Citlivá dáseň a záněty po implantaci

Citlivá dáseň a záněty po implantaci

bolavá  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
dobrý den, mám zubní implantáty již jeden rok v celé horní čelisti. Přesto, že se o ně snažím pečovat co nejlépe (což ocenil i můj ošetřující zubař), dáseň je stále citlivá, vrací se mi záněty okolo jednotlivých implantátů,dáseň začala opět ustupovat a objevují se mi kovové "kořeny" zubů. Byla jsem už několikrát u zubaře na kontrole, provedl mi zbroušení zubní náhrady, odlepil ji a znovu nalepil, přesto mi na jedné straně náhrada nedrží, cítím tam pohyb při jídle a zřejmě se mi pod ni dostalo jídlo a opět se objevila na dvou místech citlivost a zánět. Můj pocit (nejsem odborník, pouze uživatelka ) je, že zubní náhrada nasazená na implantátech nesedí velikostí, je širší, než samotná dáseň, dělá schůdek a tím špatně naléhá na dáseň a umožňuje jídlu dostat se pod ni. Prosím o radu, co s tím? Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Dobrý den,
Vaše situace vyžaduje posouzení přímo v ordinaci, vč rentgenového vyšetření stavu kosti v okolí implantátů. Pokud dochází k úbytku kosti, vznikají hygienicky nečistá místa a i sebelepší hygienou se situace nevyřeší. Pohyb můstku na implantátech je spíše známkou nestability vlastního implantátu. Konkrétní odpověď Vám ale může dát kterýkoliv odborník na zubní implantáty až po vyšetření v ordinaci. Primárně byste měla problém řešit s lékařem, který práci zhotovil.

S pozdravem
dr. Tomáš Čáslava

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí