Pomalý vývoj plodu - 7tt

Pomalý vývoj plodu - 7tt

Ondřejka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, v červnu 2013 jsem prodělala zamlklé těhotenství. Nyní jsem opět těhotná. Podle MS bych dnes měla být 7+0tt (poslední MS 29.11.2013),ale Dr. mi na kontrole řekla, že plod se vyvíjí pomalu, že by měl mít cca 10mm,ale má jen 5mm. o srdeční akci si myslí, že tam je. Mám strach, aby nedošlo opět k zamlklému těhotenství. Můžete mi prosím napsat, zda-li je to velký problém a zda mohu vývoj plodu nějak ovlivnit já sama? Děkuji moc za odpověď
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Můžete otěhotnět v době ovulace/diference 2 týdny/.Vhodné je užívat vitaminy pro těhotné ženy/folgravid, femibion 800/do konce 12 týdne gravidity.Vzhledem ke zmlklému těhotenství se poraďte s gynekologem ohledně užívání utrogestanu tbl.vag.
Možný je i odběr krve na HCG, který je dobré opakovat,budete-li bez potíží ,za týden včetně provedení ultrazvuku.

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí