Zánět Achillovy šlachy

Zánět Achillovy šlachy

JPetra  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
před 2 lety jsem po nedostatečném protažení před cvičením prodělala zánět Achillovy šlachy. Léčila jsem se zhruba třičtvrtě roku (laser, ultrazvuk, rázová vlna)Poté jsem se mohla vrátit ke svým oblíbeným sportům a to i ke squashi, badmintonu.. Po dvou letech se mi zánět na stejné straně vrátil. Třičvrtě roku mi zánět léčí - Prodělala jsem opět laser, ultrazvuk, rázové vlny a tentokrát i akupunkturu a bolest přetrvává. Nebyla jsem snad pouze na aplikaci kmenových buněk, které nedůvěřuji.
Šlacha má změněnou strukturu a na noze se dá trvale nahmatat boulička. Bolest v noze mám už při chůzi, takže návrat ke sportu je nemyslitelný. Najde se nějaký lékař, který mi poradí další alternativu léčby, případně mě vyšetří a bude operovat? Nedokážu si představit život bez sportu...
Díky za odpověď.
Petra (33 let)
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes

Zdravím,
z konzervativních metod je Vaše potíže, dle našich zkušeností, účinná jen vysokoenergetická rázová vlna ESWT, vhodná s kombinací aktivovanou krevní plazmou ACP.
prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Příčina potíží tady často bývá ne v achilovce samotné , ale ve skupině svalů obládajících pohyb chodidla směrem dolů. Jde tedy především o svaly soleus a pak svaly chodidla. Léčba v místě bolesti pak logicky k výsledku nevede. Svalové změny v uvedených skupinách ošetřuji technikou Dry Needling - Suchá jehla + nitrosvalovou elektrickou stimulací. Jukněte na XXXXXXXXXXXXX .
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Doporučoval bych Vám,objednat se v naší ambulanci leden 2017 tel. kopal
XXXXXXXXX,email XXXXXXXXXXXXXXXXX Hezké vánoce
Léčba by byla pomocí super induktivního systému
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Rovněž krevní plazma unás dělá zázraky kopal
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
doporučuji Vám sportovního fyzioterapeuta a najít primární příčinu obtíží. Přetížení a následný zánět Ach. šl. bývá většinou následkem chybného časování svalů. V naší praxi v Praha - Anděl využíváme s dobrý efektem kombinaci fyzioterapie, laseru a KT jak pro vrcholové sportovce i amatérské nadšence.
S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí