Cysty choroidálního plexu

Cysty choroidálního plexu

Zoufalá maminka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, dne 31. 3. 2014 mi byly na gentice v Ústí nad Labem na kontrolním ultrazvuku v 18. týdnu zjištěny cysty choroidálního plexu oboustranné o velikosti 4x10mm, nebyly zjištěny orgánové VVV, ECHO kardio bez známek kritické srdeční vady, negativní kardiologické minor markery. Kombinovaný screening 1. trimestru negativní (trizomie 21 1:7532, trizomie 18 1:18840, trizomie 13 1:58799), triple test negativní. Dnes 3. 4. 2014 jsem v zoufalství navštívila svého gynekologa a on cysty změřil. Zdálo se mu, že vyrostly o 1 mm. Je možné, aby rostly a to ještě tak rychle? Prosím o radu, zda je to vážné nebo se nemám tolik bát. Na další kontrolní UZ jdu až 17. 4., nedokážu žít do té doby v takové hrůze. Je amniocentéza na místě a doporučil byste mi ji? Moc děkuji za radu a třeba i za uklidnění.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Bát se nemusíte.Počkejte do 17.4.na závěr genetika.Ten určí další postup.CPC se vyskytují u žen s chromosomálními aneuploidiemi.Důležité je provedení další UZ diagnostiky 17.4.Následně lze provést NMR a dg amniocentesou.Vše musí určit genetik.

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí