Trhání kořenů

Trhání kořenů

Leon1  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,měla bych tento dotaz.Je mi 57 let,zuby ne nepěkné,ale odstrašující.Mám ale dva problémy.Po operaci nohy,šroubování,mě lékaři bez "oblbnutí"přivazovali k operačnímu stolu.Od té doby vidím lékařské křeslo a nejsem schopna na něj sednout,dvakrát tolik to platí u zubaře,strach má asi každý.
Navíc mám díky parodontoze zuby povylezlé,některé si i hýbou,ale dva zuby "moudré" ve spodní čelisti mám pouze kořeny.Těch kořenů mám tedy asi čtyři,ale ještě ty moudráky.
Chci se zeptat ,zda je vytrhnutí těchto kořenů horší než klasické trhání.
S tím strachem z křesla nevím.Jak to překonat.
Jsem z Hradce Králové a v nemocnici to není nějak ono.Navíc je mi hanba a i se mi smějí,že mám tento problém.
Byla bych moc ráda za jakoukoliv radu a třeba i zkušenost. Milena
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den,
extrakce kořenů zubů bývá zpravidla obtížnější. Váš strach z ošetření je možné řešit tzv analgosedací, což je mírnější forma celkové anestezie. Podáváme ji ambulantně, tzn v zubní ordinaci a není proto nutná hospitalizace.

dr. Tomáš Čáslava
Diobe dentální klinika, Brno
vasek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den rozpad se my zub mnoho znej uz nezustalo a neni ho za co vytrhnout chtel bych se zeptat na zakrok a popripade cenu nebo to plati pojstovna predem vam dekuji za vasi odpoved p.Svarc
MUDr. Pavel Michálek  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 3 odpovědí
  • 2 Likes
Pane ŠVARCI,
obraťte se na Vašeho zubního lékaře, který Vám rozpadlý zub odstraní, event. Vás doporučí ke stomatochirurgovi, který smluvně pracuje pro Vaši pojištovnu. Tento výkon hradí pojištovna.
Tomek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den je mi 21 let mel sem dost dlouho otevreny zub vuli kanalku nevim presne, nemel jsem praci tak tez penize tak mi zub doslova uhnil :( praci mam uz ale zub ne!tak sem ho vytahl ale zustal tam koren na 100 procent a ted to zarusta co s tim ! Nejhorsi je ze dnes me vyhodil zubar tak nemam rad bych mel zas nekoho kdo my muze pomoc :( dekuji za kazdou odpovet
Tomek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den je mi 21 let mel sem dost dlouho otevreny zub vuli kanalku nevim presne, nemel jsem praci tak tez penize tak mi zub doslova uhnil :( praci mam uz ale zub ne!tak sem ho vytahl ale zustal tam koren na 100 procent a ted to zarusta co s tim ! Nejhorsi je ze dnes me vyhodil zubar tak nemam rad bych mel zas nekoho kdo my muze pomoc :( dekuji za kazdou odpovet
MUDr. Pavel Michálek  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 3 odpovědí
  • 2 Likes
Dobry den, Tomku!
Ponechaný kořen se může stát zdrojem okoločelistního zánětu. Pokud Vám opravdu zarůstá, je potřeba jej odstranit. Doporučuji Vám obrátit se na Vašeho stomatologa, který jej odstraní, pokud by výkon byl náročnější, odešle Vás ke stomatochirurgovi ve Vaší spádové oblasti. Pokud by Vám nebyl příliš vstřícně nakloněn, obraťte se přímo na Vaši zdravotní pojištovnu, která Vám sdělí kontakt na smluvního stomatochirurga, který pro Vaši zdrav. pojištovnu pracuje, a ten Vám potřebný výkon provede.

Reakce na MUDr. Pavel Michálek

Tomek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den.Jenže ja nemužu najit zubare.Takze ted nemam a pokud rozumin tak bych mel zajit na pojistovnu a pozadat o zakrok aby mi potrebny vykon provedl?diki za odpoved..

Reakce na Tomek

MUDr. Pavel Michálek  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 3 odpovědí
  • 2 Likes
Ano, Tomku, presne tak. Pokud nemuzete sehnat lekare, obratte se na Vasi zdravotni pojistovnu., ktera ma nasmlouvaneho stomatochirurga pro Vasi oblast. Pokud je tento stomatochirurg zarazen do site stomatochirurgicke pece pojistovny, tento Vas nemuze odmitnout. Vase zdravotni pojistovna ma povinnost zajistit Vam lekare zakotvenu v zakone

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí