Zubní implantát

Zubní implantát

Renata  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, jaké mám možnosti zubního implantátu? Jedná se o dvojku nahoře, která byla dvakrát po resekci. Zub se mi zlomil a musel být vytržen. Bohužel hned vedle nemám trojku, ta musela být na základní škole vyoperována, protože mi ležela zaklíněná mezi jedničkou a dvojkou, o kterou jsem teď přišla. V jedničkách a zbývající dvojce mám vytažené nervy. Děkuji za odpověď, Renata 38 let
Ivana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před 1,5 rokem jsem dostala zánět dvojky a zub musel být vytržen. Po půl roce od vytržení zubu jsem šla na implantát, který mi byl úspěšně zaveden. Následné kontroly po 1 a 2 měsících ukázaly, že implantát se kývá a musí být vytržen. Po vyjmutí implantátu jsem čekala dalších půl roku, aby mi pan zubař implantát znova zavedl. Zavedení implantátu se po půl roce nepovedlo, že prý mám měkou kost a mezi 1 a 3 mám úzký prostor pro zavedení, tak mi byla rozříznuta dáseň, ale stejně se implantát nepodařil zavést. Mám čekat dalších půl roku, aby byl uskutečněn 3. pokus. Pan doktor říkal, že má nejtenčí implantáty na trhu a že pochybuje, že se to někomu jinému podaří. Umělou kost ani nic podobného mi pan zubař dát nezkoušel. Momentálně mám stehy v dásni a čekám na vyléčení. U špičáku mám hodně odhalený krček od skalpelu a stehů, doroste mi zde dáseň? Můžete mi někdo pomoci? Ve stávajícím lékaři už nemám důvěru...
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Vážená paní Ivano,

situace, kterou popisujete, je již poměrně komplikovaná. Po původních "pokusech" bude celá oblast chybějícího zubu značně poškozená, a to jak měkké tkáně, tak i kost. Většinou je možné situaci řešit implantátem, ale podle toho, co popisujete, bude jistě nutná augmentace, tzn doplnění kosti a možná i plastika dásně. Ke stanovení přesného plánu ošetření je nutné vyšetření v ordinaci, vč zhotovení 3D rentgenu. Cena za kompletní ošetření se pohybuje mezi 30 a 40ti tis.
Pokud byste měla zájem o konzultaci, objednejte se na tel XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX

S pozdravem
dr. Tomáš Čáslava
Diobe dentální klinika, Brno
asklepion  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
řešení takové situace bývá často komplikované a vyžaduje pečlivé vyšetření. Teprve na jeho základě je možné doporučit vhodný postup.
Máte-li o vyšetření zájem, můžete mne kontaktovat na adrese bartak@asklepion.cz.

S pozdravem

Dr. Petr Barták
Asklepion Praha
MUDr. Tomáš Sojka  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
možnosti implantátu jsou závislé na místním objemu kosti a její kvalitě. Dalším faktorem na který je třeba brát zřetel je i kvalita zaplnění kořenových kanálků sousedních zubů. Na hrotech jejich kořenů nesmí být zánět. Tyto údaje lze získat pomocí RTG snímku, nebo ještě lépe pomocí zubního CT-3D. Pokud je kost bez zánětu a je jí méně v horizontálním směru, lze ji obvykle rozšířit např. pomocí augmentační techniky - umělá kost a kolagenová membrána.

S pozdravem
MUDr. Tomáš Sojka
XXXXXXXXXXXXXX
STOMAT  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Dobrý den, možnosti jsou, ale bez vyšetření není možné dát přesnou odpověď. V případě zájmu se objednejte na naše pracoviště na konzultaci, kde se pokusíme Vám odpovědět. S pozdravem za Stomat spol.sr.o. Dr.Ciboch tel: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXX
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den,
nahradit přední zuby implantátem je v současné době nejlepší možnost ošetření. Uchrání Vaše zuby od nutnosti broušení a zhotovení můstku. Prakticky vždy je možné zhotovit implantát v této oblasti, ale před stanovením plánu je nutné vyšetření rentgenem, a to nejlépe pomocí 3D CT, které Vám můžeme zhotovit během konzultace. Na rentgenu zjistíme, zda bude nutné během zavedení implantátu/ů také doplnit ev chybějící kost a popřípadě udělat i plastiku dásně, tzn měkkých tkání v okolí defektu. Cena za takové ošetření se pohybuje od 30 do 40tis.
V případě Vašeho zájmu o ošetření na naší klinice se můžete objednat ke konzultaci na tel XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX

S pozdravem
dr. Tomáš Čáslava
Diobe dentální klinika, Brno
Katka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala na názor zubních lékařů. Bohužel mi chybí dole stoličky 6 a 7 a rozhodla jsem se,že si tu obrovskou díru nechám vyspravit. Jeden lékař mi řekl, že by defekt řešil můstkem, že ho osmička udrží a druhý okamžitě řekl, že implantáty. V případě můstku mám strach, že by se musely zbrousit zdravé zuby do úplných pahýlů. O cenu mi ani moc nejde, jde mi spíše o to, co bude pro mě lepší do budoucna (je mi 30 let) a jak dlouho mohou obě varianaty držet. Navíc mám panický strach z obou zákroků, tak bych chtěla zvolit ten, který bude pro mě i přijatelnější po psychické stránce a méně bolestivý. Děkuji.
MUDr. Tomáš Sojka  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 3 odpovědí
Dobrý den.
Jak píšete, můstek znamená poškození sousedních zubů, jejich zvýšené zatížení a v závislosti na přesnosti zhotovení a (ne)dokonalosti ústní hygieny, mohou být tyto zuby následně postiženy kazem pod korunkami. Pokud je množství kosti v této oblasti dostatečné, je vhodnější využít implantátů a okolní zuby šetřit. Náročnost obou zákroků je srovnatelná a není třeba se jich obávat. Tkáně se po implantaci hojí rychle a na zvládnutí pooperačního diskomfortu obvykle stačí jedna tableta proti bolesti, často není třeba žádná.

S pozdravem
MUDr. Tomáš Sojka
XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí