Dilatace ledvinové pánvičky v těhotenství

Dilatace ledvinové pánvičky v těhotenství

Markéta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
nevím zda-li se ptám správně, ale chci se optat na dilataci led pánviček v těhotenství.
Dozvěděla jsem se to na ultrazvuku ve 20tt kde máme dilataci 7mm.
Chci se zeptat z čeho to může vzniknout?V rodině toto dědičné nemáme a tak jsem se dočetla, že je možné z léků a nebo z nemocí? Používám už dlouho tak rok sprej do nosu otrivin na který jsem si navykla a neobejdu se bez něj. Toto mě ale trochu vyděsilo a tak chci přestat ten sprej užívat ač vím že to bude hrozné spaní a huhňání než si odvyknu. Jinak žádné léky jiné neberu, ale od začátku těhu jsem byla také furt s něčím nemocná jako byla viroza a průjmy a také bolest v krku. Průjmy byly jen na začátku těhu,ted už ne. Jestli je možné na mou otázku odpovědět budu vám ze srdce vděčná....je mi 33let.
S pozdravem Markéta
Jaroslava Marková  |  Moderátor
  • 4 odpovědí
Dobrý den, nejprve chci upzornit, že tento nález není definitivní, pokud tam nyní je dilatace, při dalším vyšetření může být nález zcela normální. Jaká je příčina vzniku dilatace nelze přesně určit. Otrivinu se zbavte tak jako tak. Pokud by se dilatace zvětšovala a došlo ke vzniku tzv. hydronefrozy s útlakem ledvinného parenchymu, dá se tento stav úspěšně operačně řešit.
janulina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den prosim potrebovala bych poradit ,nyni jsem ve 31tt ,ve 22 tt mi zjistily zvetseni mozkovych komurek na 10mm za 2 tydny bylo 11mm a 11,6mm za dalsi4 tyny se upravilo na 10,5mm,jednalo se o izolovanou vadu takze na amc me neposilaly,ale ve 26tt se zjistilo rozsireni ledvinovych panvicek na 11a 12 mm kontrola byla za 3 tydny a nalez nezmeneny,hrozne se bojim aby miminko nemelo DS,screening v 1trimestru byl negativni DS 1:11000 a NT 2,4, muj genetik rikal ze si nemysli ze by to melo vliv ja se ale hrozne bojim dekuji za radu a info!
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pokud je vsechno ostatní v pořádku tak plod nemusí být postižený nevím kde jste byla na UZ,ale určitě Vám všechno řekli,přejí Vám hodně stesti

S pozdravem MUDr Ilic
Tinka135  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
prosím o radu.Nevím teda co je dilatace,ale o ledvin.panvičke byla dneska řeč.Jsem 21tt a na ultrazvuku mi dr.zjistila v nějaké AP projekci,pravá ledv.pánvič. 5,7 a levá ledvin.panvič. 3,3 (teď nevím jestli v cm,nebo v mm.Moc se to z knížky přečíst nedá).Nevím co to znamená a na kontrolu jdu až za měsíc.Do té doby se zblaznim.Poradí někdo?Dr.říkala,že to nic není,ale moc přesvědčivě nezněla.Léky žádne neužívam a zatím všechny testy byli O.K.Jenom otec dítete má jinou krev,tak to se prý řeší až při druhém těhotenství,popř.po porodu.Je mi 28 let.Děkuji moc za pomoc.S pozdravem Martina
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

můžete být celkem klidná a postupujte jen dál pravidelné kontroly dle svého lékaře.

S pozdravem,

MUDr Ilič

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí