Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Červené oko - Léčba očních zánětů - Diskuze

Červené oko

Červené oko

anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den,od poloviny července mám problém z okem ,které červená a bolí.Opakovaně se léčím ale vždy po skončení léčby se asi po deseti dnech situace opakuje.Brala jsem různé kapky i mastičky.,Dexamethasone WZF POLFA.Ophthalmo-Hydrocortison,Dexa,Gentamicinín,EFFLUMIDEX.Krom toho oční gel Vidisic a Systane kapky ,při bolestech ještě Ibalgin.Nyní se mi stává že dopoledne po gelu nebo kapkách ,to celkem jde ale odpoledne mě začne oko opět červenat a tak jsem si dala zbytek masti Dexa.Gentamicin a vzala Ibalgin a po necelé hodině se to uklidní.Prosím o radu nebo nějaké další vyšetření.S pozdravem Špánková Z
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bylo by vhodné vyloučit recidivující episkleritidu. Léčba je také kortikosteroidní (ty jste používala), ale nevysazují se skokově, ale dávka se postupně snižuje. Příkladem takových kapek je třeba Flarex.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
monycek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před dvěma dny mě začalo z ničeho nic bolet oko. Víčko mám nateklé, jinak oko je zmenšené, je zarudlé a je viditelná vodnatá sekrece. Občas mně v něm i řeže. Můžete poradit i jaký problém by mohlo jít a jaký lék by jste doporučil?
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
navštivte lékaře. Popsaný stav vyžaduje antibiotickou léčbu a tu lze získat pouze na lékařský předpis. Jedná se buď o chalazion, nebo spíše zánětlivé onemocnění víčka.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 27.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Ve finále jsem sice žádný zákrok nepodstoupil ale veškeré vyšetření a konzultace případných opatření byla na špičkové úrovni. Celý logistický řetězec od poptávky po vyšetření byl bez chyby.

Doktor ve Vašem okolí