Padající protéza a řešení s implantáty

Padající protéza a řešení s implantáty

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, je mi 63 let a v těchto dnech jsem přišla o poslední zuby a mám tudíž celkovou horní i dolní náhradu.Je to velmi nepříjemný pocit,nesnáším,zvláště dolní protézu,která mi neustále padá a vzhledem k tomu,že ještě pracuji,je to velmi nepříjemné.Chtěla bych se zeptat odborníků,zda je i v mém případě nějaké řešení a možnost zpevnění nebo použití implantátů. Moc děkuji za odpověď, Dana
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Řešení se nabízí více, záleží, jakou částku máte možnost investovat. Finančně nejnáročnější jsou implantáty, další možností je kombinace několika implantátů a speciální protézy, která se šroubuje a cca 1x za půl roku je v ordinaci provedeno odšroubování a vyčištění protézy. Poslední možností je podložení protézy tak, aby Vám pohodlně držela. Rádi Vás přivítáme v ordinaci některého z našich zkušených stomatologů, aby mohl zhodnotit stav a společně jste našli to nejlepší řešení. Cena konzultace činí 1050,- Kč. Pro objednání jsme Vám k dispozici na linkách XXXXXXXXXXX/8.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
MUDr. Jan Stuchlík  |  návštěvník  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, Dano,

nejekonomičtější řešení, které spolehlivě ukotví snímatelnou náhradu i v dolní čelisti je zavedení 2 implantátů do pozice původních špičáků. Na tyto implantáty se potom zhotoví "patentky" na které se "nacvakává" (a to doslova, protože při nasazení se ozve tento zvuk) náhrada, která pak drží naprosto spolehlivě a můžete s ní bez obav kousat.

Jedná se o dramatické zlepšení držení náhrady za velmi rozumné peníze.

V případě Vašeho zájmu Vám rád vysvětlím podrobnosti.

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
604 442 442
www.drstuchlik.cz
DGI - Deutsche Gesellschaft für Implantologie
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den paní Dano,

možnost použití implantátů k fixaci nějaké formy zubní náhrady lze s jistotou posoudit až po rentgenovém vyšetření, nicméně ze zkušenosti Vám mohu říci, že se vždy nějaké vhodné řešení najde. Ať už ve formě snímací náhrady, jejíž držení v ústech se zvýší pomocí dvou implantátů a tzv "patentů" nebo při použití většího počtu implantátů (alespoň 4) lze zhotovit fixní práci.
V případě Vašeho zájmu o posouzení situace se můžete objednat na konzultaci a vyšetření 3D rentgenem na tel XXXXXXXXXXX nebo e-mailem XXXXXXXXXXXXX

S pozdravem
Dr. Tomáš Čáslava
Diobe dentální klinika, Brno
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
popisovaný problém zvláště s dolní protézou je častý. Na rozdíl od horní, která se díky velké ploše může ke sliznici přisát, leží dolní protéza volně na dásňovám výběžku. Nejjednodušším řešením a finančně méně náročným je hybridní náhrada na dvou implantátech (v horní čelisti by bylo třeba použít čtyři).

S pozdravem
MUDr. Sojka
XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí