Tmavé fleky na zubu

Tmavé fleky na zubu

mrkvek
mrkvek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, před pár lety se mi udělal z neznámého důvodu tmavý flek na předním zubu a všímám si , že se mi začíná něco i lehce objevovat na druhém, chci se zeptat o co se jedná a popřípadě jak se problému zbavit ?
Navíc si čistím zuby 3x denně asi 3 min a takové mám některé zuby zažloutlé více než druhé (půlka zubu je bíla a půlka žlutá)
MDDr. Ahmad Amin AboSaleh DDS. MSc.  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den, na obrázku to není vidět moc dobře, ale jsou asi dvě možnosti. Buď jde o primární kaz (kaz na zdravém zubu) nebo (což je pravděpodobnější) jde o krčkovou výplň zhotovenou někdy v minulosti, kdy došlo ke zbarvení okraje téhle výplně kvůli nehermetičnosti. U takhle špatně zhotovené výplně vzniká tzv. retenční okraj, kde materiály jako čaj, káva, jídlo nebo další barviva způsobí takové zabarvení. Někdy dokonce i sekundární kaz, nejen pigmentaci. Pokud jde o kaz, pak potřebujete krčkovou kompozitní výplň. Jestli to je ta druhá možnost, tak odstranit starou výplň, pískovat kavity k odstranění pigmentu, odvrtat sekundární kaz pokud je (bývá pod výplní) a zhotovit novou, hermetickou a velmi hladkou kompozitní výplň.
Radka Labudová DiS.  |  Basic member  |  Havířov
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, tmavé skvrny na zubech můžou být pigmentace, které lze odstranit profesionálním čištěním zubů u dentální hygienistky (viz.přiložené foto) nebo také začínající zubní kaz. To Vám jistě sdělí Váš zubní lékař při preventivní prohlídce. Co se týká dotazu k barvě zubů, je přirozené, že zuby jsou u kousací hrany světlejší (bílé) a směrem k dásní (u krčků) tmavší. Pokud tedy není u krčků zubů usazen mikrobiální povlak (plak), který je žlutý. Ten lze však mechanicky vyčistit.
MUDr. Jana Maděránková Filipová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Dobry den, z fotky nejde uplně presně řict, o co se jedna. Bud jde o nerovnost starší krčkové výplně a v jejím okraji usazené pigmentace. Nebo o kaz. Doporučuji navštívit Vašeho stomatologa,který rozhodne. Ošetří kaz novou “bílou” kompozitní výplní . Případné předtím starou výplň odvrta a kaz samozřejmě s ní. S pozdravem MUDr.Jana Maděránková Filident Brno

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Člověk by neměl litovat toho co udělal, ale toho co neudělal. Po dlouhé době váhání jsem se rozhodl pro All on x.Litovat mohu jen toho, že jsem to neudělal dříve. Úžasný přístup a profesionalita v bezvadném prostředí, ne... Více 

Dentální hygiena - Související videa

Doktor ve Vašem okolí