Léčba antiVEGF

Léčba antiVEGF

Martin A.  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doc.
jsem diabetik již 20 let a trápí mne snad všechny průvodní potíže diabetu.Navíc jsem epileptik.Kompenzace diabetu je složitá,protože od počátku léčby diabetu ins.
mne trápí necitlivost k nízké hladině cukru (prudké poklesy cukru,epileptické záchvaty
různé intenzity) Ke každé těžší nevolnosti přistupuji jako k hypoglykemii.
Poslední oční diag. těžké sklerotické změny na cévách,v makule CME
Dotaz: doporučené léčba aplikace antiVEGF --- o jakou léčbu se jedná?je možná i jiná kvalitní léčba?
děkuji za odpověď Martin A.
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
léčba cystoidního makulárního edému by měla být komplexní. Samotná aplikace anti-VEGF preparátů řeší situaci pouze krátkodobě. Delší efekt má implantace biodegradabilní kapsle s kortikoidy do sklivcového prostoru. Období, kdy trvá ústup otoku, je vhodné využít k laserového ošetření zdrojů prosakování. To vše platí za předpokladu, že se na detailním vyšetření cév v makule (tzv. fluorescenční angiografii) neprokáže jejich výrazný úbytek. Druhým problémem je úhrada léčiv, z nichž některá jsou dostupná t.č. jen pro ´kompenzované´ pacienty, některá nemají v této indikaci dosud úhradu stanovenou žádnou. 
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
Martin A.  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za odpověď.
M.A.
As. MUDr. Tomáš Jurečka Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
léčba pomocí nitroočních injekcí anti-VEGF preparátu patří mezi moderní možnosti terapie diabetické retinopatie a otoku sítnice. Její indikace záleží na stavu sítnice i dalších faktorech onemocnění. Jedná se o injekce preparátu do sklivcového prostoru oka za sterilních podmínek. K dosažení optimálních výsledků je nutné tyto injekce často v pravidelných intervalech opakovat. Zcela zásadní je však co nejlepší metabolická kompenzace diabetu (glykémie a dalších cévních rizikových faktorů). Kromě anti-VEGF lze v terapii diabetické retinopatie použít laserovou léčbu sítnice nebo event. i operační řešení cestou pars plana vitrektomie.
S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +XXXXXXXXXXXXXXX, +XXXXXXXXXXXXXXX
Mobil: +XXXXXXXXXXXXXXX
e-mail: XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí