Možnosti náhrady horní jedničky

Možnosti náhrady horní jedničky

panda566  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
mám problém s pravou jedničkou na horním patře. Zub je vpodstatě odumřelý a nejspíš nebude trvat dlouho a vypadne. Chtěl bich se zeptat jaké jsou možnosti náhrady případně jak by dlouho trvala výměna.
Předem děkuji za odpověď.
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den,
náhrada horního velkého řezáku je jednou z indikací pro ošetření zubním implantátem. Celková doba ošetření, od odstranění zubu po nasazení nové keramické korunky na implantát může trvat od 2 do 6ti měsíců. Záleží na tom, zda je třeba současně se zavedením implantátu provést i doplnění chybějící kosti nebo zda podmínky umožní jednoduchou implantaci a zhotovení korunky. To lze posoudit až po vyšetření a zhotovení 3D rentgenového snímku. Každopádně se po odstranění zubu ihned zhotovuje nějaká forma dočasné náhrady, takže doba "bez zubu" je maxim 24hod.
V případě zájmu o vyšetření se, prosím, objednejte na naší recepci na tel XXXXXXXXX, XXXXXXXXX nebo na e-mail XXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Dr. Tomáš Čáslava
Diobe dental clinic, Brno
Vasantica  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Mám dotaz - přišla jsem zubařce s uvolněnou korunkou.Zuby mne neboleli,byla jsem v pořádku.Ta paní mne je nasadila dosti hrubým tlakem a okamžitě mne můj zub praskl a opět to vypadlo - teď vše.Když jsem se vrátila zpět,hned mne vše vytrhla,také mi obrousila vedlejší zub který byl obalen v černé plombě aby mne nebolel a také již dlouho nebolel a nechala to tak,ani vložka ani jiné ošetření a objednala mne až za 3 měsíce.Pochopitelně mne začali bolet zuby a to šíleně celý měsíc až jsem si koupila wobenzin a pak to ustoupilo...Když jsem k ní pak opět přišla,tak mne jen obrousila zubní kámen asi dost nešetrně - když to trvalo jen 30 vteřin,vůbec je pak nevyhladila a ještě byla na mne dost nepříjemná proto že si myslela,že mne bude dělat hned můstek,když se ji podařilo mne zničit 2 zuby.Jsem zoufalá,jeto teď již 5 měsíců co do sebe hážu tabletky proto že mám neustále bolesti,proto že se mne teď najednou začali ještě k tomu kývat kývat 4 přední spodní zuby a hrozně bolí,vůbec nejím a o spánku ani nemluvím..Mám pocit,že mne poškodila také tyhle zuby když to brousila.Mám hrozný strach jít dalšímu zubaři - myslíte,že bych si měla jít jinam dát raději udělat zubní implantáty.Mám pocit,že jsem přišla o zuby a již nic jiného to nenapraví.A kolik by mne to asi stálo ? Jsem pořád Slovenka,bydlím kousek od Brna jen kvůli práci kterou tady mám několik let a nemám svého zubaře.Moc děkuji za vaši radu kam bych mohla jít a nemít strach,že opět vyhodím peníze do koše a navíc přijdu o všechny zuby. Vandáková
felow  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
už 3/4 roku nemám dolní jedničku,nikdo mi nenabídl nic prozatimního takže jsem dost nervozní protože to vypadá nehezky, ikdyž to je dolní zub. Lékař mi trhal, vrtal a ted čistil kanálky u 6 dole a až nyní jsme se bavili o té jedničce a on mi řekl, že mi dolu nasadí můstek. Jenomže se bojim že tím si zničím ty dva zuby vedle protože se musí obrousit a kdyby mi vypadl nebo něco mám strach že bych přišla i o ty dva vedle. Také mám strach že mi můstek bude dělat problémy, navíc se obávám že kousnu do něčeho tvrdšího a můstek to nevydrží :))rozhodla jsem se pro implantát, ale stále váhám, protože můstek je levnější. Jsem pořád nerozhodná tak prosím o Vaší radu co by bylo místo té dolní jedničky nejlepší. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí