Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Uvolnění kostrče, cena za terapii - Fyzioterapie - Diskuze

Uvolnění kostrče, cena za terapii

Uvolnění kostrče, cena za terapii

JanPospisil  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
s bolestmi zad a hlavy (nepříjemnými, ale nikoliv akutními) jsem navštívil fyzioterapeuta, který mi diagnostikoval nerovnoměrně postavenou pánev. Za toto vstupní vyšetření (cca 45 min) si účtoval 1 800,- kč a objednal mě na uvolnění kostrče per rectum za 900.- kč. Cena mi přijde neúměrná, ani nevím, jestli je pro mě doporučená terapie vhodná, raději bych vše řešil nějakým cvičením nebo méně invazivními metodami. CHci se zeptat, co, nebo jakého terapeuta byste mi doporučili. Děkuji. Jan Pospíšil
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
pokud pracuje mimo pojišťovny , je jeho věcí, kolik si za výkony účtuje, pokud jsou mu lidé ochotní za vyšetření platit výše popsané částky a pokud má odpovídající výsledky.
Jestli vám také v rámci první návštavy svaly vyšetřoval přes konečník na přítomnost napětí a spoušťových bodů, pak lze uvažovat o uvolnění dna pánevního vyšetření přes konečník.
Jestli vás ale šmahem objednal na zákrok za 900 Kč pouze na základě asymetrie pánve , pak je jeho motivace zřejmá a raději se mu vyhněte. Pouze pro vaši informaci. Jsem dvouatestovaný lékař , pracuji také mimo pojišťovny . Sice ne v Praze, ale za hodinu a půl zahrnující vyšetření a cca hodinové ošetření suchou jehlou , jehlovou elektrostimulací a manuální terapií ( ta může zahrnovat i ošetření kostrče a pánevního dna ) si účtuji 1300 Kč. Čím jsem starší a zkušenější , tím více zjišťuji , jak málo toho skutečně o lidském těle vím a tím více mne překvapuje sebevědomí některých fyzioterapeutů, kteří kazí pověst převážné většině lidí v oboru a těží s popularizace fyzioterapie v médiích .
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den, na naší klinice Cellthera v Brně lze využít služeb zkušeného fyzioterapeuta se znalostí Dornovy metody plus, která ve vašem případě může být velmi účinná. Ceník našich služeb najdete na našem webu.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den pane Pospíšile,
Děkujeme za Váš dotaz. Nejprve se pokusím odpovědět Vám na první část otázky týkající se Vaší bolesti zad a hlavy. Tyto obtíže opravdu mohou být spojeny s problematikou pánve, s blokádou kostrče apod. Příčina však může být i jiná. Nepíšete, jak dlouho Vás bolesti trápí, zda jste podstoupil ještě jiná vyšetření (neurologie, ortopedie, zobrazovací metody – rentgen, magnetická rezonance nebo CT)? Vycházím ze své praxe a myslím si, že k zákroku jako je mobilizace per rectum je lepší přistoupit až tehdy, zklamou-li obvyklé postupy a metody jako jsou techniky měkkých tkání, postizometrická relaxace svalstva pánevního dna a cílená pohybová terapie, které vedou k nápravě disharmonie svalového napětí v oblasti pánve. Dle Vaší reakce bych Vám nyní tento zákrok nedoporučovala, pokud nejste rozhodnutý a přesvědčený, že by Vám mohl pomoci. Na Klinice GHC Praha nabízíme kromě fyzioterapie a speciálních masáží také možnost konzultace s fyzioterapeutkou. Osobně Vám mohu k problému říci více. A pokud by bylo třeba, je možné u nás podstoupit komplexní lékařské vyšetření. K Vaší otázce ohledně ceny za terapii bych ráda uvedla, že cena by se měla odvíjet od úrovně vzdělání, délky praxe a zkušeností fyzioterapeuta. Ceny, které uvádíte, jsou sice vyšší, ale v hlavním městě ne neobvyklé.

S pozdravem a přáním příjemného dne
Mgr. Leona Roubková
Fyzioterapeutka, Klinika GHC Praha
JanPospisil  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Problémy s bolestmi zad mám už asi šest let. Byl jsem na roentgenu a na ortopedii. Dle vyšetření jsem více méně v normě. Vždy mi lékaři nakonec doporučili rehabilitační cvičení nebo fyzioterapii. Faktem ale je, že obvykle dojde ke zlepšení, ale za čas se problémy vrátí (i když cvičím) nebo se přesunou jinam (bolesti hlavy, boku).

Reakce na JanPospisil

Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,
Vaše bolesti jsou chronické. Je běžné, že se tedy čas od času tzv. dekompenzujete a bolesti se projeví naplno. V tomto případě je cílem správně nastavené fyzioterapie co nejvíce oddálit epizody této dekompenzace a zredukovat Vaše bolesti na minimum. Fyzioterapie zahrnuje pohybovou léčbu, tj. cvičení ušité tzv. na míru, ale kromě cvičení by měla obsáhnout především odstranění nesprávných pohybových návyků a zařazení pravidel ergonomie do běžného života. Pokud máte pocit, že byste cokoli ze zmíněného potřeboval prokonzultovat, neváhejte se obrátit na naši kliniku a objednat se na fyzioterapii:
tel. XXXXXXXXXXX (208), XXXXXXXXXX

Hezký zbytek dne,

Mgr. Leona Roubková
Fyzioterapeutka, Klinika GHC Praha

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí