Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ablace sklivce a kůra sklivce - černá clona - Biologická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Ablace sklivce a kůra sklivce - černá clona

Ablace sklivce a kůra sklivce - černá clona

Filip  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
mám jistou komplikaci a velice bych si vážil pokud nějaký odborník odpověděl.
jsem po ablaci zadní plochy sklivce na obou očích.
Po tom co se zaměřím na nějaký bod, vidím neprůhlednou černou clonu, která po mrknutí nebo pohybu oka zmizí. Komplikace mi nezpůsobuje zákalek, ale kůra sklivce. Můžete mi prosím říci jak je možné, aby kůra sklivce, která by měla být spíše průhledná, takovým způsobem zakrývala výhled? Když se dívám jedním okem je to více zřetelnější. Pak bych se chtěl zeptat, zda se komplikace dá odstranit nebo zmírnit moderním laserem nebo injekcí ocriplasmin.

Velice Vás prosím o odpověď
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
injekce preparátu Ocriplasmin odstraňují tah sklivce k sítnici. Vzhledem k tomu, že uvádíte, že se Vám zadní plocha sklivce již odchlípila, nemá tento zákrok smysl. Jeho kůra je sice průhledná, ale v oblasti svého původního úponu je prstencovitě zahuštěná. Toto místo pak vrhá stín na sítnici, který vnímáte. Na Internetu naleznete řadu odkazů na laserové zákroky jejichž statisticky zpracované výsledky ve srovnání s přirozeným průběhem však nebyly nikdy zveřejněny.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
Filip  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji Vám velice za odpověď.

Takže černá neprůhledná clona, kterou vnímám na obou očích je standardní stav u ablace zadní plochy sklivce? Za snížených světelných podmínek, po tom co se zaměřím na určitý objekt vidím naprosté černo na obou očích zároveň, které po mrknutí či pohybu oka zmizí. To souvisí také se standardním stavem ablace sklivce?
A může se časem změnit sklivcová membrána k lepšímu?

Jsem v mladém věku a nevím do jaké míry se obtíže mohou změnit.

Budu rád za odpovězení posledních otázek a přeji hodně úspěchu.

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí