Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Sticklerův syndrom - Biologická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Sticklerův syndrom

Sticklerův syndrom

palice  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Jak přímo zjistit jeslti mám Sticklerův syndrom a kolik to stojí? Děkuji za odpověď :)
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
vyloučením celkových potíží a speciálním vyšetřením očního pozadí, které hradí pojišťovny.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXX
palice  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď, jaksi mám už prodělané dvě operace odchlípnuté sítnice, tak paní doktorka si myslí, že bych možná měla tento syndrom.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
jelikož se jedná o syndrom, který se projevuje ve více orgánových soustavách, tak je nutné podstoupit několik vyšetření (ušní, oční, eventuálně ortopedie). Například v oftalmologii se absolvuje vyšetření sklivce a sítnice, kde se patrá po typických změnách. Taková vyšetření hradí zdravotní pojišťovna.
Přímou metodou zjištění je gentické vyšetření, které by jste si musel uhradit (kolem 5000,-). Testuje se mutace specifického genu pro tvorbu kolagenu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Marie  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem pacientkou se Sticklerovým syndromem. Mám nejen postižení očí, ale i řadu jiných symptomů. Chodím do Ústavu dědičných metabolických poruch při Klinice dětského a dorostového lékařství VFN na Praze 2. Berou tam i dospělé a platí to pojišťovna. Stačí doporučení od praktického lékaře. V porovnání s jinými pracovišti, na kterých jsem byla, tomu opravdu rozumí, tedy komplexně tomu syndroumu. Jinak na oční samozřejmě chodím zvlásť a obě pracoviště spolu spolupracují. Snad jsem Vám pomohla!

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí