Dilatace ledvinových pánviček

Dilatace ledvinových pánviček

Markéta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
ted ve 20tt mi byla zjištěna u miminka dilatace pánviček 7mm. Léčit se to asi nedá že? Jen čekat zda-li to zmizí....¨
Je možné že je to z léků?? Používám rok sprej do nosu otrivin a nemohu se bez něj obejít, také mě to štve. Může se to odvíjet také od toho???
S pozdravem Markéta
denousek  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den chci se zeptat... jsem ve 24tt ..před 3 tydny mi na velkem UZV byla zjistena dilatace ledvinove panvičky u miminka..je to kluk.pry je to časté... pred 3 tydny to bylo u jednoho lekare 9mm u druheho 10mm.... a dneska to bylo 11mm .-( takže se to nelepší.... kontrola zase za 5 týdnů----chci se zeptat jaká je šance že to bude ještě ok?není dilatace moc velka?nebo to meli nektere maminky jeste horší a pak se to třeba zpravilo?kolik by to muselo byt mm aby to zrušilo ledvinu?mám strach ... doufám že tam daleko to nedojde... a jaké vvv s tím mohou byt ještě spojeny?genetika ve 12 i 20tt vysli obe super az na tu ledvinku ve 20tt... i triple testy vysli ok...zajimalo by me co se mnou bude budu me píchat do břicha nebo se proste počká do porodu?děkuji moc!!
tygrice  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
dobrý den zjistili mi dilataci -panvičky 17,5mm,přilehle kalichy 12mm. co to promě známená?má to nějaky vliv na mimčo?
a chci se ještě zeptat mužu brat magnesii lactici 4+2 DĚKUJI Jarolimova
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Neuvedla jste, že jste těhotná.Děloha je v dextroverzi a dextrotorzi/více pravou hranou otočená k páteři/.To může mít vliv na útlak močovodu vpravo.Výsledkem je rozšíření pánvičky ledvinné/zpravidla vpravo/.Důležité je urologem sledovat průchodnost močovodu, ležet více na levém boku.Pravidelně vyšetřovat moč kvalitativně i kvantitativně.V případě neprůchodnosti zavedení stentu do močovodu.Magnesium v případě normální glomerulární filtrace nemá vliv na plod.

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí