Opakovaný hnisavý oční zánět

Opakovaný hnisavý oční zánět

tereza4  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
již asi poslední 2 měsíce se mi nepravidelně tvoří v levém oku hnisavý zánět. Například v pondělí se vzbudím se zalepeným okem, které má v koutku zelený hnis, tak nasadím kapky a mast, oko se během tří dnů zlepší a dále pak již nevykazuje známky zánětu, tak léčit přestanu. Ale za dalších pár dní/ někdy i týdnů se zánět vrátí. Někde jsem se dočetla, že by to mohlo být ze zbývajících kousků řasenky, které v oku zůstanou po odlíčení. Ty jsem si ale nedávno po odlíčení z oka vyndala vatovou štětičkou a ráno jsem zánět opět měla. Oko je vždy nateklé, slepené a tvoří se v koutku zeleno-žlutý hnis. Nasazuji oční kapky Opthalmo-Septonex a mast stejného jména. Poradíte prosím, jak mám dále postupovat? Děkuji za odpověď.
Tereza Marková
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý večer paní Terezo Marková,
ophthalmo-septonex (mast i kapky) není ideální volnou při hnisavých zánětech oka. Bylo by lepší zvolit lokální antibiotikum a oko pořádně přeléčit. Doporučil bych Vám návštěvu oftalmologa, jelikož se totiž příznaky vyskytují vždy jen na jednom oku mohlo by jít i zánět slzného kanálku, popřípadě jiné části slzných cest.
Navíc udáváte, že po odeznění příznaků s léčbou končíte. To taktéž není zcela vhodné. Na vznik zánětu je potřebné určité množství patogenů. Účinkem jakéhokoli přípravku je postupné snižování patogenů a nakonec jejich vymícení. Vy přestáváte ve fázi, kdy ještě nějaké patogeny zůstanou, ale v množství, které už nepůsobí viditelné problémy. Tím, že skončíte s aplikací léčiva dříve mají opět prostor k množení. Proto se Vám stejný problém pořád vrací.
Zbylé kousky řasenky na to v podstatě nemají vliv, důkazem Vám může být i fakt, že by tento problém měla převážná část ženské populace.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
Vážená pacientko, dle Vašeho popisu jde jistě o infekční zánět spojievek, který je nutno léčit antibiotikovými kapkami..je proto nutné, aby je předepsal lékař ..v lékárně je bez receptu nedostanete. Zánět se musí léčit dostatečně intenzivně ( kapky alespoň každé 2 hodiny během dne! ) a dostatečně dlouho (7-10 dní! ..jinak se infekce opět vrátí) ..po dobu léčby je nutno vyloučit jakékoliv líčení a po doléčení veškerou kosmetiku vyhodit a koupit novou ( ta stará je již infikovaná!! řasenka nakažená a opět si jí zanesete infekci o očí)...navštivte očního lékaře a intenzivně se přeléčete! SJ
petrzelka  |  návštěvník  |  Tyrolsko
  • 1 odpovědí
Mohla bych se prosim zeptat, jestli ty antibiotikove kapky mi muze predepsat i prakticky lekar?? nebo musim jit na ocni??

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí