Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět očního bělma - Léčba očních zánětů - Diskuze

Zánět očního bělma

Zánět očního bělma

miroslav  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den.Žena dostala zánět očního bělma.(To jí řekli v Klatovech).Uš tři neděle to léčí, a mě se to zdá pořád stejné.Nad panenkou má zarudlej pruh směrem hahoru.Dostala dvoje antibiotika a hromadu kapek.Tak jsem se chtěl zeptat,aby se něco nezanedbalo.A ještě co se může stát.Díky za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes

Dobrý den,
bohužel z přiložení fotografie se nedá posoudit stav. Zánět bělma rozlišujeme ještě na dva podtapy - episkleritidu a skleritidu. Při episkleritidě se aplikují pouze lokální antibiotika a může trvat déle vzhledem k lokalizaci. Pokud se ovšem jedná o skleritidu (ta je doprovázená bolestí), pak je třeba razantnější léčba a pátrat po primární příčině (zánětlivé nebo metabolické poruchy). Pokud bere systémově antibiotika bude se jednat o skleritidu, v takovém případě může lékař zvážit ještě nasazení systémových kortikosteroidů. Komplikací může být přestup zánětu na duhovku nebo vznik uveitidy. U episkleritidy nic takového nehrozí. K podrobnějším informacím nebo návrhu změny léčby bych paní musel vidět.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 27.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Ve finále jsem sice žádný zákrok nepodstoupil ale veškeré vyšetření a konzultace případných opatření byla na špičkové úrovni. Celý logistický řetězec od poptávky po vyšetření byl bez chyby.

Doktor ve Vašem okolí