Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vleklé bolesti hrudi a zad - Fyzioterapie - cesta k rovnováze - Diskuze

Vleklé bolesti hrudi a zad

Vleklé bolesti hrudi a zad

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem ráda,že jsem narazila na tyto stránky.Už od léta mám bolesti na hrudi,hlavně na pravé staně a zároveň pod lopatkou mám velmi bolestivé"hrbolky".Také ještě mám potíže s krčí a bederní páteří,mám prohlá záda(vystouplý zadek).V listopadu jsem se nechala vyšetřit ortopedem.Říkal něco o slolioze,částečné degeneraci páteře a artroze.Jevubec možná artroza pateře či žeber?Celý měsíc jsem chodila na rehabilitace,kde mi řekli že mám blokovaná žebra a že mi musí prvně uvolnit zatuhlá záda,aby se mi žebra dostali.Po ukončení jsem částečnou ulevu citila,ale pak to začlo znovu.Ktomu se mi ještě přidala bolest ramen a paží,které jsem asi namohla při práci v baru.Přitom dělám rukama pořád(zahrada,děti,dříví atd...)Teď jsem začala chodit na masáže a čekám zda mi to alespoň trochu pomuže.Už je to unavné.A to mi je "jen"37.Děkuji
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
vaše záda budou pravděpodobně potřebovat individuální fyzioterapii a pravidelné cvičení, aby se vyrovnala skolioza a posílily svaly kolem ramem. Pak může dojít ke kompenzaci bolestí páteře. Je možné, že pro správnou rehabilitaci bude třeba odblokovat žebta nebo něco napravit.. Určitě je vhodné se objednat na individuální vyšetření a určit, co je pro vaše záda třeba všechno udělat, aby bolesti odezněly nastálo.
S pozdravem Bc. Kovalovský - fyzioterapeut Č.Budějovice
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,děkuji moc za odpovědi.Mám ještě jeden dotaz.Dost často mě brní prsty na rukou(zrovna dnes dost silně)Od zápěstí až ke konečkum prtu a křupe mi vzápěstí.Muže to mít spojitost s problémy se zády.Víc ale brní levá,přitom bolestivější mám pravou stranu.Mužete mi prosím ještě poradit,kde bych našla nějaké cviky na hrudní páteř a záda.Moc vám dekuji.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
bolesti na hrudi skutečně může způsobit blokáda žeber. Pokud ale bolesti stále přetrvávají, určitě je to také dáno stálým přetěžováním horních končetin, jsou nutná kompenzační cvičení, která Vás naučí fyzioterapeut, poté by mělo dojít k úlevě. Doporučuji tedy individuální fyzioterapii.

Mgr. Hana Dušková, GeRI rehabilitace
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,

páteř i žebra mohou trpět degenerativním onemocnění tedy artrozou. Masáž na blokáda střední hrudní páteře a žeber nebude mít vliv.
S pozdravem Frána

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí