Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Měknutí čípku v těhotenství - Rizikové těhotenství - Diskuze

Měknutí čípku v těhotenství

Měknutí čípku v těhotenství

Luci12  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den pane doktore, prosím o radu. Včera jsem byla na gyn.prohlídce, jsem v 24. týdnu těhotenství a paní doktorka mi zjistila, že mám měkčí čípek, do průkazky napsala ke konzistenci čípku CS 1. Ale ostatní parametry čípku by měly být v pořádku, tam číslo 1 nebo 2 nepsala. Prosím je tu nějaké riziko potratu nebo předčasného porodu? Do práce (jsem asistentka) mohu dál chodit. Ve 20. týdnu mi paní doktorka předepsana Magnosolv kvůli dráždivé děloze, mohlo by užívání Magnosolvu způsobit změknutí čípku? Kdybych ho ale měla hodně měkký, měla bych nejspíš hodnotu CS 2, jak to vidím v přehledu v průkazce, že. Děkuji moc za odpověď.
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý večer,
nebojte se, na čípku se hodnotí mnoho parametrů a měknutí samo o sobě, je-ůli čípek dostatečně dlouhý a uzavřený, nevadí. CS 1 je výborné. V poslední době je nicméně ve světě trendem měřit spíše délku kanálu děložního hrdla ultrazvukem (vaginálně). Tím se dá nejpřesněji určit riziko předčasného porodu, v kombinací s Vaší anamnézou. Cervix score se používá, ale to ěmření čípku s v mnoha zemích a i u nás u rizikových těhotných považuje za přesnější
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- centrum fetální medicíny
Luci12  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den,
děkuji Vám mnohokrát za odpověď. Jsem velmi ráda, že tyto stránky existují a že se může člověk obrátit na kompetentní osoby! přeji hezký den.
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den, tento nález je v naprostém pořádku. Magnosolv nepůsobí měknutí čípku. Hodnocení tzv. cervix skore je hodně subjektivní záležitost a má jen orientační význam. Hodnota CS 1 v 24. t.g. je běžná. Divné by bylo, "kdyby čípek neměknul." :-) S pozdravem J. %R.
Marie  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore.Včera jsem byla u lékařky a do těh.průkazky mi vypsala směr čípku 1 a konzistence také 1 ,jsem ve 29týdnu.Chtěla jsem se zeptat zda je vše v pořádku paní doktorka mi to ani neřekla,zjistila jsem to až z průkazky a teď mám obavy.Mockrát děkuji za odpověd.Marie
Anni 65  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Prosím moc o radu, jsem v 10 týdnu těhotná a lékař mi chce dělat operaci děložního čípku. Po prvním porodu což je 2 roky, mám špatný výsledky po stěrech, mám obavy zda narkoza, či samotná operace nepoškodí plod. poraďte zda je operace vhodná, či počkat až po dalším dítěti. děkuji Anička
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

operace se provádějí v těhotenství kdyz je to nutné což Váš lékař jistě ví,neznám Váš nález na čípku tak to ani nemůžu hodnotit.
Přejí hezký den,

S pozdravem,

MUDr ILič
anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem ve 32.týdnu a mám v gravidogramu napsáno směr čípku 1 a zkrácení čípku 1.Celková / kritická hodnota je 2.Tak bych se chtěla zeptat,co to vlastně znamená.Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je to v pořádku,

Hezký den,

S pozdravem,

MUDr Ilíč
erny  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtela jsem se zeptat. dnes jsem byla u doktorky a rekla mi ze mam prilis mekkou delohu a mam byl velmi opatrna. je to mozne nebo jsem ji jen spatne pochopila., jsem 20 tyden a casto citim bolest v podbrisku, pripada mi jako by mi deloha padala nekam dolu, ale za chvilicku ta bolest prestane. dekuji za odpoved. Jana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí