Odstranění stehů po extrakci osmičky

Odstranění stehů po extrakci osmičky

maxim  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den.Jsem už tyden po extrakci spodní levé osmicky,mam to sešíté až k pětce a dnes jsem si všíml,že tám mám menší dírku cca 3mm.Antibiotika jsem dostál od jíně zubářky Amoksiklav,ktere užívám 4 dny,mam sicé nějáke bolestí,ktere pokráčují pocele leve stráně až k jedníčce ale ustávájí,ale mně by zájímalo s tou dírou jestli je to normální i když mám pořát tám ty stéhy,doktorka mí oznámíla že tyto stehy mi sami odpádnou.Dekují předem.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, povětšinou se tyto rány zcela neuzavírají, dásně se postupně sami zatáhnou, není tedy důvod se znepokojovat. Důležité je udržovat místo v čistotě, snažit se omezit usazování zbytků potravy. Pokud by začala dáseň otékat či se zvětšovala bolestivost, případně krvácení, navštivte lékaře.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Filip Georges  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Pokud máte resorbovatelné stehy, po čase odpadnou. Nemusí se odstraňovat.
Bolest se po větším zákroku může vyskytovat, to je přirozená reakce. Pokud se bolest nezmenšuje, doporučuji navštívit ošetřujícího lékaře. Menší dírka by se měla zacelit sama.
S pozdravem Filip Georges
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Osobně ránu vždy sešívám pečlivě a stehy, které se resorbují, tedy zmizí sami o sobě. Podle materiálu se tak stane za 10 dní až 4 týdny...

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí