Ablace sklivce

Ablace sklivce

anonym  |  návštěvník  |  Praha
dg:ablatio corp.vitrei post.oc.sin. opacitates corp.vitrei oc.sin. angiosclerosis retinae hypertonica oc.utr.Výše uvádím mou diagnozu od oční lékařky a prosím o zodpovězení, zda se dá toto vyléčit a zda nebudu ztrácet zrak. Děkuji Marie Radová
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Radová,
diagnózy se pojí s věkem a je třeba je pouze hlídat a až v případě komplikací zasáhnout. Zákalky jsou sice rušivé, ale v takovémto případě neškodné a mozek je časem přestane vnímat. Vhodné je si doma najít jedno místo a zakrýt si pravé oko. Při pohledu na nějaký předmět si pak pamatovat hranice kam až vidíte. Toto zopakovat každý druhý den a hlídat si jakékoli změny a výrazné snížení kvality vidění. Sama si tak ohlídáte případné komplikace spojené s odlučováním sklivce (ruptura sítnice, vznik makulární díry atd) Při komplikacích se provádí zákrok PPV, kdy se sklivec chirurgicky odstraní. POkud chcete mít absolutní jistotu o průběhu ablace sklivce, tak se doporučuje absolvovat vyšetření OCT v pravidelném intervalu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes

Dobrý den,

k ablaci sklivce dochází v souvislosti s věkem. Zákalky jsou obtěžující, ale většina pacientů si jich časem přestane všímat. Naprosto nezbytné při akutních obtížích je vyšetření okrajových partií sítnice, kde může v souvislosti s tímto jinak běžným jevem dojít k jejímu natržení, které je nutno co nejdříve ošetřit.

S pozdravem,

doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie
XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí