Váček a extrakce

Váček a extrakce

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,mám na vás takový dotaz,mám kaz na zubu moudrosti,jedná se o zub v dolní čelisti,je celý prořezaný do dásně,slyšel jsem,že když je v okolí zubu zánět a otok,tak nefunguje lokální anestezie,chci se zeptat,jak se to řeší,přece mi nebudou trhat zub bez umrtvení,to by se přece nedalo vydžet ,je nějaké jiné řešení jak zub umrtvit,mám kolem zubu otok a asi i hnis,mám strašný strach z extrakce.Předem děkuji za odpověď.
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, dle mého názoru by bylo vhodné nejprve zklidnit zánět v okolí zubu pročištěním okolní dásně. Následně po zklidnění zánětu zub extrahovat. Na extrakci zubu moudrousti se aplikuje tzv. svodná anestezie, což je anestezie na větší průběh nervů, který inervuje tuto oblast (dává se na průběh nervu, který je několik cm od konkrétního zubu, tudíž anestezie přeruší vedení nervu ještě předtím než se dostane k zubu), takže z bolesti nemusíte mít strach. Po takovémto výkonu bych jednoznačně doporučil podání antibiotik. V případě, že by byla aplikována anestezie lokální, přímo v okolí zubu, je pravda, že by nefungovala naplno v momentě, kdy by v daném místě probíhal zánět. S pozdravem MUDr. Jan Procházka
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,moc děkuji za odpověď,jak jste psal,že se zklidní zánět,to znamená,že dostanu na ten zánět antibiotika a po několika dnech až se zub uklidní se zub vytrhne?Nebo je nějaké jiné řešení,jak ten zánět a otok vyléčit,předem moc děkuji za odpověď.Mám na tom zubu kaz,po obvodu je ještě sklovina,zub byl hodně plombováný a výplň vypadla,bude se ten zub extrahovat extrakčními pákami,slyšel jsem,že když není celý zub,tak se takto postupuje.

Reakce na anonym

Ivana Jíchová  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, pokud probíhá akutni zánět pouze v okolí zubu přesněji v dásni, většinou se postupuje opravdu nejprve nasazením antibitoik, místním výplachem a pár dnínse vyčká aby se akutní stav zánětu zklidnil. Následně se postupuje jak psal již pan doktor. V místním umrtvení anestezií se zub nejspíš vytrhne, když se jedná o zub jak píšete 8 v DČ. Pokud by zánět neustoupil a vytržení zubu by bylo nezbytné,můžete zákrok podstoupit v XXXXXXXXXXXXXXXXXž je krátkodobé uspání v přímo na stomatochirurgickém odděleni v kterékoliv nemocnici či klinice.

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,mám na vás poslední otázku,vím jsem hrozný,mám blbou skušenost z jednoho zubaře a od té doby mám hrůzu z ošetření,tak se na mně prosím nezlobte.Kdyby u mého zubu proběhl kolemčelistní zánět,tak se to řeší stejně,podáním antibiotik a po zklidnění zánětu by se přistoupilo k extrakci,předem moc děkuji za odpověď.

Reakce na anonym

TerkaZV  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, měla bych prosím dotaz. Byla mi vytržena přední hodní 1 a 2, 3 obroušeny na můstek, nicméně jsem do obroušené 2 dostala zánět a odumřel mi nerv, zub mám již měsíc otevřený a stále mi z něj teče hnis, pokud ho mám zadělaný npř.vatou po 1 dni mi ze zubu teče jak hnis tak krev, nevím co mám dělat potřebuji už nasadit finální můstek ale zub se neléčí. Je nějaký způsob jak zánět co nejrychleji vyléčit? Antibiotika jsem před měsícem dobrala. Vyplachuji řepíkem, zub vůbec nebolí ale stále mi z něj vytéká. Moc děkuji za radu.