Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Cena za fixní rovnátka - Ortodoncie - Diskuze

Cena za fixní rovnátka

Cena za fixní rovnátka

cookie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kolik cca stojí fixní rovnátka a jestli na ně něco přispívá zdravotní pojišťovna. Jde o rovnátka pro dospělého. Děkuji za odpověď. Hoštíková

Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, pojišťovna přispívá na fixní rovnátka pouze do 18 let. Cena za fixní rovnátko se odvíjí od použitého materiálu. Fixní aparát může být kovový, keramický nebo například safírový. Cena za klasický fixní kovový aparát na jednu čelist je 16 900,- (cena je včetně materiálu a nasazení). Informace o dalších možných aparátech a cenách Vám rád sdělí náš ortodont při osobní konzultaci. První konzultace je zdarma.
Přejeme hezký den.

S pozdravem
Janšová
Dental Office H33
Jana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik stojí normální kovové rovnátka,nebo keramické ,co vyjde levněji,děkuji
Barča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den ,chtěla bych se zeptat kolik stojí fixní rovnátka na horní a dolní čelist pro 13leté dítě. Přispívá VZP na rovnátka? Děkuji za odpověď. Svobodová Lenka
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, pojišťovna VZP u 13letého dítětě hradí práci, RTG a kontroly. Pacient sám si hradí materiál. Rozpočet na obě čelisti (částka kterou hradí pacient) je zhruba 30.000,- Kč. Tato cena je však velmi individuální a přesnou cenu stanoví ortodontista při první konzultaci.Rozdíl je také v tom, zda se použijí kovové zámečky či keramické, které jsou dražší. Další varientou je například systém Orthocaps, který u nás také používáme.
S pozdravem MUDr. Štěpán Slezáček

Reakce na PŠTROSSOVA Medical Centrum

Simona  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik stojí fixní rovnátka na horní a dolní čelist pro 10leté dítě. Děkuji za odpověď.Fenclová Simona

Reakce na Simona

Niki  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
mě to bude stát 6 000 horní 5500 dolní

Reakce na Niki

Niki  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
211 přispívá 2000 na obě čelisti..akce jen duben, červen.

Reakce na PŠTROSSOVA Medical Centrum

katka  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám osmiletého syna, který má po násilí ve škole, má takto narostlé přední zoubky. Problém jsem řešila s dentistkou, na doporučené ortodoncii. Nyní čekáme 1/2 roku až bude vhodné, vzhledem k věku osm let, provést rentgen a navrhnout rovnátka. Ráda bych se zeptala, s ohledem na šetření ve škole, na cenu za fixní rovnátka, která nás bezpochyby čekají. A případně, jestli bychom se potom mohli na Vás následně obrátit, pokud byste shledali vhodnější řešení, například výše jmenovaný systém Orthocaps.
Děkuji. MgA. Kateřina Hujerová

Reakce na katka

Ortovia s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den, cena za fixní aparát v jedné čelisti je u nás 7 900 korun. Pokud je u syna k řešení pouze lokální problém, bude cena pravděpodobně mnohem nižší. Systém neviditelnýcrovnátek by nejspíš nebyl úplně nejvhodnější. Samozřejmě budeme rádi, pokud se na nás obrátíte.

Reakce na Ortovia s.r.o.

katka  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď asi se nenahrála fotografie, ale po šikaně ve třídě synovi nenarostla horní dvojka a zatím se čeká na rentgen, ale mezitím vyrostly přední jedničky s mezerou cca 0.5 cm, čili na dvojky již příliš místa nezbylo. Navíc, růst zubů i poněkud brání řeči..děkuji. MgA. Kateřina Hujerová
pepina  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Můžete mi prosím poradit jestli fixní rovnátka poškozují zubní sklovinu a ničí zuby jako takové ( hýbání zubů , atd.)
sara  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chci se zeptat,jestli cena 33tis za jedny rovnátka...kde horníbudou keramická a dolní kovová prý rychlejší verze..jestli je ta cena normální či jestli to je předražené?

Děkuji
Nina  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , mám s rovnátky skušenost. Pro dospělé stojí rovnátka víc okolo 2O 000 tisíc !! U mladších stojí třeba 15 ooo tisíc !! Rovnátka budu mít a záleží jestly budou kovové nebo plastové(plastové představíte si ty na noc ale tyhle jsou taky fixní a jsou jednou barvou jenom např.zelené ale není tam nic kovového . ty stojí asi 18 ooo tisíc ..
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den. Ceny jsou různé a mohou se zásadně lišit u různých anomálií chrupu. Stejně tak existuje více typů aparátů, které lze k léčbě využít. U dospělých pacientů je nejlépe využít fixního aparátu, kdy jsou jednotlivé součásti pevně připojeny k zubům. V některých případech menších anomálií lze využít snímacích aparátů typu různých fólií (Invisalign) nebo klasických snímacích aparátů využívaných především v dětském chrupu. Ceny fixních aparátů se také mohou značně lišit - nejlevnější jsou kovové zámky, dražší pak estetické plastové zámky a dále keramické nebo safírové zámky. Také existují aparáty, které se lepí na vnitřní stranu zubů "neviditelná" rovnátka, jejichž cena je mnohonásobně vyšší. K upřesnění ceny je proto potřeba znát situaci v ústech a poté je možné vytvořit cenovou kalkulaci. V naší ordinaci za vstupní prohlídku, otisky a kompletní dokumentaci a následné stanovení léčebného plánu zaplatíte 450,- Kč v případě, že jste pojištěn u některé z českých pojišťoven (s většinou máme navázaný smluvní vztah). Cena nasazení standardního kovového rovnátka je u Nás cca 5500,- Kč na jednu čelist. Kompletní léčba obou zubních oblouků se pak pohybuje průměrně kolem 16000,- Kč. Estetické keramické rovnátko komplet léčba průměrně 21000,- Kč, estetické safírové rovnátko cca 24000,- Kč. Lingvální rovnátka cca 40000,- Kč - standardní 2D rovnátko. Speciální 3D lingvální rovnátko - Incognito cca 100000 - 140000 Kč.
Radka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, co znamená 2D nebo 3D rovnátka? A také jsem se chtěla zeptat, kolik stojí průhlední sundavací folie pro dospělého pacienta a zda řeší i otevřený skus, mezery mezi zuby a mírný předkus. Moc děkuji, Radka

Reakce na Radka

MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den. 2D rovnátko znamená, že je omezeno jen na určité pohyby zubů. Zuby tak lze dobře sklánět jak potřebujeme, ale nelze páčit kořen. U 3D rovnátka lze provádět všechny pohyby jak u klasického aparátku lepeného na zevní plochu zubu. Ještě musím dodat, že 3D rovnátko již existuje také v levnější variantě, nabízené firmou American Orthodontics pod názvem Harmony. Zámky zde nejsou ze slitiny zlata. Léčba pak vychází na cca 60.000 - 80.000,- kč. Průhledné fólie stojí také různě. My máme v nabídce od firmy Micerium rovnátko All in za cenu cca 50.000,- Kč. Toto rovnátko je však vhodné pouze na korekci menších vad. Nedoporučuji jimi řešit vady skusu obecně, včetně otevřeného skusu. Drobné mezery uzavřít dokáže, ačkoli nejvíce se hodí na úpravu mírného stěsnání. S pozdravem Dr. Uhlíř
Draha  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, syn nosí snímací aparát na horní čelist (má 11 let a teď mu dorostly všechny trvalé zuby), ale paní doktorka nám teď řekla, že by raději přešla na fixní rovnátka, která jsou ovšem také dražší. Mohli byste mi, prosím uvést +- cenu a kolik by mohla přispět pojišťovna OZP? Děkuji Draha
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Pojišťovny mají v nabídce různé preventivní programy a úhrady za preventivní léčbu. Některé přispívají také na fixní rovnátka. Tyto příspěvky se však často mění a je nejlépe se obrátit na Vaši pojišťovnu s tímto dotazem. Nicméně z mé osobní zkušenosti pojišťovna 205, 213 a 211 přispívá cca 1000,- Kč na jeden zubní oblouk ročně. Podobně by to mohla mít i pojišťovna OZP (207?). S pozdravem Dr. Uhlíř
Baruš  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych si také pořídit fixní rovnátka, stačily by mi na horní patro. Nevíte o nějakém dobrém stomatologovi v Plzni, který ale nemá nejdražší ceny? Slyšela jsem o paní doktorce Milerové, která si za nasazení horních rovnátek bere kolem 4.500. Kolik bývá standartní cena za nasazení horních rovnátek a platí se ještě něco během léčby, např. utahování? Je to dobrá cena, nebo máte někdo zkušenost s lepším a levným stomatologem v Plzni?
A jak je to s doporučením? Musím nějaké mít, když chci změnít zubaře na rovnátka sama? Děkuji moc za odpovědi.
Dana  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
synovi 3 hodiny po nasazení fixního aparátu odpadl jeden zámek. (podotýkám, že jedl pouze kaši a mechanicky se rovnátek nijak nedotýkal ani si nečistil chrup). Když jsme šli následující den zámek nechat dolepit, byla paní doktorka velmi nepříjemná a dokonce si nechala zaplatit 80,- Kč za opětovné dolepení zámku. Byl tento požadavek oprávněný? Jsem přesvědčená, že za opravu si neměla nic účtovat, protože je zjevné, že byla chyba v nalepení a ne v kousání "něčeho tvrdého nebo páčení při čištění zubů", jak nám tvrdila lékařka. Jak se v tomto případě bránit neoprávněně požadovaným poplatkům?
Ortovia s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,

uvolnění zámku jak po nasazení, tak během léčby je možné. I když se pracuje s kvalitními materiály záleží na více faktorech pro držení zámků na zubech. K druhé části dotazu. Pojišťovna v případě uvolněných zámků nic nehradí. Se svým dotazem se můžete obrátit na Stomatologickou komoru, případně na Ortodontickou společnost.Více najdete na příslušných webových stránkách. Závěrem snad jen citát. V každém společenství lidí záleží v prvé řadě na lidskosti.
Niki  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
Mam 12 letou dceru, ktera potřebuje fixní rovnatka na obě čelisti ..jsem sama se dvema detma a pobiram jen davky soc.hmotne nouze ..alimenty nepobiram jelikož naš soud je zamitnul. Nemužu si rovnatka dovolit a jsem z toho zoufala. Prosim Vas nekoho o radu..zda by mi nemohl poradit, jestli existuje nejaka vypomoc?
Ortovia s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,

paní Baruška Vám odpověděla správně. Pro doplnění. Nejdříve musíte projít odbornou konzultací kdy se provádí diagnostika. Pokud budete mít doporučení od stomatologa tato návštěva je u dětí hrazena pojišťovnou. Doplatky za léčbu se odvíjejí od typu vady,typu léčby, délky léčby a použitého materiálu. Práci hradí pojišťovna. Estetické, bílé zámky (safírové)jsou cenově náročnější než zámky kovové. V některých případech je možná i léčba snímacími aparáty. Je však nutná dobrá spolupráce dítěte. Tato léčba není finančně tak nákladná. Na základě léčebného plánu pacient obdrží finanční plán s rozpočtem pro jeho individuální léčbu. Některé stomatologické kliniky mají ceny nižší. Pokud nemáte obavu z úvěru potom dceřiná společnost Cetelem francouzské banky BNP Poribas Personal poskytovala bezúročné půjčky i na ošetření zubů. Na základě všech informací a doporučení se rozhodněte. Na závěr: některé vady je nutné řešit v dětském věku jinak se mohou zhoršovat některé se mohou léčit i později v dospělosti. Znalost vady by mělo být základem pro Vaše rozhodnutí, aby nedošlo k promeškání času.
Niki  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den.. mam 12 letou dceru, ktera potřebuje fixní rovnatka na obě čelisti ..jsem samoživitlka se dvema detmi, pobiram jen davky socialní hmotné nouze, nepobiram ani alimenty, protože naš soud je zamitnul ..mužete mi nekdo poradit jestli existuje nejaka výpomoc? jsem z toho zoufala..Mockrat dekuji za odpovedi.V.R.
Baruš  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, vím, že pojišťovny dávají nějaký příspěvěk nezletilým dětem. Kolik to ale je, nevím, už jsem přes 18 let. Záleží také na tom u jakého ortodontisty si je necháte udělat. Nejdůležitějším faktorem ceny je asi typ vady, kterou potřebujete odstranit a tedy náročnost léčby. Dalším důležitým faktorem je typ a cena používaného materiálu. Já jsem u soukromého zubaře a tam platím za obě čelisti 20 tisíc. Mám ale kamarádku, která chodí k jiné zubařce a u té nechala za obě čelisti 7-8 tisíc. Je to velice individuální dle daného ortodontisty. Záleží také na tom, jaký typ rovnátek si necháte udělat. Dnes se dělá více typů. Jsou klasická fixní kovová rovnátka, ale pak jsou i nějaké speciální, které se nandavají na vnitřní stranu zubů, ale dost se při nich šišlá a jsou také velice cenově náročné. Někde se uvádí cena až kolem 100 tisíc. Dalším typem jsou plastová nebo keramická rovnátka, která jsou průhledná, tudíž méně viditelná. Jsou ale mnohem větší, mohou časem zežloutnout a jsou zase cenově náročnější.
Tak snad jsem Vám alespoň malinko pomohla. Držím palce a přeji hezký den.

Reakce na Baruš

Niki  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji
Baruš  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, pojišťovny přispívají na rovnátka pouze dětem do 18ti let.
Kateřina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den je mi 14 let a mají mi nasadit stálá rovnátka.Jezdíme do olomouce a moje ortodoncistka říkala že na horní zuby by to stalo 7500Kč.Poradíte mi prosím kde je (nejlépe) někde v Olomouckém kraji lékařka ,nebo lékař se slušnou cenou? Nedávno jsem byla u své praktické lékařky a zjistily mi záňet dásní. Pravděpodobně je to z malého prostoru v ústech.Zuby mám natlačené těsně na sebe.Nevíte někdo jestli pojištovna 205 přispívá nějakou částku na fixnfí rovnátka? Předem děkuji za odpověd´.

Kateřina
MitchieBooBear  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, má patnáctiletá dcera by potřebovala fixní rovnátka na horní zuby. Chtěla bych se zeptat kolik by to tak přibližně stálo. Je pojištěná u VZP a pak jště připojištěná ale to neplatíme my ale její otec se kterým se nebavíme. Jsem samoživitelka na soc. dávkách.
Petrónek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám úplně stejný problém. Jsem ve stejné situaci jako vy. Můžete nám prosím zodpovědět pro nás velice důležitý dotaz?
mé dceři je 14 let, pojišťovna také VZP a jsem matka samoživitelka s nízkým příjmem, který odchází z 80% na nájemné, inkaso a složenky. Děkujeme
Jaroslava  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 30 let a už 3 roky nosím fixní rovnátka...Dnes jsem si jazykem nahmatala tvrdou bouli za dolními zuby. Myslím si, že to jsou kořeny zubů, zřejmě z nějakého důvodu vystoupily. Chtěla bych se zeptat, jestli je to běžné. Boule není velká ani bolestivá a když na ni zatlačím jazykem, cítím tlak na zuby. Děkuji Vám za odpověď. Jaroslava
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená Jaroslavo,
Záleží jak boule vypadá. Může se jednat o mnoho příčin. Mohou to být kořeny jak píšete, ale to se stává vzácně a nemělo by, může to být kost, která se přetvarovala posunem zubů, mohou to být i 3. moláry (osmičky), které se Vám prořezávají - asi nejpravděpodobněji. Může to však být i zánětlivý proces od kořenů zubů, cysta, kostní sekvest, tumor, .... Váš ortodontista by Vám měl říct o co se jedná.

S pozdravem MUDr. Adam Uhlíř
ŁoŁa:)  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Chtěla bych zjistit kolik stojí kovové rovnátka, pokuď nejlevněji. ....Když tak děkuji za odpověď....:) (Pro 13 holku)
Maja  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 14 a chtěla jsem se zeptat kolik budou stát fixní rovnátka na horní čelist a kolik by přispěla pojišťovna (ČPZP)?

Děkuji za odpověď
Milač  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte kolik se za fixní rovnátka platí v Čb pro 14-ti leté děti? A jestli něco přispívá pojišťovna (VZP)? Děkuji za odpověď
Estuliii  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 19 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den chtěla jsem se zeptat na fixní rovnátka ohledně ceny jestli se platí hned celá cena nebo se prvně zaplatí záloha a po nějaké době se doplácí? a ještě by mě zajímalo jestli se dá dát na dolní čelist kovová rovnátka a na orní čelist ty keramické nebo plastové ? děkuji za info Ester

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí