Zánět oční rohovky

Zánět oční rohovky

Nya  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, před par dny mi byl mým očním lékařem diagnostikovan zanet oční rohovky v obou očích. Před zánětem jsem nosila pouze kontaktní cocky, které už údajně nebudu moct v budoucnu nosit a zrak se mi po onemocnění zhoršil zhruba o dvě dioptrie. Zanet léčim pomoci očních kapek a masti, za dva týdny jdu na kontrolu. Rada bych se zeptala, jestli je v takových případech zhoršení zraku trvale nebo se zrak po zahojeni zánětu zase vrátí na hodnoty před onemocněním? Sekala jsem trávu a došlo k podrazdeni oči, praktická lékařka to vyhodnotila jako alergickou reakci na pyl a léčila jsem oči nejdříve kapkami ocutein - díky kapkam oči nevypadaly podrazdene, ale vsimla jsem si zhoršení zraku a ze mi dosavadní kontaktní cocky, které my vyhovovaly najednou nesedí a jsou slabé, poté došlo k určení diagnózy očním lékařem. Děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
zda zanechá zánět trvalé následky nedokážu posoudit, musel bych Vás vidět, ale i tak vše ukáže hlavně čas.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí