Zástava vývoje embryí

Zástava vývoje embryí

aloap  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den 29,6 mi byli zavedeny 2 embria 6 den kultivace celkem se jich oplodnilo 10 ale bohužel se všech 8 přestalo vyvýjet jaká je šance že ty 2 co zavedli to zvládnou děkuji pavla
teticka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
vím že čekáte odpověď od lékařů, ale musím zareagovat vlastní zkušeností. Také se nám povedlo, že jsme měli jen dvě embrya, která nám mohli zavést, jelikož ostatní se přestali vyvíjet. A musím říct, že se nám zadařilo a jedno embryko se uchytilo a já jsem nyní v 11 týdnu. Sice ještě nemáme vyhráno, ale i tak vidíte, že se nemusíte bát a když budete věřit alespoň jedno to zvládne. Jinak podotýkám, že jsem byla na 1.IVF. Ale také jsem se bála a bojím ještě teď, ale to k tomu patří. Já vám přeju at se Vám zadaří a nezoufejte dobře to dopadne.
aloap  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den moc děkuji za podporu taky doufám a věřím jsem na ivf už po 3 ale poprvé jsme došli až k ET.mohu se ještě optat jestli jste měla nějaké náznaky mě bolí prsa a trochu záda bohužel težko říct jestli prsa nebolí z očekávané menstruace a záda z věčného válení.beru utrogestan a tam je psáno že se používá i k lečbě bolesti prsou tak jsem optavdu zmatená. moc děkuji a držím palečky ať to vyjde a narodí se vám zdraví drobeček pavla

Reakce na aloap

teticka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den Pavlo,
já zezačátku(asi prvních 14 dní) měla ty samé příznaky plus ještě neuvěřitelné chutě, ale potom vše ustalo. Začala jsem se proto bát, že už to špatně dopadlo, ale jak vidíte tak zatím to vypadá dobře.. Takže pokud potom přestanete příznaky mít tak se nebojte. A pokud byste náhodou začala krvácet, tak se taky neděste i to se mi stalo, ale pořád jsem těhotná. Jen věřte a ono to dobře dopadne... Mějte se pěkně držím pěsti Jana

Reakce na teticka

aloap  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Jano
mnohokrát děkuji za podporu jak říkáte pomalu bolest ustává nebo spíš se nezvětšuje jako při očekávane menstruaci.Snažím se být v klidu a užívat si "dovolenou" věřím že to embrijka zvládnou.Mějte se fajn a držím palce ať si zbytek tehotenství už jen užíváte bez stresů a komlikací pavla

Reakce na teticka

aloap  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den Jani
tak jsem dnes začala špinit :-(( tak nevím jestli to mám vzdát ráno jsem si dělal i test a byl negativní tak jem doufám že jsem si ho dělala moc brzo (dnes jsem 10 den po ET) asi už mě popadá panika z dalšího neúspěšného pokusu. Snad u vás je vše oki já jdu odpočívat a dofat pavla
arletka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, taky bych ráda přidala vlastní zkušenost. Jsem po KET dvou embryí. 14 dní po transferu byl proužek na těhotenském testu velmi slabý a z krve tentýž den byla hodnota hCG jen 80, zakže mi pan doktor řekl, že těhotenství zatím potvrdit nemůže (hodnota v tu dobu měla být min. 100). Bála jsem se mimoděložního těhotenství, ale 22. den po KET se našlo jedno v děloze o velikosti 2,8 mm. Prý je asi o půlku menší, než by mělo být, takže naděje, že je vše ok mizí. Čeká mne další kontrola 7.2. a nedokážu myslet na nic jiného, než jestli to nakonec nemůže dopadnout dobře.

Reakce na arletka

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
vše záléži na druhy odběr hcg a ultrazvuk .
držim vám pálce .
DR Samer Assad .

Reakce na arletka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
není důležité zda první hodnota hCG je 40, 70 nebo 130 rychlou kontrolou s přesnější prognosou je zopakovat hCG za dva dny. Hodnota se zdvoujnásobí - dobrá prognoza , roste pomalu nebo klesa špatná prognoza.
Dr Texl

Reakce na Sanatorium Helios

arletka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, byla jsem na další kontrole o den dříve 6.2. z důvodu krvácení. Na ultrazvuku bylo embryo o vel. 8 mm a hematom. Z krve hCG 1720, což by odpovídalo dobrému navýšení vzhledem ke kontrole před 14-ti dny, kdy byla hodnota 80. Byla mi navýšena dávka Estrimaxu i Utrogestanu a přesto jsem krvácela tři dny (doprovázeno bolestí v podbřišku) a pak dva dny špinila. Četla jsem si, jakou funkci mají jednotlivé hormony během těhotenství a nerozumím tomu, proč jsem zdřejmě odmenstruovala. Dalo by se krvácení příště nějak předejít? Děkuji.

Reakce na arletka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
je mnoho žen které menstruují a přesto jsou těhotné.. pokud jste si neudělala UTZ kontrolu, která by potvrzovala ukončení těhotenství, tak pokračujte v horm. terapii minimálně do provedení UTZ. hodně štěstí dr texl
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní. To, že zůstala pouze dvě embrya je právě výhodou prodloužené kultivace. Zústávají pouze kvalitní embrya , která mají největší šanci na úspěch. Mezi třetím a pátým dnem kultivace přestává růst 40-50% embryí. U zbývajících embryí , při opakovanmě neúspešných transferrech doporučujeme zvážit provedení PGD. (Genetické vyšetření embryí ) protože až 40% embryí pátý šestý den vývoje vykazuje genetické ochchylky, které mohou být příčinou neúspěchu. Po zavedení embrya 5-6 den je šance na graviditu asi 55%.
hodně štěstí přeje DR Texl Sanatorium Helios
Prague Fertility Centre  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den Pavlo,
máte jistě vysokou šanci na těhotenství (konkrétní čísla berte s rezervou - nad 40%). To, že Vaše zavedená embrya byla kultivována delší dobu a 6. den měla normální vývoj, je prognosticky příznivé. Dnes je 7.6., tedy vydržte ještě těch pár dnů do těhotenského testu.
Přeji hodně štěstí !!!
Dr Košťáková
Stefi  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala jakou máme šanci na otěhotnění, pokud naše embrya jsou s fragmenty, vyvíjejí se pomaleji než standardně?

Děkuji
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Úspěch zahnízdění embryí záleží na na množství fragmentů, do určité míry fragmenty v embryích nevadí nijak zásadně. Nevím, co přesně máte na mysli, pokud hovoříte o pomaleji se vyvíjejích embryích, je třeba přesně znát, v jakém stupni vývoje jsou embrya ten který den vývoje. Nejlépe Vám Vaše dotazy zodpoví odborníci v centru, které navštěvujete, jen oni přesně znají kvalitu Vašich embryí.
Držím Vám palce.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Pavoučice JR  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, podstoupili jsme 2 cykly IVF s PGD kvůli eliminaci rizika přenosu genetické nemoci na plod. Normospermiogram, imunologie v pořádku (doporučen Prednison), 4D UTZ, hormonální profil a štítná žláza v pořádku. Oba pokusy se stimulací krátkým protokolem Gonal, Cetrotide, Ovitrelle, při 2.pokusu vyšší dávky.
1.IVF: 8 folikulů, 6 oocytů, 4 PGD, 1 zdravé, žádný ET
2.IVF: 11 folikulů, 11 oocytů, 2 PGD, žádné zdravé, žádný ET.
Embrya již od druhého dne zaostávala ve vývoji a poté se zcela zastavila.
Stojíme před rozhodnutím, zda podstoupit 3. IVF, když dosud všechna embrya zůstala postupně bez vývoje. Je vhodné změnit stimulační protokol nebo podstoupit nějaké další vyšetření, které by mohlo definovat příčinu neúspěchu?
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Při neúspěchu vždy doporučujeme změnit stimulační protokol!
Neuvádíte proodpověď důležité informace - Váš věk ani důvod, proč se PGD provádí. Nebo šlo jen o PGS?? V případě PGS (= preimplantační genetický screening aneuploidií) bych zvážil, zda tuto selekci i potřetí provádět.
Z testů bych doporučil stanovení AMH.
Při oplozování bych zvážil metodu PICSI a v případě vzniku embryí jejich permanentní monitoring (event. blíže viz. XXXXXXXXXXX ... Aktuality).
Samozřejmě vždy je v podobné sittuaci možné přemýšlet o užití darovaných vajíček.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Pavoučice JR  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď.
Věk: žena 30 let, muž 31 let.
PGD z důvodu eliminace dědičnosti Marfanova syndromu ze strany muže.
AMH: hormonální profil byl vyšetřen, hladina 4,96.
Zatím všechna vyšetření nevykázala problém, teoreticky jsme zdraví. Bohužel výsledkem je vždy ukončený vývoj embryí.

Reakce na Pavoučice JR

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den podruhé.
Myslím, že by tedy bylo účelné změnit stimulační protokol a oplozovat pomocí PICSI.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na Pavoučice JR

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
bývá někdy velice obtížné zjistit, co je důvodem vývoje nekvalitních embryí. Na zástavě vývoje embryí se mohou podílet jak nekvalitní vajíčka, tak nekvalitní spermie. Doporučila bych Vám cíleně se na tuto stránku věci dotazovat lékařů a embryologů v centru, kde se léčíte, jen oni, protože nejlépe mohli posoudit kvalitu Vašich pohlavních buněk a embryí, by Vám měli doporučit další vhodný postup. Obecně lze při špatné kvalitě embryí doporučit vyšetření fragmentace DNA ve spermiích, při vysokém podílu spermií s fragmentovanou DNA je namístě zkusit užít multivitamíny s antioxidanty a vyšetření po 3-6 měsících opakovat. Pokud by byly spermie v tomto ophledu v pořádku, nabízí se pro oplození vajíček metoda PICSI nebo samozřejmě zvážit dárcovství pohlavních buněk.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na PETRA

Wendy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den
je mi 27 let nemám vejcovodya při prvním IVF došlo v 7 týdnu k zamlklému těhu.Emryka mám zamražená, teď jsem po KETu vložena byla hatchující blastocysta a po 14 dnech těhu test negativní a HCG hormon na 0. Chtěla jsem se zeptat čím se to mohlo stát a co mám dělat, abych tomu do třetice předešla.Je možnost, že embryko bylo špatně zavedené do dělohy a proto jsem od začátku nepociťovala žádné příznaky???Když jsme po KETu odýžděli z kliniky špinila jsem cely den.
Děkuji za odpověď Vendula
Petra1  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, absolvovali jsme nyní druhé IVF. Při prvním IVF odebráno 18 foliků, 10 oplodněno metodou ICSI. Do třetího dne vše v pořádku třetí den se vše zastavilo na 8 buňkách. Při druhém pokusu jsme změnili protokol, odebráno 16 foliků, 12 oplodněných metodou PICSI. Do třetího dne 11 na 8mi buňkách. Poté se zastavily ve vývoji. Fragmentace DNA spermie v normě. Spermiogram v pořádku, já v pořádku, genetika OK, mě je 31, manžel 32 let. Oba zdraví. Všechny vyšetření v pořádku. Už nevíme jak dál. Je nějaké řešení, které nám můžete doporučit?
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den :
váš problém je lze vyřešit bud dárcovstvi bud ale na hlávně fregmentace spermie a zlebšit imunitou selzinkem 2.2.0 a antagonisté protoklem
držím vám pálce .
Dr Samer Assaad .

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí