Neustálá bolest celé dolní končetiny

Neustálá bolest celé dolní končetiny

Tomas  |  návštěvník  |  Praha
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Už přes měsíc mám bolest nohy od kyčle až do nártu po přední straně.Absolvoval jsem vyšetření u ortopeda,RTG kyčelních kloubů a bederní páteře.Výrok lékaře:skřípnutý nerv od obratle.Dostal jsem prášky na bolest.Vůbec nezabraly!Navštívil jsem neurologa,po vyšetření se zajímal,jestli jsem se nezachladil.Nezachladil.Doporučil mi klid a žádné cvičení na bederní páteř.Předepsal mi OLFEN,injekce,mám jich v sobě 10 a prášky rovněž OLFEN.Předpokládal jsem,že se mi po injekci uleví.Opak byl pravdou.Tak jsem si vymyslel,jestli to není nedokrvení nohy?A chtěl bych vyšetřit žíly a cévy.Prý je na to nějaký přístroj?Děkuji
M-Gate klinika  |  Basic member  |  Pardubice
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
Vaše obtíže jsou zcela jistě vertebrogenního původu - laicky " od páteře".
Pokud nepomohl Olfen, lze postižené místo přímo " opíchnout". /spěšnost je při vyloučení sesedlých plotének vysoká, zákrok nebolí. Standardně se k opichu používají 2 látky- Marcaine 0,125% a Betametasone či Diprophos.
Musí se to ale umět :-)
S pozdravem MUDr Jan Tišer M-Gate klinika Pardubice
Tomas  |  návštěvník  |  Praha
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji pane doktore za odpověď.Myslíte tedy,že můj názor,že potíže mi může způsobovat nedokrvení nohy?
Můj bratr měl také velké bolesti nohou a u něj lékař diagnostikoval,nedokrvení.On však měl Aneurysma,Bypass a nebylo místo,kam by mu umístili katetr.A také strach jej operovat.Stejně už dlouho nepřežil.
Minulý rok jsem si při turistice poranil koleno a celý ten rok jsem se občas živil FLECTOREM EP Rapid.A teď pokračuji jinými preparáty na bolest.Nemají toho už mé žíly a krev dost? Je mi74 let.Děkuji za odpověď.T.Kuča
Tomas  |  návštěvník  |  Praha
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
absolvoval jsem několik dalších vyšetření,neboť bolest stále přetrvává.
Cévní vyšetření:Obj:pilsace velmi dobře hmatná na obou DK,vče.periferie,vpravo-bolavá noha-dokonce lepší nález,než na asymptom.LDK.Závěr:nejsou zn.ICHDK,obtíže vertebrogenní.
CT LS páteře.Závěr:Přechodný typpáteře-6 bederních obratlů.Bulging diskuL3/4 a L6/S1,široce založená protruze disku L4/5 a L5/6,v pravém neuroforaminu v seg.L5/6 je okrouhlý částečně kalcifikovaný útvar-sekvestr?-,stlačující spolu s foraminálním osteofytem pravostr.kořen L5.

Reakce na Tomas

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
není na co čekat, je to práce pro neurochirurga.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Tomas  |  návštěvník  |  Praha
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
je to právě neurochirurg,který mi naordinoval většinu těchto léků.Když mu říkám o svých pocitech,že mne noha bolí až pálí a mocně v ní pulzuje,nevěří mi a myslí,že vyvracím jeho názor a jistě i pravdu,že je vše od páteře,čemuž naprosto věřím.
Ale žádný lék opravdu nezabral.Jen klid!Ale já potřebuji chodit,abych se unavil a v noci spal...Kuča

Reakce na Tomas

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
dle MRI není co řešit, zkuste konzultovat jinde.
prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Co se týká vašich obtíží, můž být příčin několik.
1) artroza kyčelního kloubu ve stadiu "akutního zhoršení". Měl by být však nějaký nález na RTG a odpovídající omezení pohybů při ortop. vyšetření

2) porucha meziobratlové ploténky s útlakem nervového kořene ( prokazatelné neurologickým vyšetřením míšních reflexů a Ct nebo NMR vyšetřením). RTG zde žádnou výpovědní hodnotu nemá.

3) Myofasciální bolestivá porucha gluteálních ( hýžďových svalů ), stehnních svalů a svalů bérce. Jde o poruchu struktury a napětí svalů, ve kterých se objevují trigger body ( XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ).

Pokud jste člověk produktivního mladšího a středního věku, je varianta 3 velmi pravděpodobná.
mates  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem muž 39 let a trápí mě bolest celé pravé nohy. Někdy ta bolest přijde po 14 až 21 dní, setrvává přibližně asi 2 až 3 dny a pak zase odezní.Noha se mi podlamuje a hodně bolí. Prosím o váš názor. Děkuji
Tomas  |  návštěvník  |  Praha
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Měl jsem podobný problém,jenomže noha mne bolela neustále.Nakonec lékaři zjistili po vyšetření CT a Magnetické rezonanci,že mám vyhřezlou plotýnku v bederní páteři.Prášky proti bolesti a obstřiky nepomáhaly.Chce to svěřit se do péče neurologa,kde mi pomohly kapačky.
A to až v Fakultní nemocnici Motol.
Přeji brzké uzdravení
Tomas
Bob  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám problém po dně zvýšené 572.Mi noha dole prostředníček bolí jako když tam mám náplast zespoda a vystřeluje mi to do zad přes kyčle.Bolí to při delší chůzi mi ztuhnou záda.Poraď te mi co to je asi.Prášky jsem bral UNO a injekci jsem dostal trochu to pominulo ale zas jse mi to objevilo.Dna je na 420.Děkuji