Zubní kámen-stomatolog nebo dentální hygienik?

Zubní kámen-stomatolog nebo dentální hygienik?

škrabalka
škrabalka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Proč někteří stomatologové provádějí strhavání zubního kamene při preventivní prohlídce a jiní to vůbec nedělají a posílají k jiným stomatologům, u kterých se tento výkon platí?
Děkuji Jiroutová
EsthetX - klinika estetické stomatologie  |  Basic member  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
jestliže má stomatolog smlouvu se zdravotní pojišťovnou "strhává" zubní kámen sám, v případě že nemá, odesílá na dentální hygienu,která je mnohem šetrnější a důslednější. Přeji hezký den. EsthetX.

kjlb  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,při návštěvě zubaře mě lékař nařídil navštěvování zubní hygienistky, která má ordinaci spolu s ním ( půl/půl ).Velmi se ale divil, když jsem mu zdělil, že již zubního hyg.mám a že nebudu platit dle jeho slov cca8-9tis. za půl roku návštěv u dent.hyg.kterého mi důrazně doporučil.Je někam podmíněno ošetření u zubaře návštěvou dent.hygienisty?Děkuji
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, zubní lékař si vybírá s kým chce spolupracovat a ke komu následně pacienty doporučuje. Pokud máte svého dent. hygienistu a jste s ním spokojený, pak myslím není důvod jej měnit. Hlavní je, že k němu chodíte pravidelně.
Drobek  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Práci dent.hygieny,např.odstranění zubního kamene dříve (asi před 10 lety) prováděl zubař.Hradila,a stále hradí pojišťovna.Dent.hygienik nemá s pojišťovnou smlouvu a všechny úkony hradí pacient.A aby měli práci,odmítají zubaři tyto úkony provádět a posílají pacienty na DH,za což dostávají provizi.Dentista i dent.hygienik si příjdou na své a pacient to vše zaplatí.
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den, odstranění zubního kamene v rámci preventivní prohlídky u zubního lékaře je nedostatečné a zahrnuje pouze odstranění kamene naddásňového a pouze u předních zubů. Na péči o chrup a odstraňování zubního kamene se specializuje dentální hygienistka,takže pokud chcete mít zdravé, růžové, nekrvácející dásně bez zánětu, doporučuji návštěvu dentální hygienistky.
Drobek  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Protože za to dostávájí od nich asi 20%provizi.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Člověk by neměl litovat toho co udělal, ale toho co neudělal. Po dlouhé době váhání jsem se rozhodl pro All on x.Litovat mohu jen toho, že jsem to neudělal dříve. Úžasný přístup a profesionalita v bezvadném prostředí, ne... Více 

Dentální hygiena - Související videa

Doktor ve Vašem okolí