Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolest ramene - Rameno - CKP - Diskuze

Bolest ramene

Bolest ramene

eva  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobry den je mi 31 let mam 16měsični ditě,od rana mam ostre bolesti v rameni jdeto až k lopatce a boli mě břicho jakoby na bočnich stranachco mam dělat černanská
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, navštivte praktického lékaře, nemusí jít o bolest ortopedického původu, bolesti vyzařující do ramene či lopatek se objevují též při žlučníkové nebo ledvinové kolice či onemocněních slinivky. Je třeba vyšetřit břicho.
J.Fenyk  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

již několi dní mě ve vnitř ramane tíží nepříjemná bolest. Pokud vzpažím, upažím, předpažím, nic necítím. Zkrátka při jakýmkoliv pohybu bolest necítím, ani na dotyk. Většinou když jsem v klidu, tak mi do ramene jakoby vystřeluje bolest a prochází to až ke krku. (Pracuji ve slévárně a denně tahám těžké věci). Je tedy možné, že by se mi v rameni mohlo něco poškodit... Prášky proti bolesti moc nezabírají. Bylo by dobré, třeba na rameno cvičit, nebo nahřívat? Prosím o radu, už jsem zoufalý. Předem Vám moc děkuji. J. Fenyk
Jarmila  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

mám ty samé problémy, rengén ukázal objemný kalcifikát.Dnes jsem byla na CT vyšetření a čekám na výsledky.Doporučila bych Vám navštívit ortopéda.
klariska  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Ve slévárně jsem také pracovala, je to dřina zvlášť pro chlapy.Ja namacela jádra ručně a některá byla dost těžká. Na barvě zatirala odlitky.Byl tam oproti jiným čistým fabrikam alespoň klid a nikdo nešikanoval.
Mam z jiné práce zánět tíhových váčku burzitidu v rameni, ale to byste naopak cítil je to dost bolestivé nemožnost dat ruku nahoru za-záda nerozpažíte bez velke bokesti, ktera vás budi hlavně v noci.Každopádně navštivte ortopeda, nebo jděte za svým praktickým lékařem a ten vám dá žadanku.
lenuska  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Jsem po pracovním úrazu.prošla jsem rehabilitací ultrazvukem a magnetem, magnet se nedal vydržet bolesti se zhoršili, ultrazvuk bez odezvy. rentgeny bez nálezu.nyní dochází do ordinace k revmatologovi dvakrát obstřik ACR 20 mg depoemdrolu bolest se pořád vrací.OA zpráva zní:susp postižení akromioklav.skloubení s nestabilitou a drobná supdeltoidní burhitdias. v přípdě přetrvávání obtíží - MRI za měsíc, zatím klid.Ruku mám nešikovnou největší bolesti mám v noci skoro nespím.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, doporučuji Vám léčbu ramene rázovou vlnou. Je velice efektivní a výsledky pocítíte již po prvních aplikacích. Podrobné informace k rázové vlně najdete na našich stránkách.

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Doporučoval bych návštěvu rehabilitace, která není jen o elektroléčbě, ale kde Vám vyšetří a bude se s Vámi manuálně pracovat (MT, LTV).
jitkakoc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 35 let, už několik let mám bolesti ramena.RTG nález je v pořádku, několikrát jsem absolvovala obstřik, ale bolest se vrátila už po 14 dnech. Po jakémkoli cvičení i třeba mytí podlahy se bolest prudce zhoršuje a vychází až z místa mezi páteří a lopatkou, po námaze dlouhodobě přetrvává i v klidu. Což znamená, že pokud si chci jednou týdně jít zacvičit tak z bolesti nevyjdu. Posléze mi v rameni více či méně křupe a přeskakuje, ale hybnost není omezena. Žádného úrazu si nejsem vědoma. Navštívila jsem již několik lékařů, každý z nich měl úplně jiný názor, ale pomoc veškerá žádná. Kam se obrátit? Děkuji za pomoc
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, z praxe se mi velice osvědčila terapie rázovou vlnou a to i u dlouhodobých bolestí.

S pozdravem Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
peter19630  |  návštěvník  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovědí
48r-Muž.Ortopedicke vysetrenie:MRI:prave rameno/tenbdonop.suprapsinatu s kalcifikatmi,infraspin.stendinopatiou.osteop.defekty tuberkula... Doterajsia liecba:24.11.11-DISCLOBENE150 MG RETARD 1tbl vecer.MYDOCALM 150MG(BLIST.)1tbl. rano.Aplikacia Dexa+1percnt.Mesocain i.a.do prav. ramena. 19.03.2012zacata Th Raz.vlnou-5krat-ukoncena28.03.2012. Bolesti stale trvaju necitim ziadne zlepsenie.Dakujem za radu.
martin7  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
Hraji závodně házenou, a v průběhu tréninku v posilovně při cvičení na bench press, jsem si podvrtnul levé rameno.( jsem levák) ze začátku jsem si myslel, že to nic moc není tak jsem přes bolest cvičil cca další měsíc než jsem šel k lékaři. Tam mi řekli: 3 týdny klid a fastum gel, což sem udělal ale beze změny, dále jsem takto šel asi ještě 2x na prohlídku, kde byl vždy jiný lékař. Měl jsem rentgen, i sono + rehabilitace. Zjistili mi že tam mám zánět v ramenním skloubení. Ke konci sem byl poslaný k jednomu panu primáři, který mi nasadil léky proti zánětu. Už je budu mít dobrané a bude mě čekat nějaká injekce přímo do ramene, protože to stále cítím ( při zatnutí ramene, v běžném stavu bolest necítím, můžu upažit i vzpažit) bolest cítím např. při kliku + je tam cítit lehké prokřupnutí a nestabilita, jak je rameno oslabené. Zajímá mě jestli máte stímto zraněním pravděpodobně hlavně u sportovců zkušenost, protože se mi tohle "blbé" zranění táhne dobré 3-4 měsíce a chtěl bych vědet jestli mi ta bolest někdy konečně ustoupí a budu moci dále hrát házenou a posilovat. Děkuji moc za odpověď
...  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, občas mě trápí nepříjemně pichlavá bolest vystřelující do levého ramene. Dříve mě to trápilo při běhání, v poslední době jsem si všimla, že tato nepříjemná bolest přichází když se najím příliš po dlouhé době, když už má tělo velký hlad. Měla bych raději navštívit lékaře? Mockrát děkuji za Vaši odpověď.Veronika
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
takto je velmi těžké odpovídat, podle popisu může jít čistě u funkční problém, kde příčinou může být pouze svalová dysbalance či blokáda žeber. Avšak bylo by vhodné navštívit pro plnou jistotu lékaře, který určí důvod problému. Určitě po stanovení důvodu doporučuji navštívit fyzioterapeuta, který by měl Vaše obtíže vyřešit.
Mgr. Katka Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

...  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mockrát vám děkuji za Vaši odpověď. Určitě se Vaší radou budu řídit. Děkuji mnohokrát. Veronika
Kateřina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den je mi 30 let a již déle jak tři roky mám problémy s krční páteří a hlavně s ramenem. Absolvovala jsem už různá vyšetření od rehabilitační lékařky přes neuroložku a byla jsem na rehabilitacích , masážích, uzv, plynové injekce a stále se té ukrutné bolesti nemohu zbavit. Nejprve mě bolelo jen levé rameno, a to tím způsobem, že jsem nemohla ruku zvednout nahoru k hlavě, pouze upažit a dál jsem tam tu ruku musela násilím přes bolest natlačit.Když jsem překonala bolest a tu ruku jsem tam dostala, tak jsem jí zase nemohla dát dolů. Ta bolest byla nejintenzivnější v rameni, přes klíční kost až do hlavy, krční páteře uší a čelistí. jednou za čas se mi i motá hlava a je mi na zvracení, po čemž se pak dva dny cítím slabá a nemohu se na nic soustředit. Poslední dva měsíce mě začalo bolet i pravé rameno. Bolest se pořád zhoršuje a na rentgenu a jiných vyšetřeních nic nenašli, Prosím o radu, co by to mohlo být. Děkuji za odpověď. Kateřina
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
doporučuji ještě vyšetření na revmatologii.
prim. Moster, Revmacentrum
kunovska  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, syn 30 let ma bolesti ramene asi 3 měs. Byl poslan na obstřiky 2krat, nepomohlo to. Bolest v rameni přechazí až do břicha, je mu nevolno. Nevim co dal, jestli ho boli břicho od ramene nebo naopak.
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, byl udělán RTG snímek ramenního kloubu, aby se vyloučily ev. strukturální změny?
Pokud by snímek byl v pořádku, tak by se mohlo jednat o funkční poruchu pohybového systému- blokace ramenního kloubu,klíční kosti nebo funkční poruchy v oblasti krční páteře, hrudní páteře či žeber. Příčin může být několik. Pokud bude RTG v pořádku, tak bych doporučovala navštívit individuální fyzioterapii, kde syna fyzioterapeut komplexně vyšetří, zhodnotí funkční stav pohybového systému a řekne,co dále dělat.
Krásný den, s pozdravem Mgr.Šárka Keroušová.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Otakar 24.8.2023
Nevím

Za svůj život jsem navštívil řadu lékařů a musím konstatovat, že pí MUDr Pivovarová patří mezi ty nejlepší. Skvele vybavená ordinace a velmi příjemné a kvalitní ošetření. Na paní doktorku jsem se obrátil pro bolestivé, š... Více 

Mejdžr 9.10.2018
Spokojený/á

Předoperační vysvětlení plánovaných zákroků je podáno srozumitelně. Průběh ASK zákroku ramene byl bezproblémový. Prostředí kliniky moderní , čisté.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí