Alergie v plném proudu: Vyplatí se mít pomoc po ruce

Alergie jsou v plném proudu a kromě klasické rýmy mohou velmi snadno zasáhnout i naše oči. Nenechte se tak snadno vyřadit ze hry a mějte po ruce pomoc v podobně kvalitních očních kapek.

Věděli jste, že oční alergické projevy se týkají 20 až 30 % Čechů? Nejčastěji se sice objevují u dětí, a pak mezi dvacátým a třicátým rokem života, stoprocentně imunní vůči nim ale není žádná věková skupina, ani lidé ve městech, ani na venkově.

Zánět spojivek způsobený alergickou reakcí se může projevit zarudnutím, svěděním, pálením a slzením očí. I když většina problémů způsobených alergií nepředstavuje pro náš zrak velké nebezpečí, dokáží nám způsobit velmi nepříjemné chvíle.

lo
Oční kapky v době alergie ochrání vaše oči před zánětem spojivek.

Myslete na "první pomoc"

Pokud víte, že jste na podobné problémy náchylní, a už jen čekáte, až vás přepadnou na výletě s rodinou nebo třeba jen na posezení na zahrádce s kamarádem či kamarádkou, zkuste pouvažovat o rychlé "první pomoci".

Tou mohou být kvalitní oční kapky určené právě pro potíže související s alergickou reakcí. Patří mezi ně například kapky SIMILASAN SVĚDÍCÍ OČI, které byly vyvinuty ve Švýcarsku a spoléhají se na osvědčenou sílu přírody. Vždyť blahodárné účinky bylinek jako Světlík nebo Sabadilla znali už naši předkové!

Dopřejte svým očím klid a hydrataci

Díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a vhodné kombinaci bylin a minerálů kapky SIMILASAN SVĚDÍCÍ OČI rychle a šetrně zklidňují podrážděné oči. Dokáží ulevit nejen v případě alergie na pyl, ale také na zvířecí srst, roztoče nebo nešetrnou kosmetiku. Similasan nabízí i varianty SIMILASAN ČERVENÉ OČI (v případě nachlazení, chřipky či nošení kontaktních čoček) nebo SIMILASAN UNAVENÉ OČI pro suché, bolavé oči ze čtení, sledování televize nebo dlouhé práce s počítačem.

similasan 06 20 banner
Zánět očí vám nehrozí, pokud při alergii budete používat vhodné oční kapky.

Jak si vybrat vhodné kapky do očí?

Pokud máte podobné problémy s očima a nejste si jisti, zda se jedná o alergickou reakci nebo například unavené oči z dlouhé práce na počítači, jděte na www.similasan.cz a vyplňte jednoduchý test, který vám poradí nejvhodnější kapky pro vaši situaci.

Správná aplikace očních kapek je základ. Jak na to?

Noční můrou může být pro některé z nás i samotné kapání do oka. A nemusíme ho prožívat tak intenzivně, jako Rachel v populárním seriálu Přátelé. Není to přitom nic složitého ani časově náročného. Jestli si se správnou aplikací očních kapek nevíte rady, podívejte se na názorné video na www.similasan.cz. Dozvíte se tam nejen o tom, jak nejlépe kapky aplikovat, ale i o jejich správném dávkování.

Z rukou švýcarského lékárníka

Oční kapky Similasan vynalezl již v roce 1980 švýcarský lékárník Armin Späni, který hledal přírodní alternativu k běžným přípravkům na oči. Díky své kvalitě se brzy rozšířily po celém Švýcarsku a dodnes jsou zde nejprodávanějšími očními kapkami. Jejich složení z nich dělá ideální volbu pro řešení problémů s očima už pro děti od 2 let.

Aktualizováno: 11.7.2017

Doktor ve Vašem okolí