Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolesti v podbřišku po transferu - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Bolesti v podbřišku po transferu

Bolesti v podbřišku po transferu

cipisek
cipisek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,

jsem 10 dní po transferu, a už třetí den mě lehce pobolívá v podbřišku jako před menstruací. Jiné problémy nemám, nešpiním ani nekrvácím. Mám se znepokojovat nebo se to stává ? Nechci si dělat test na ten je brzo. Děkuji za odpověď
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pobolívání v podbřišku jde většinou na vrub hormonálním změnám, objevuje se i na začátku těhotenství. Pocity jsou obdobné jako před nástupem menses. Pokud Vám byla transferována pětidenní embrya, domnívám se, že si již můžete udělat těhotenský test.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
cipisek
cipisek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověď. Nezlobte se, ale jak se přesně počítá stáří embryí. V pátek ráno mi brali vajíčka a v pondělí odpoledně transferovali. Jsou tedy třídenní ? A pokud ano za jakou dobu po transferu je vhodné zkusit si udělat test u takto starých embriek ? Mockrát děkuji.
ivanka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsme druhý den po ET zavedení jediné bublinky která nám zustala po prodloužené kultivaci, každý den inj.Agolutin,3krat dn estrofen, dnes jednorazově 1 Decapeptil. Mám slabou bolest v pobřišku a v kříži, jako před klasickým menses, pnutí v prsou.Znamená to něco špatného? Strašně tý naší bublince držíme pěsti když se probojovala jediná :D
Kikina6  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 6. den po ET 3-denního embrya. Celou dobu od ET mě trošku pobolívalo v podbřišku, ale nebylo to nic hrozného. Dnes mám od rána pocit, jako bych měla dostat MS, docela silná bolest v podbřišku a v zádech, ale MS stále nepřichází. Myslíte si, že už je vše ztraceno, nebo ještě můžu doufat v těhotenství?
Předem moc děkuji za odpověď.
Kristýna
januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Asi čekáte odpověď od odborníka,ale pokaždé se tady člověk odpovědi nedočká,tak jestli nevadí,tak vám napíše spolučekatelka na pozitivní těhotenský test.Já jsem 4-tý den po ETU,měla jsem 5denní kultivaci a také mě pořád pobolívá v podbřišku,ale já doufám,že je to dobře,protože při prvním pokusu mě břicho nebolelo vůbec a nevyšlo to a četla jsem,že se většinou zadařilo,když měly holky tyto bolesti.Tak určitě stále věřte,že to vyjde,na test máte ještě čas,tak se zbytečně nenervujte jako já při prvním pokusu.Držím palečky ať máte brzo // na testíku a doufám,že i já...

Reakce na januli3

Markéta  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Jsem 12 den po transferu 5-ti denní embrií, od té doby mám stálé bolesti v podbříšku (slabé jako před menses) Myslela jsem, že je to dobré znamení, ale dnes ráno jsem dostala menses. Zítra udělám test a uvidím. Jsem zklamaná, ale naděje umírá poslední.

Reakce na Markéta

Markéta  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dnes jsem si uděla těhu test : negativní. Prosím o radu, z jakého důvodu se oplodněné embrio neuhnízdí v děloze? Jsem z toho smutná.
Děkuji za odpověď

Reakce na Markéta

Vesela
Vesela  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj Market,jsem po ivf a v utery jsem si udelala tehotensky test a byl negativni.mela jsem si ho udelat po 14ti dnech jak mi doktor doporucil.je ctvrtek a ja jsem nedostala zatim jeste mesicky.tak pokud jeste nemas mesicky tak to nevzadavej..

Reakce na Vesela

Markéta  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj, bohužel jsem dostala menses, test negativní, což potvrdily i výsledky z krve. Byl to můj první IVF. Je to celkově náročné, fyzicky i psychicky. Nevím, zda půjdu na další. Momentálně se na to necítím. Přeji ti pozitivní test. Vše dobře dopadne.
johanna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
jsem 6.den po embryotransferu,byla mi zaváděna 2 embrya ve stádiu blastocyty.Chtěla bych se zeptat,zda je normální mírné pobolívání na vaječnících(podobné jako před menstruací)???Nemůže to znamenat,že se embryjka neuchytila a brzy se dostaví menstruace?
Případně - za jak dlouho po ET by měla přijít menstruace v případě,že by se opravdu nezadařilo?

Mnohokrát děkuji za odpověď.
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Pobolívání v podbřišku obvykle bývá v souvislosti se zvětšením vaječníků po stimulaci a odběrem vajíček. Nejspolehlivější na průkaz těhotenství je vyšetření těhotenského hormonu v krvi 12 dnů po transferu.
I.Crha
XXXXXXXXXXXXXX
Lucinka88  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, 9.7. 2011 jsem podstoupila embryotransfér třídeního embrya. Píchá mě v podbříšku. Od neděle je mi od ránáa zle, motá se mi hlava, mám nucení na zvraceni, a jsem pořád ospala. Dnes jsem si dělala těhotenský test a byl negativní, myslíte, že je ještě nějaká naděje?22.7.2011 má jít na nádběr krve.Předem děkuji za odpověď.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
pokud máte takovéto bolesti, bylo by vhodné kontaktovat svého lékaře za účelem zjištění příčiny potíží, kterých může být více.Těhotenský test byste měla zopakovat z krve, kde jsou výsledky nevalidnější.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava
XXXXXXXXXXXXXX. com
Klára  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych znát Váš názor, jsem 3.den po ET, od ET mám mírné bolesti v podbříšku. Můžou tyto bolesti znamenat uhnízďování embryí? Byl mi doporučen 14-denní klidový režim-jsem doma. Máme za týden-tedy přesně 10.den po ET jet cca 300km autem na hory na menší dovolenou. Nevím,zda to raději nemáme zrušit, nechtěla bych ohrozit případné těhotenství.Názory na cestu se od doktorů dost lišily.Děkuji za odpověď. zdraví Klára
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní bolesti v podbříšku jsou po ET a předchozí stimulaci běžné. Nemají žádnou diagnostickou hodnotu. Tyto pocity mají jak pac těhotné, tak i ty , které mají následně těhotenský test negat.
Na výsledku ET má hlavní vliv kvalita embrya. V Sanatoriu Helios necháváme pac. po ET v klidu 15 min a poté doporučujeme zcela normální režim. Situace po ET je jako při spont. otěhotnění. Také se nikterak neomezujete a těhotenství pohybem nemůžete ohrozit. Jediný důvod klidového režimu je po stimulaci zvýšená bol. vaječníků.
Dr texl
Mama  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
je mozne ze bych byla tehotna byla bych rada ale jiz jsem mela spontalni potrat tak se bojim slabe me boli i v podbrisku
Petra.Cirikova  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den

Muze menstruaci po neuspesnem ivf zastavit utrogestan, ktery uzivam 3x denne?

Dekuji. Cirikova

Reakce na Petra.Cirikova

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
užití Utrogestanu může být někdy příčinou opožděného nástupu menses. Doporučuji provést vyšetření těhotenského hormonu z krve, pokud bude výsledek pozitivní, pak v užití Utrogestanu pokračujte a kontaktujte svého lékaře kvůli dalším vyšetením. V případě negativního výsledku můžete Utrogestan vysadit, menstruace by pak měla začít během několika málo dnů.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
xxx  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den!
Jsem 20.den po kryoembryotransferu a mám stále bolesti v podbříšku,jako před menses a bolesti prsou.
Krevní testy na Hcg jsou negativní a kontrolní ultrazvuk bude až příští týden.Beru stále Prednison,Estrofen a také Utrogestan,menses se ještě nedostavila.Po 2 předchozích KET jsem tyto bolesti nepociťovala,prosím můžete mi poradit,co to může znamenat?
Děkuji za odpověď.
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den :
Skoro všechny medicamenti vám způsobit opožděni můžete udělát HCG TEST a dle testů
pak u vášiho odb Gynekologa .
držím vám pělce ...
Dr Samer AssaD .
Aleena  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem 14. den po ET 4 denních embryí 8 a 6 buněčných. Beru utrogestam a stále jsem ještě nedostala MS a test stále negativní. Při 1. IVF jsem MS normálně dostala v termínu i přes utrogestan. Je možné být těhotná?
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

není to vyloučeno, měla by jste zopakovat těhotenský test z krve.V přpadě negativity se jedná o hormonální poruchu,která občas bývá po ET a nemusí znamenat nic vážného.Pak je nutno vyvolat menses.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Aleena  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za Vaši odpověď pane doktore
kvetuse  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,mám 12dní po transferu 5ti denních embryí,již 5den po transferu jsem začla špinit a po 5ti dnech normálně krvácet zatím jsem si test nedělala je možné že to znamená že se to nepovedlo?Je to 7 den co mám MS a nechce to skončit.Děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, doporučuji vám provedení testu na těhotenství, nejlépe z krve. Jedině toto vyšetření může potvrdit úspěch či neúspěch ET. Doporučuji vám s vysazením léků počkat na výsledek vyšetření.
DR Texl

Reakce na Sanatorium Helios

kvetuse  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
A je normální mít MS před termínem 5dní po transferu a již 8den není to špinění ale fakt silné krvácení.

Reakce na kvetuse

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Pokud zavádíme více než jedno embryo, může se stát, že se objeví i silnější delší krvácení a přesto těhotenství, obvykle jednočetné, pokračuje. Není to sice časté, krvácení obecně není dobrou zprávou, ale je to možné. Odpoví gravitest. Přeji Vám jeho pozitivitu. A i kdyby byl negativní, vydržte, podaří se třeba příště.
MUDr. Jan Šulc
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,
26.3. jsem byla na ET 2x blastocysta,10.4. odber krve 3086 hcg
ultrazvuk bude 26.4 muze se jednat s tak velkym hcg o vice cetne teh.?
stale me poboliva v podbrisku jakoby u vajecniku myslite ze by se mohlo jednat o mimotel.tehotenstvi ci to je jen zacatek tehotenstvi u prvniho tehotenstvi /1 dite/jsem nic takoveho nepocitovala
velmi dekuji za odpoved
ruzich
ruzich  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den pane doktore chtěla bych se zeptat na odebrání vajíček jsem byla 5.4 a na transferu 10.4 Včera jsem začala špinit a mam bolesti v podbříšku je to v pořádku?Taky jsem to nevydržela a udělala jsem si test ten je pozitivní není to brzo?nebo je to ovlivněno léky beru Utrogestan 2-2-2 pak jestě Medrol ráno v devět a ještě Clexane ve 21.00 a Calcium 500 2x denně.Děkuji za odpověd
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
Prosim , v ponděli 23.04 udělete KREVNI TEST ,,U VAŠEHO GYNekologa .
pravděbodobně positivni .
držim vám pálce .
Dr Samer Assad.

Reakce na Dr Samer Asad

ruzich
ruzich  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
děkuji moc za odpověd
marta  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem 10 dnů po transferu a dělala jsem si těhotenský test a vyšel mi negativně. Je to mé první IVF. Znamená to, že nejsem těhotná? Zaváděli mi dvě embrya 8 a 7 buněčná. Cítím se dobře jen mi tak před čtyřmi dny bolelo v podbřišku a prsa mi velmi natekla a bolela. Teď už mi nebolí nic
slunickoeli  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.
Jsem 9 den po transferu, bolesti v podbřišku mám celkem velké.
Chtěla jsem se zeptat, jaké prášky můžu požít na utišení bolesti ?
Děkuji za odpověď Eliášová
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Můžete zkusit tabletku nebo čípek s obsahem paracetamolu. Především bych ale doporučil návštěvu u lékaře. Může jít v případě cyklu se stimulací a odběrem oocytů o hyperstimulační syndrom či jinou komplikaci.
MUDr. Jan Šulc
bobulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

jsem 8 dní po transferu jednoho embrya, včera jsem lehce špinila a dnes hodně krvácím. Těhotenský test byl negativní. V CARu mi sdělili, že mám počkat do skončení "menstruace" a udělat si následně test. A nadále užívat všechny dané léky, ale dnes jsem si poprvé dala perorálně Utrogestan místo vaginálně a bylo mi z toho celý den hodně špatně od žaludku až na zvracení a silné bolesti v žaludku, je to normální? Můžu i tak mít šanci na těhotenství? Můžete mi prosím poradit, jsem zoufalá. Děkuji moc za odpověď.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

