Díry po extrakci osmiček

Díry po extrakci osmiček

petty  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, je to 9 dní co jsem po extrakci všech osmiček byla jsem už na vytáhnutí stehů a bylo mi řečeno, že je vše v pořádku až na to, že málo otvírám pusu. Bohužel jsem se zpomněla zeptat na díry co tam zůstaly, ty se zahojí?Ptám se protože po každém jídle mi tam něco zůstane a vyplachování nepomáhá a když si to zkouším něčím dostat ven jen mi z toho teče krev což je asi špatně.Žádám o radu jak si rány vyčistit od jídla.Předem díky za odpověd
MUDr. Miroslav Havlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Olomouc
  • 7 odpovědí
Dobrý večer,
doporučuji Vám rehabilitace a to tak, že otevíráte ústa do bolesti 3x denně po třech sériích po deseti.
Bez prohlídky nelze identifikovat zdroj krvácení, proto doporučuji navštívit Vašeho ošetřujícího zubaře.
Dalinek  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
chtěl bych se zeptat, před několika měsíci jsem jsi u svého zubaře vytrhnout osmičku vpravo dole, protože jsem cítil z toho místa nepříjemnou pachuť v ústech, následně po vytrhnutí jsem měl zánět, který jsme s panem doktorem opakovaně drénovali a nakonec zvládli bez antibiotik. Můj první dotaz je, že mi teď v místě vytrhnutí zbyla díra a padá mi tam jídlo, dá se nyní opět zašít nebo se to zacelí samo?
Dotaz 2. - již mám vyrostlou osmičku vlevo dole, vpravo nahoře mi vylezla jen špička osmičky a zatím dál neroste, teď mi roste celkem rychle osmička vlevo nahoře, v podstatě už je z poloviny venku a když si čistím zuby mezizubním kartáčkem, tak opět cítím tu nepříjemnou pachuť v ústech z té osmičky vlevo nahoře a dole. Myslíte, že bych si měl nechat ty osmičky vytrhnout? A šla by vytrhnout i ta osmička vpravo nahoře, když jde vydět jen špička?
Děkuji za odpověď Dalinek
DENT MEDICO - zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 15 odpovědí
Dobrý den,
co se týče děr po vytrhnutí osmiček, časem se vše zacelí, do té doby musíte trpělivě čistit a po jídle vyplachovat ústní vodou, díky které byste se měl zbavit zmiňovaného zápachu. Co se týče ostatních osmiček, není problém je odstranit, přestože nejsou zcela vyklubané. Osmičky se všeobecně špatně čistí, proto je nutné je dočišťovat častokrát i speciálními dentálními pomůckami. Doporučuji navštívit stomatologa a zvážit jejich odstranění.
V případě Vašeho zájmu se můžete obrátit i na naší kliniku.
S pozdravem

DENT MEDICO s.r.o.
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

extrakční rány se někdy vyplňují vstřebatelným kolagenem právě proto, aby se zabránilo zapadání potravy. Rány se se postupně zahojí samy, v mezidobí doporučuji pouze vyplachovat třeba injekční stříkačkou se zahnutou jehlou. Opatrně abyste se mechanicky nezraňovala, to není žádoucí.

S pozdravem

J.Špiller
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí