Bilé skvrny na zubech a bělení

Bilé skvrny na zubech a bělení

Alibaba94  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobry den,zhruba od základní skoly se mi zacaly na zubech (předních)tvořit bílé skvrny a na koncich zubů mi i prosvitaji.Predni horní zuby Mam od dětství trosku nastiplé do V,ne moc.Zubarka mi je kdysi dávno trosku zabrousila.Vcera jsem si koupila v drogerii belici systém white pearl.Myslite,že belici systém uskodi mým zubum více a je dobré ji vůbec používat?Dekuji
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, může se jednat o kariézní nebo erozivní skvrny. V tom případě je povrch zubů narušený a je nebezpečí, že po bělení zubů by mohlo dojít ke zvýšení citlivosti. V tomtot případě bych Vám bělení zubů, navíc sadou z drogerie nedoporučil. V případě zájmu o bělení zubů navštivte stomatologa, který chrup vyšetří a doporučí optimální variantu, ať domácí bělení pomocí individuálních nosičů či ordinační bělení jako je např. ZOOM3 na naší klinice.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
  • 30 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,
jestliže se Vám tvoří křídově bílé skvrnky podél dásní (mohou být i nažloutlé nebo nahnědlé), jedná se o demineralizaci (ze skloviny vlivem dlouhodobé přítomnosti plaku mizí minerály). Tento stav je nevratný a skvrnky na zubech zůstanou do konce života. Jestliže přední zuby na koncích prosvítají, máte buď průsvitnou sklovinu (na koncích jsou zuby nejtenčí) nebo můžete mít z vnitřní strany zuby ubroušené (při nevhodném postavení zubů). V tomto případě je vhodné oslovit stomatologa. Bělicí pasty mohou odstranit usazeniny na povrchu zubů (skvrnky od kávy, čaje, kouření,...), ale nezasahují do samotné skloviny. Tyto pasty není vhodné používat denně. Při zvýšené citlivosti po použití této pasty, ji raději nepoužívejte nebo změňte značku. Obecně bělicí pasty prodávané v drogeriích jsou na bázi abraziv. Při denním použití a nešetrném čištění mohou způsobit zmatnění skloviny a rychlejší usazování skvrnek. Vhodnější jsou bělicí pasty na bázi enzymů dostupné v lékárnách.
Esthesia,Praha