Zubní implantát nebo rovnátka?

Zubní implantát nebo rovnátka?

Lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý večer,
ráda bych poprosila o radu. Neprořezala se mi trojka nahoře,druhý zub byl založen,proto mi zubařka nasadila rovnátka aby se vytvořila dostatzečně velká mezera a druhý zub se mohl prořezat. Poté mi mléčný zub vytrhla,udělal se tunel k zoubku na který byl nalepen zámek a jím pak zub stahován dolů. Po roce ale žádná změna a zubařka mi doporučila zub chirurgicky z kosti odstranit s tím,že se již neprořeže. Zub už je tedy venku,ale co teď. Zubařka mi radí zuby přeposunout rovnátky,které mam již tři roky. Jiný zubař radí implantát. Zubařka radí přeposunout zuby s tím,že čtverka je vzhledově podobná chybějícímu špičáku a dát implantát případně dozadu za přeposunuté zuby. Mohla bych požádat o radu co tedy dělat? Je lepší zuby přeposunout a implantát dát dozadu nebo zuby neposouvat a implantátem nahradit přímo ten špičák? Je mi 40 let.
Děkuji
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, osobně bych Vám doporučil použití zubního implantátu na místo odstraněného špičáku. Domnívám se, že postup posunutí zubů rovnátky by nebyl zcela vhodný. S pozdravem MUDr. Vadym Sherman - klinika Mediestetik Praha

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí