Zarudlé a bolestivé dásně

Zarudlé a bolestivé dásně

Katka  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, mám problém se zánětem dásní, i když chodím pravidelně na zubní hygienu a zuby si čistím opravdu pečlivě. V zadní části je to v pořádku, ale v přední části nahoře i dole mám dásně hodně zarudlé a bolestivé. I zubní hygienistka se divila a říkala, že neví z čeho to může být. Každý zubař mi vždy řekne jen, že si zuby špatně čistím a že z ničeho jiného to být nemůže. Napadlo mě napsat sem, třeba se najde někdo kdo s tím má zkušenosti a poradil by mi jaká může být příčina. Budu vděčná za každou radu.
Schill Dental Clinic Praha  |  Basic member  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,

děkujeme, že jste kontaktovala naší zubní kliniku.

Pro Vaši informaci, jsme soukromá zubní klinika a nespolupracujeme s žádnou zdravotní pojišťovnou.

Doporučila bych Vám nezávaznou konzultaci, kde Vám lékař sdělí možnosti a domluvíte se na dalším postupu. Konzultace stojí 580 Kč.

Mohu Vám nabídnout tyto nejbližší termíny:

20.2. 15:30
21.2. 12:00
1.3. 15:30.

Pokud Vám některý z uvedených termínů vyhovuje, dejte nám prosím vědět co nejdříve, abychom ho pro Vás mohli rezervovat.
Děkuji Vám.

Adéla Sislová
Schill Dental Clinic
Radka Labudová DiS.  |  Basic member  |  Havířov
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Nejčastější příčina zánětu dásní (gingivitis) je zubní mikrobiální plak. Důležité je čistit zuby denně a pečlivě i kolem krčků zubů, na špatně dostupných místech i v mezizubních prostorech. Pokud máte správnou techniku čištění zubů, čistíte zuby alespoň 2x denně a používáte vhodný zubní kartáček i mezizubní kartáčky, měla by být dáseň zdravá (světlé růžová bez projevu krvácení). Pokud tomu tak není, pak je možné hledat příčinu i jinde. Další příčiny mohou být: hormonální změny např. v těhotenství, dlouhodobé užívání antikoncepce, některá onemocnění např. diabetes, vedlejší účinky při užívání některých léků -vyšší dávky (např. antiepileptika, imunosupresiva apod.), vliv mechanického dráždění (piercing, převislá výplň), projevy alergie, strava bohatá na cukry, anomální postavení zubů (stěsnání) apod. Jaká je však pravá příčina zánětu dásní je na posouzení zubního lékaře nebo dentální hygienistky, kteří stav Vaši dásně a zubů mohou prohlédnout a zhodnotit.
MUDr. Jana Maděránková Filipová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den. Ihned po vyčištění zubů se zubní plak začne tvořit zase. Pravidelné čištění je důležité nejen zubním kartačkem, ale i mezizubníma a dentalní nití. V místech, kde pretrvává zanět, může dentalní hygienistka pracovat i častěji, než 2x ročně. Pokud stav přetravává, doporučuji návštěvu stomatologa se specializací na paradontologii. Tam by Vás měl odeslat Váš zubní lékař. S pozdravem MUDr. Jana Maděránková Filident

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Člověk by neměl litovat toho co udělal, ale toho co neudělal. Po dlouhé době váhání jsem se rozhodl pro All on x.Litovat mohu jen toho, že jsem to neudělal dříve. Úžasný přístup a profesionalita v bezvadném prostředí, ne... Více 

Dentální hygiena - Související videa

Doktor ve Vašem okolí