Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Tmavé zastření oka při pohledu doleva za světla - Léčba očních zánětů - Diskuze

Tmavé zastření oka při pohledu doleva za světla

Tmavé zastření oka při pohledu doleva za světla

kajofi  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Při změně směru pohledu levého oka mi přebíhají jakoby tmavé obláčky. Při upřeném pohledu na jedno místo nikoliv, jen po změně směru pohledu. Pokud je více světla, tmavé zastření je silnější. V šeru nic, vše OK. Mám Laidena VII, takže užívám Warfarin. Mám lehce zvýšený dlouhodobý cukr a trochu mi kolísá TK. Samozřejmě mám nadváhu. Užívám Detralex, Rosucard, Glukophage. Hezký den.
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
nezmínil/a jste svůj věk. Nicméně tyto příznaky v kombinaci zmíněných třech chorob mohou znamenat, že došlo ke krvácení do prostoru před sítnicí. Pokud by tomu tak bylo, je zásadní co nejdříve se pokusit najít cévky, které praskly. Podle nálezu pak zvolit další postup.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
kajofi  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď a přeji hezký den. V dokonalé úctě J. Kanajlo
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
může se jednat buď jen o zákalky ve sklivci nebo o ablaci sklivce (odloučení sklivce od sítnice) nebo jak bylo zmíněno níže, krvácení do sklivce. Určitě je vhodné oční vyšetření.

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 27.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Ve finále jsem sice žádný zákrok nepodstoupil ale veškeré vyšetření a konzultace případných opatření byla na špičkové úrovni. Celý logistický řetězec od poptávky po vyšetření byl bez chyby.

Doktor ve Vašem okolí