Vychýlený obratel

Vychýlený obratel

rajasa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, chci se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem srovnat páteřní obratel v bederní oblasti,který je vychýlený do strany asi 7mm. Pomůže masáž? Děkuji za odpověd.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
je opravdu vychýlený obratel nebo meziobratlová ploténka? Je to poúrazový stav? Pokud je obratel vychýlený dlouhodobě, bude se projevovat na změně postavení celé páteře ve smyslu skoliotického držení. Obecně se dá říci, že cvičením se dají výchylky ve smyslu skoliózy kompenzovat a stabilizovat, v mladém věku i zmenšit. Pro kompenzaci je určitě účinnější cílené cvičení než masáž.

Zdravím,
Mgr. Gabriela Černá
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
pokud se jedná o vychýlený obratel a víte, že je to potvrzeno z RTG vyšetření a nedozvěděl jste se to jen tak někde u maséra, tak podle postavení páteře je nutné určit, co se dá udělat pro zlepšení vašeho stavu. Le možné, že některé svaly bude třeba uvolnit a jiné posílit cvičení aby se mohlo vychýlení do strany srovnat, zvlášť pokud by u vás byla i skolioza páteře /vychálení páteře do strany/.
Pokud máte vyšetření RTG, CT nebo MRI páteře a víte jak to na páteři doopravdy je, tak se dá cíleně něco dělat. Většinou hlavně kompenzační cvičení na páteř. Vychýlení obratle jenom z vyšetření pohledem nemusí mnohdy znamenat, že obratel je vychýlen, protože pokud by vychýlen nebyl, tak nějaké rovnání by vám nemuselo udělat dobře.
Dobré Vaši páteř zkonzultovat dobrým RHB nebo sportovním lékařem nebo samozřejmě fyzioterapeutem, který se specializuje na problematiku páteře nebo sportovní fyzioterapii. Ten by Vám poradil rovnou i s možným cvičením nebo jinou terapii.
S pozdravem V.Kovalovský
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Stručně a jednoduše. Než masáž zajděte za fyzioterapeutem, to je práce pro něj
Dáša  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Mám vyhřezlou plotýnku v bederní oblasti,fyzioterapie nezabírá.Mám silné bolesti,které vystřelují do levé kyčle,na které již nepomáhá ani D.H.C. Hledám jiné řešení mých obtíží nežli operační.Četla jsem o Dornově metodě a rehabilitaci podle McKenzie.Chtěla bych jednu z nich vyzkoušet,ale nevím,kam se obrátit.Jsem z Mladé Boleslavi. Poradíte mi? Dáša
Karel Štěpánek  |  Basic member  | 
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den paní Dášo.
Zkuste také především reflexní terapii. Karel Štěpánek reflexní terapie Jihlava.







Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,

masáž nepomůže v žádném případě. Záleží na okolnostech, proč je v segmentu takovýto posun.
S pozdravem Frána

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí