Vytržený zub po úraze - implantát nebo můstek?

Vytržený zub po úraze - implantát nebo můstek?

Ropazu  |  návštěvník
Dobrý den,
po pádu na kole se mi nalomil horní zub, dvojka vlevo, který mi byl celý vytržen doktorem. Nyní zvažuji, zda-li implantát nebo můstek. Chápu, že můstek je levnější varianta, ale zajímá mě zda vydrží. Jedná se zřejmě i io šetrnější způsobnáhrady chybějícího zubu, ale na druhou stranu bude proveden zásah i do ostatních zdravých zubů. Oproti tomu implantát je dražší, náročnější na zhojení.
Prosím o vaše vyjádření a doporučení.
Děkuji Hanuška Roman, 35 let.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

s ohledem na Váš věk a mechanismus ztráty zubu bych s největší pravděpodobností navrhoval náhradu zubu implantátem. Při můstku se musí zbrousit dva okolní zuby do tvaru pilířů, na které můstek nasedá. Dotčeny jsou tak celkem 3 zuby. U implantátu se nahrazuje kořen umělým titanovým (implantátem) na který nasedá korunka.

Rozhodně bych Vám doporučil volit implantát, samozřejmě pokud by pro jeho zavedení neexistovali žádné kontraindikace.

Na naší klinice je základní cena 13000 Kč za implantát a 12000 Kč za zubní korunku na něj nasedající.

V případě zájmu se na mne neváhejte obrátit.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Záleží na stavu okolních zubů. Překvapím Vás ale na naší klinice je často můstek dražší, než implantát. Klíčové ale je, zda nedošlo k poškození kosti atd. Obojí je u nás cca 20 tis. Kč , důležité je poznat, co bude vhodnější pro Vás , ale častěji to bývá implantát. Jediná šance na jasnou odpověď je udělat vyšetření computerovou tomografií.
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

pokud budete porovnávat šetrnost zákroku, tak implantát vítězí. Není totiž třeba nabrušovat dva zdravé okolní zuby ve frontálním úseku. Vyhnete se tak případným komplikacím s těmito zuby v budoucnu. Pokud bude můstek z "celokeramiky", která je do tohoto úseku z estetického hlediska vhodnější, dostanete se ještě nad cenu implantátu s korunkou,... takže v porovnávání cen implantát také zvítězí. Na naší klinice pracujeme s implantáty Straumann (impl+korunka je za cca 35 000Kč) a DENTIS(impl+korunky cca 26 000Kč).
MDDr. Ondřej Kýr  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Průhonice
  • 17 odpovědí
Dobrý den. Implantát je jednoznačně šetrnější a přirozenější řešení ztráty předního zubu.
STOMAT  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Dobrý den,cena je pouze relativní vzhledem k předpokládané životnosti "klasických můstků" a impalntátu. V dlouhodobějším období je levnější náhrada pomocí zubního implantátu, nehledě na preparaci (broušení) okolních zubů. Tolik obecně .Konkrétní informace nejsme schopen podat bez Vašeho vyšetření. V případě zájmu o toto vyšetření se můžete přímo objednat na XXXXXXXXXXXXXX. S pozdravem za Stomat spol.sr.o. MUDr. Ciboch M. - odborný a statutární zástupce společnosti.(XXXXXXXXXXXXX)




  • 30 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

pokud se chybějící zub řeší můstkem, je potřeba obrousit minimálně 2 zuby sousedící s mezerou, což je z hlediska jejich zdraví škoda. Proto jako dlouhodobé a definitivní řešení doporučujeme ve většině případů vhodnější implantát s korunkou.

S pozdravem

Esthesia

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   15 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí