2 minor markery ve 20.tt.těhotenství

2 minor markery ve 20.tt.těhotenství

martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

mám dotaz ohledně výsledku ultrazvuku ve 20.tt. Závěr utz je: eutrofický plod bez strukturálních odchylek a s přítomností dvou UZ minor markerů - 2 cévy v pupečníku( chybí pravá arterie) a cysta choroidálního plexu vpravo 4mm, normální množství plodové vody
První kombinovaný utz vyšel perfektně - riziko genet. abnormalit: Trizomie 21: 1:10 940, Trizomie 18 a 13: 1:20 000.
Podstoupila jsem vyšetření prenascan a teď čekám výsledek. Mohu se zeptat, jestli se mám hodně obávat, že je něco špatně - jaké je riziko při tomto mém výsledku?
Děkuji moc za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den
Nedostatek a.umbilicalis může být a i u zcela norm. plodů a cysta chór. plexu časem může vymizet.Uvidíme jaký bude karyotyp.Když je všechno ostatní v pořadku na UZ tak se nestresujte jen ať se pečlivě sleduje všechno.
Přeji Vám hezký den
MUDr. Ilić
martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
moc děkuji za odpověď. Alespoň trochu jste mě uklidnil, začínala jsem to psychicky nedávat a nechci, aby moje úzkost uškodila miminku..

M.

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí