Bolest v oblasti deltového svalu a ramene

Bolest v oblasti deltového svalu a ramene

starektom  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně bolesti v oblasti deltového svalu a rozhrani spodku ramena. Už asi dva měsíce mě trápí při sportu píchavá bolest. Při běhání to nevadí, ale v posilovně při tlakových cvicích ( benč, ramena za hlavu, jednoručky tlaky apod ) nejde zvedat skoro žádnou zátěž bez píchnutí. Jsem poměrně aktivní člověk a nedokážu si představit, že budu muset vynechat delší čas aktivitu. Měsíc sem necvičil, nechal rameno ( deltový sval) naprosto v klidu a zlepšení je minimální. Mimo sportovní aktivity se bolest příliš neprojevuje , pouze při zvedání krabice nad hlavu či třeba když si chci očistit okénko v autobuse tak mi přitom pohybu jemně píchne. Jsem si vědom, že zřejmě bud umuset navštívit odborníka, ale zajímalo by mě co by to mohlo být. Byl jsem i u své známé fyzioterapeutky , ta odhadem vyloučila natržená manžety, zánět či prasklý sval...doporučila mi nějaká cvičení, ale přesto se stav u sportování nezlepšil...Budu rád za jakoukoliv radu, i když chápu, že takto po síti se těžko odhaduje a budu muset k ortopedovi pokud se to rapidně nezlepší. Popravdě bez sportovní aktivity hrozně trpím a mám strach že se mi zakáže i ten běh:)
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Myslím, že jsou vaše obavy zbytečné. Zakázat vám běh , není důvod. Pokud jste neměl úraz, půjde pravděpodobně o změny v oblasti svalů paže a ramene. Podle vašeho popisu bude třeba se zaměřit na deltoideus, latissimus dorsi a pectoralis. bude však také nutné prohlédnout ramenní rotátory. ortoped vám tady asi moc nepomůže. Bude vás tam čekat pravděpodobně obstřik s kortikoidem. Je však potřeba řešit příčinu a tou bývá porucha napětí části svalových vláken ( tzv. taut band ) se svalovými trigger body ( spoušťové body ). Zkušený fyzioterapeut by měl být schopen tyto změny vyhmatat a ošetřit ( stretch a kombinovaná elektroterapie například ). pokud nedojde ke zlepšení , pak zauvažujte nad ošetřením suchou jehlou ( dry needling ). Více na XXXXXXXXXXXXXXX nebo XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
souhlasím s Dr. Vilhelmem, navštivte sportovního fyzioterapeuta, nechte si provést komplexní vyšetření a provést terapii. Pokud máte zájem, ve své ordinaci se na potíže ramen specializuji.
S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
problém, který popisujete by měl šikovný fyzioterapeut najít a odstranit, pokud se Vám to nezdá, vyhledejte lékaře z neurologie, ortopedie nebo rehabilitace.
Toho zákazu běhání se asi nebojte.
S pozdravem V.Kovalovský