Bolest třísel a kyšle

Bolest třísel a kyšle

Zdeněk  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,je mi 36 let ,měřím 183 cm a vážím 81 kg.Již delší dobu cca 5-6 týdnů mne pobolívá pravé tříslo jako když mne v něm píchá.V sedě tříslo nebolí ,ale zase bolí sedací hrbol.Před zhruba šesti lety jsem byl na rentgenu pravé kyčle ,zjištěna artróza 1-2 stupně.Podle obvodního lékaře je to artrózou ,výrůstek na kloubu ,který dráždí nerv a od toho bolest třísla.Prý se s tím nedá nic dělat ,buď to přestane nebo se to zhorší a pak endoprotézu.Rád bych věděl jak se zbavit bolesti,bolest třísla se zvětšuje při námaze.Beru doplňky stravy - gs condro ,colafit ,celadrin. Ale moc to zatím nepomáhá.Jezdím na rotopedu.Předem děkuji za odpověď.Zdeněk.
MUDr. Ladislav Lukáč, Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Ostrava, Praha
  • 9 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
za bolestí v oblasti třísla skutečně může stát degeneraci kyčelního kloubu,zvláště když před šesti lety již rtg známky tady byly.Vhodné by bylo provedené kontrolního rtg se srovnáním s předchozím nálezem, a podle toho potom postupovat dále
dr.lukáč-XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Dobrý den, skutečně v tříselné jamce jsou projekce z kyčelního kloubu. V kombinaci s bolestmi sedacího hrbolu mě napadají další možnosti. Stav napětí /sv. tonu/ v oblasti kyčle. Hýžďové svaly lehce zaměstnáváte jízdou na rotopedu. Spíše však svaly stehna. Jaké napětí mají vaše ohybače kyčle? / m. ilopsoas?/ Jaké napějí adduktory kyčle / vnitřní strany stehen s úpony na pánev/ a hemstringy?/ zadní strana stehna, úpon na sedací hrbol.
Takže až vám ortoped řekne rezimé artrosy z RTG, které nebude vyšší než st.2 , běžte za fyzioterapeutem a nebojte se připlatit za kvalitu. Pokud bude artrosa vyšší než 2, potom řežte problém jak s ortopedem , tak s fyzioterapeutem.
Napadá mě ještě Morbus Bechtěrev, revmatologické onemocnění postihující především páteř u mužů. Ovšem i kyčle. Bývá v rodinné anamnéze již zjištěná zátěž, tudíž se zamyslete, zda někdo z příbuzných není již léčen u revmatologa. / Někdo však musí být v každé rodině první/. Přítomnost revmatologické zátěže se vyšetřuje z krve i u odvodního lékaře.
šimonková