v CARu Vám správně řekli, že se test musí zopakovat a léky musíte do testu brát dále.U Utrogestanu je možno někdy po perorálním užití pociťovat Vámi uvedené příznaky.Měla by jste to konzultovat s Vaším lékařem v CARu.Možnost těhotenství není vždy úplně vyloučena.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
Bych vám , dopručil počkat až po krvaceni a pak udělat krevni test..
držím vám pálce.
Dr Samer ASSAD. .
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Jsem 11 den po ET.Nemám žádné krvácení jen mě bolí břicho jako bych měla dostat menstruaci.Je to normální? a můžu být těhotná??Děkuji
kllka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den jsem 10 den po transferu 2 embrii. Vsechno v celku dobry, jen me vcera v noci probudila silna bolest az krec v podbrisku jeste silnejsi jako pri ms. Sla jsem na zachod na "velkou" a po te bolest za 3 minuty polevila. Chtela bych se zeptat, jestli se mam znepokojovat ci se bat ze se neco stalo. Co mam delat, pokud se bude takova bolest znovu opakovat? Beru estrofern, agolutin a kiselinu listovou. Dekuji za odpoved.
Handěla  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám dnes podstoupit ET. Jen mě zneklidňuje, že mám již třetí den zvýšenou teplotu. Lékař mi po sestře vzkázal, že to bude pravděpodobně způsobeno uživáním Utrogestanu a že se ET vykoná. Nemůže mít zvýšená teplota vliv na úspěch, resp. i na kvalitu vývoje plodu?
Předem děkuji za odpoveď.

Reakce na Handěla

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Teplotu do 37,5°C bych nepokládal za důvod odložit ET. Je na vašem lékaři aby rozhodl zda ET provede.
prim MUDr Pavel Texl
ekk  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobry den,
jsem 6 den po ET dvoudenniho embrya....dnes rano jsem mela bolesti v brise a zejmena na prave strane...Z te mi brali folikul,ktery byl jediny.... Znamenaji tyto bolesti neco spatne? Chodim do prace,ale snazim se po chvilkach sedet a odpocinout....Po 3 hodinach bolesti celkem presly.... Na domaci test je brzy...a na krev muzu kdy?
fazole  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, jsem po 1 IVF 5ti denního embria. Dnes je to celkem 9 den po transféru. Druhý den již trochu krvácím. Gravitest jsem si ještě nedělala, nevím jestli není ješě brzy. Mám ještě nějakou šanci, že jsem otěhotněla? Děkuji za odpověď.
Tinuše  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem 11 dní po ET,byly mi zaváděny po 5 denní kultivaci 2 blastocysty.Je to moje 4 ivf a dnes ráno,test pozitivní.V CAR mě trochu vyděsily,že to můžou být ještě zbytky léků.Při 3 neúspěšných IVF jsem měla pokaždé test negativní.Prosím poradte,jsem šťastná ze dvou čárek,které vidím poprvé:-).ale ted se i bojím,že je to planý poplach.
Laura11  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 3 dny po ivf a už před transferem jsem prodělala chřipku z ktéré mi ted doznívá nepříjemný dráždivý kašel.Občas chytnu úplný záchvat z kterého mě bolí až břicho. Mohou ty "otřesy" břicha mít nějaký vlil na správné uchycení plodu? Moc děkuji za odpověd:-)
terezka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 5 odpovědí
dobrý den,jsem 3 den po et 2 5tideních blast.a dnes od rána mě pobolívá podbříšek jako před mensesem,je to špatné znamení že se ivf nezadařilo a dostanu menses?
lulu  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den potstoupila jsem umele oplodneni 14.09.2013 dvou blastocist1/120 hodin kdy poznam ze jsem tehotna jen me pobiliva bricho a mam pocit jak kdyz ho mam tezke a chodim castejc na toaletu test jsem si delala a je negativni
René  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den,dnes jsem 10 den po ET.Měla jsem transferovaná 2 embria(blastocysty).Je to můj 7 transfér.Nikdy jsem neměla transferované blastocysty.Myslíte,že mám větší šanci otěhotnět?Opět mám bolesti jako před MS.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí