Vysvětlení nálezu screeningu

Vysvětlení nálezu screeningu

Irisek83  |  návštěvník
Dobrý den.

Včera jsem absolvovala screening. TP mám 12.11, podle ULZ 9.11. Nyní jsem 20+1. Když jsem si pročítala kompletní výsledky od lékaře, našla jsem na konci zprávy BPD na dolní hranici normy při poloze plodu KP. Hodnoty: BPD: 42,2 mm, HC: 165,9 mm, CM: 3,5 mm, TCD: 19,8 mm, AC: 146,7 mm, FL: 30,7 mm, HC/AC: 1,13 a BPD/FL: 1,37. Hrozí něco miminku? Našla jsem si, že tzn. menší hlavička. Bojím se, aby nebylo něco špatně. V nemocnici mi k tomu vúbec nic neřekli.

Moc děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

tento parameter když je na spodní hranici skutečně nic neznamená jen je to třeba sledovat

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Související recenze a zkušenosti

SandraZav 3.8.2018
Spokojený/á

Velmi doporucuji pana doktora. Cele těhotenství jsem mela syna KP. Pan doktor po vysetreni maleho pretocil,ale bohužel maly tak do porodu nevydrzel. Diky důvěře k panu doktorovi (kterou si mimochodem hned ziskal svym cho... Více 

Registrovaný uživatel 14.3.2016
Spokojený/á

Na geneticke  nám ve 12. týdnu těhotenství naměřili u plodu NT 6,0 mm. Bez jakýchkoliv dalších vyšetření nás poslali na ukončení těhotenství - že není šance, aby bylo dítě s takovouto hodnotou NT zdravé. Ukončení těhoten... Více 

2 Likes   3 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí