Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
IVF- kdy na druhý pokus? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

IVF- kdy na druhý pokus?

IVF- kdy na druhý pokus?

gejbicr  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,jsem po neúspěšné 1.IVF.Bohužel,mi bude 40 let..Chci se zeptat,jaká je minimální pauza mezi dvěmi IVF/nemáme zamražená žádná embrya,měla jsem protokol s antagonist.Puregon a Cetritide/Jde mi o to,že na dva zbývající pokusy IVF/nevím jak jinak to nazvat:-) mám už jen 5 měsíců čas kdy mi je ještě VZP hradí,proto mě zajímá,zda je možné s ohledem na časovou tísen ted odmenstruovat a příští menses zase začít se stimulací?Velmi děkuji za vaši odpověd a přeji pěkný den.G.
Prague Fertility Centre  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
z lékařského hlediska doporučujeme pauzu mezi stimulacemi vaječníků alespoň 3 měsíce, ale záleží to samozřejmě na odpovědi vaječníků. Pokud jste měla méně foliklů a na ultrazvuku budou po menses vaječníky normální velikosti bez cystických útvarů, je možné pauzu o měsíc zkrátit.
Zdravím Dr. Alena Košťáková
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Z medicínského hlediska doporučujeme obvykle pauzu 3 měsíce. Lze ji ale o 1, výjimečně o 2 měsíce zkrátit. Ve Vašem případě to jistě přichází do úvahy. Problém ale může být v tom, že VZP většinou před uplynutím 3 měsíců další stimulační léčbu nepovoluje.
MUDr. Jan Šulc
Marfi  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 5 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, kdy je nejvhodnější podstoupit KET?- letos mám za sebou 3x IVF ( poprvé došlo k otěhotnění, ale bohužel plod se nevyvíjel, tak jsem podstoupila revizi dělohy)a poslední IVF proběhlo listopad / prosinec. bylo by lepší počkat až po novém roce, nebo bych mohla podstoupit KET hned jakmile dostanu MS?tudíž ještě teď v prosinci?
Mám strach něco uspěchat, jelikož KET je naše poslední šance na miminko.pak budou dlouho trvat než našetříme na další IVF, které si již budeme platit plně sami..
děkuji za odpověď.
Hezký den!
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Obvykle doporučujeme mezi cyklem se stimulací a cyklem se zmraženými embryi alespoň 1 měsíc pauzu. Záleží ale na celé řadě okolností, takže doporučuji vše probrat se svým lékařem.
Dovoluji si ještě upozornit, že ze zdravotního pojištění jsou hrazeny 4 cykly IVF, z toho 3 s transferem embryí. Takže byste podle mého názoru případný další cyklus neměli hradit plně coby samoplátci. Pojišťovna u 4. cyklu hradí cca 75% toho, co hradila u tří předchozích.
MUDr. Jan Šulc
xxx  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den!
Mám již za sebou 3 neuspěšný KET,můj zdravotní stav je dobrý,nemám žádný problém.Ten 3 neuspěšný KET,byl dnes potvrzen krevním testem,který byl 16 den po zavedení 2 embryí, opět negativní. Hodně mě to vzalo,protože jsem po celou dobu měla bolesti v podbříšku a citlivá prsa,tyto pocity jsem z předchozích KET neměla,tak jsem si myslela,že to už konečně vyjde,ikdyž chápu že to mohlo být způsebono léky které užívám(prednison,Estrofen a Utrogestan).Prosím poraďte mi kde může být chyby a kdy bych mohla podstoupit další transfer.Ty předchozí byly z odstupem 3 a více měsíců.
Předem Vám děkuji za odpověď.L.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
kryoembryotransfer KET můžete podstoupit každý měsíc. Pauzu doporučujeme pouze pokud se prováděla revise dutiny děložní (kyretáž). Úspěšnost transferu závisí především na kvalitě embryí. Ve vašem případě bych dop. zkontrolovat přítomnost zánětu v děloze a stav vejcovodů. Zánětlivě změněný saktosalpinx (vejcovod) může také snižovat pravděpodobnost implantace embryí.
DR texl
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
pokud se nepodaří KET ve spontánním cyklu/za předpokladu, že sliznice dutiny děložní je 8 mm a více/ , v dalším cyklu se užívá hormonální substituce.Pokud ani tehdy KET nevyjde, pak je příčina jinde-kde, to je těžko říci,neboť některé ještě dnes neznáme.Může se použít preimplantační genetická diagnostika a určení genetické kvality embryí.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

xxx  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den!
Děkuji Vám za předešlou odpověď a ještě bych se Vás ráda zeptala kolik u Vás stojí PGD a jestli lze dělat ikdyž již jsou embrya zamražené.
Děkuji. S pozdravem L.

Reakce na xxx

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
při spoluúčasti zdravotní pojišťovny je doplatek klienta na PGD 18400 Kč. Co se týká PGD zmražených embryí, i toto je toereticky možné, avšak pro časovou náročnost vyšetření je nutno prodiskutovat další detaily. V případě Vašeho zájmu mne můžete kontaktovat na e-mailu lhromadova@repromeda.cz.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na xxx

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
při spoluúčasti zdravotní pojišťovny je doplatek klienta na PGD 18400 Kč.
I zmražená embrya je možno vyšetřit metodou PGD, je ale třeba předem znát a také dohodnout bližší detaily.
V případě zájmu ne můžete kontaktovat na e-mailu lhromadova@repromeda.cz.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na xxx

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

PGD lze samozřejmě užít i na zamražených embryích, cena se pohybuje mezi 15 - 25 tis.Kč/dle počtu vyšetřovaných chromozomů i embryí /.Je to poměrně standardní vyšetření bez velké náročnosti.Spoluúčast zdravotní pojišťovny je pouze při jistých indikacích , ale není automatická.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pokud se jedná o opakovaně neúspěšný transfer kvalitních embryí, ať už čerstvých či zmrazených, doporučuje se zejména provedení genetického, imunologického, hematologického vyšetření, mikrobiologické vyšetření stěru z pochvy a hormonální vyšteření ženy jsou samozřejmostí. Dále je důležité zaměřit se i na kvalitu embryí - další informace o stavu embryí Vám poskytne jejich genetické vyšetření před vložením do dělohy, tzv. preimplantační genetická dioagnostika.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
susan  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám za sebou první pokus IVF_PGD ,stimulace Menopur,Hyper.syndrom vajíček 30 z toho 7 ve špatné kvalitě,postupně přežilo jedno embrio ale i to na konec zaniklo...k transféru nedošlo.Podotýkám ,že asistovanou reprodukci podstupujem pouze z důvodu pohlaví mužského,vzhledem k dědičné chorobě očí přítele....chtěla bych vědět kdy na další pokus?...děkuji z pozdravem Zuzana.M
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den paní Zuzano,
vzhledek k velké reakci vaječníků vám doporučuji 3-6 měsíční pauzu.
Snížíte si riziko hyperstimulace a cyst. Biopsii embryí a jejich genetický test doporučujeme provádět jen na blastocystách 5-6 den vývoje. Biopsie třetí den vývoje embrya může poškodit jeho vývoj a být příčinou neúspěchu.
prim MUDr Pavel Texl
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je třeba brát do úvahy nekolik aspektů.
Jedním je úhrada ze strany pojišťovny - většinou je stanovena platnost schválení a o další cyklus lze žádat až po vypršení této doby.
Především jde ale o Váš zdravotní stav. Záleží na tom, jak rychle nález na vaječnících ustoupil. Pokud se vše upravilo rychle, považoval bych za dostetečný odstup pauzu 2-3 měsíců. Určitě bych příště zvolil stimulační protokol, který riziko hyperstimulace snižuje.
Roli hraje i Vaše psychika - chcete-li vše zopakovat co nejdříve, platí výše uvedené, nejste-li právě v ideální pohodě a a máte z další stimulace obavy, vyčkejte i déle.
A konečně záleží i na Vašem věku - je-li Vám míně než 35 let, opravdu není kam spěchat. Jste-li starší, je delší odklad méně vhodný.
A ještě závěrem - riziko opakování vážné hyperstimulace není naštěstí velké.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
KOFI  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

jsem po neúspěšném prvním IVF při zavedení 1 embrya. Po 3 MS mám jít na další pokus, chtěla bych se zeptat co vše to obnáší..Je možné zavést 2 embrya nebo se nesmí kombinovat? Je nějaká úhrada za rozmražení? Podstupuje se znovu hormonální léčba injekcemi nebo to je jen při odběru oocytů? - jsem z toho celá zmatená... Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Přeji pěkný den
Yveta
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
z vaší zprávy není jasné, zda se chystáte na KET (transfer rozmraženého embrya ) nebo na novou stimulaci. V každém případě preferujeme transfer vždy jen jednoho embrya.
Pokud se jedná o KET, tak jeho provedení preferujeme v nestimulovaném, hormonálně (estrogeny) nepodporovaném cyklu. Pak je možné provádět transfer bez čekání v každém následujícím cyklu.
PS: Gestageny - Utrogestan - doporučuje užít po každém ET.
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí