Četnost zákroku sinus lift

Četnost zákroku sinus lift

bigz  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

v současné době hledám řešení náhrady horní dvojky. Chtěl jsem se zeptat, jestli se dá nějak obecně vyjádřit, jaká bývá četnost nutnosti zákroku sinus lift u horní dvojky? Je to individuální nebo na horním patře je doplnění kosti skoro vždy nuttné?

Děkuji vám za případné odpovědi.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

nelze to říci paušálně, vždy se jedná o individuální odlišnost a finální rozhodnutí je třeba učinit až na základě diagnostiky a klinického nálezu.


S pozdravem MUDr. Alex Bilous

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - tel.: XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MDDr., Mgr. Martin Janega  |  Premium member  |  Stomatologie  |  České Budějovice, Prachatice
  • 12 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den,
zákrok zvaný sinus lift, tedy elevace dna spodiny maxilárního sinu je obvyklá od čtyřek dále dozadu. V místě horní dvojky není maxilární sinus. Nicméně je často třeba doplnit kost,ovšem jinou metodou.Jednodušší, obvykle současně se zavedením implantátu.
S pozdravem
Dr.Janega
bigz  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji vám za odpovědi. Rozumím tomu teda správně, že u dvojek se obvykle kvůli doplnění kosti aplikace zubního implantátu neprodlužuje?

Reakce na bigz

MDDr., Mgr. Martin Janega  |  Premium member  |  Stomatologie  |  České Budějovice, Prachatice
  • 12 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den,
ano máte pravdu v naprosté většině případů hojení zákrok neprodlužuje. Jsou samozřejmě výjimky, kdy dostavba kosti je příliš rozsáhlá.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
U horní dvojky je sinus lift víceméně nesmysl...Ten se dělá v jiném místě čelisti. Doplnění kosti z hlediska udržení implantátu je tu málokdy nutné. Ale může být potřeba "dostavba dásní", aby to hezky vypadalo. je to jedna ze složitějších věcí a vyberte si kliniku, která řeší desítky takových případů ročně, ať to dobře dopadne...Raději se stavte u nás nebo jinde na konzultaci (je potřeba CT vyšetření atd atd), ať si dobře vyberete a dobře to dopadne- jedná se o ošetření, které bude velmi viditelné.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí