Implantáty místo 4 stoliček

Implantáty místo 4 stoliček

Péča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,

je mi 21 let řadu roků jsem nechodil ke své zubařce (9 let).Bylo to hrozné měl jsem z toho prostě strach až nedávno mě chytil zub a bylo to k nevydržení, myslel jsem si, že si omlátím hlavu o zeď byla to neskutečná bolest nakonec jsem uznal za vhodné dorazit k zubařce. Měl jsem strach ale nakonec jsem byl rád, zub mi vytrhla a potom následovali i další. Radím lidem, kteří se bojí zubaře či zubařky ať odhodí svůj strach a jdou do ordinace opravdu se to vyplatí! Bohužel jsem dopadl špatně, po dvou měsících jsem bez čtyř zubů. Chybí mi šestka a sedmička, na levé i na pravé straně, v dolní čelisti. Horní čelist mám v celku v dobrém stavu a zbytek dolních zubů je také dobrý. V dolní čelisti mi rostou i osmičky na obou stranách, ale ještě nejsou řádně vyvinuty a dostal bych se k hlavní otázce. Jestli by jste mi mohli prosím Vás poradit co bych měl vše podstopit a připravit se na implantáty místo chybějících zadních stoliček? Jestli by se jednalo o všechny čtyři cybějicí zuby tudíž by se zavedli i čtyři implantáty, poněvadž se jedná o zuby které vyžadují i velký tlak na stravu a velké opotřebení? Nebo na každou stranu jeden implantát za sedmičku, zbroušení pětky a zavedení můstku? Je mi jasné, že to nebude zadarmo, určitou částku mám odloženou ale pokud by mi někdo řekl přibližnou částku, tak by mi to také pomohl? Jsem ještě student a jsem prostě ochotný si zlepšit svůj úsměv je to nepříjemné jak v osobním životě, ve společnosti, tak i při konzumaci.Opravdu si to člověk uvědomí až, když je pozdě.Vřele děkuji Všem za odpověď nebo radu velmi by mi to pomohlo při rozhodování.

Ještě jednou děkuji nasheldanou.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,
děkujeme za váš dotaz.
Rádi bychom vám doporučili konzultaci, je nutné zhodnotit stav zubů, velikost mezer, zhotovit panoramatický rentgen. Následně je možné zhotovi terapeutický a cenový plán.
V prípadě vašeho zájmu prosím kontaktujte recepci XXXXXXXXXXX-8
S pozdravem,
Klinika GHC
Studio 32 - soukromá zubní klinika  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
věřte, že zapadáte do velkého procenta mladých lidí, pro které je kvalitní zubní péče nedostupná. Ne kvůli finanční náročnosti, ne kvůli vzdálenosti. Možná máte špičkového zubního lékaře hned v sousedství. Jen o něm nevíte. Problém je neinformovanost. Vyřešit tento problém je možná otázka více než jedné generace... Vy máte to štěstí, že jste si sám uvědomil důležitost zdravého chrupu. Vzhledem k Vašemu věku bych určitě doporučil jít do řešení, které bude mít co nejlepší prognózu, i když by mělo být finančně náročnější. Bude to investice na celý život. I z toho důvodu je nutné velmi podrobné vyšetření a stanovení léčebného plánu včetně finanční kalkulace. Neobejde se to bez Vaší návštěvy - ale rentgen a konzultace nebolí. Vše ostatní je otázka důvěry.

S pozdravem

MUDr. Jiří Škrdlant
vedoucí lékař
XXXXXXXXXXXXXXX
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážený pane,
v bočním úseku chrupu se při náhradě ztracených zubů pomocí implantátů řídíme pravidlem postačující náhrady funkce do zubu 6 .Nespojujeme zuby s implantáty ( jak navrhujete spojení 5+ můstek na implantátu v místě 7). Postačí Vám zavedení implantátu v místě šestek. Je zapotřebí udělat panoramatický rentgen na zhodnocení množství kosti. Na Klinice GHC Praha je přibližná cenová kalkulace na náhradu 1 zubu švýcarským implantátem Straumann včetně korunky 50.000,- Kč.
S Pozdravem MUDr. Jana Ugrenovičová
Dentální klinika, Zubní s. r. o.  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Vážený pane,
rozhodně doporučujeme osobní návštěvu stomatologa/implantologa, který určí na základě panoramatického rentgenu stav Vaší kosti v místě zubu 6 na zavedení implantátu. Od zubu 7 dále se implantáty standardně nedělají. Na základě vstupního vyšetření včetně panoramatického rentgenu můžeme stanovit přesnou cenu. Můžete však počítat s orientační cenou za 1 implantát od 30000 Kč, v případě augmentace (dostavby kosti)se cena úměrně zvyšuje o augmentační materiál. Rozhodně oceňujeme Vaší snahu o řešení vzniklé situace. S pozdravem MUDr. Forman

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí