Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět oka ze zářivek - Léčba očních zánětů - Diskuze

Zánět oka ze zářivek

Zánět oka ze zářivek

jarka245  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, manžel včera ráno v práci instaloval zářivky a doma cca po 8 h.mu začali slzet a bolet oči, také mu zčervenali. jedná se o zánět spojivek? uvědomil si až navečer že zářivky byly ultrafialové-mohl se mu tím poškodit zrak?dala jsem mu ophtalmoseptonex a studený obklad. jak mu mám pomoci? platí i v tomto případě že je to přenositelné třeba na děti? děkuji JA
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
manžel trpí akutní reakcí spojivek. Vzhledem k tomu, že je vyvolané UV zářením, tak není infekční a nemůžete ho tedy od něj \"chytit\". První pomoc jste mu poskytla správně...vypláchnutí opthtalem či O-septonexem a chladivý obklad. Kdyby se ale příznaky během 24 hodin zhoršily, tak je třeba vyhledat oftalmologa. UV záření může vyvolat nejen zánět spojivek, ale i zánět rohovky, a ten je již nutné léčit.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
vznik "zánětu" s instalací zářivek bych nespojoval. U manžela se jedná jenom o reakci na světlo zářivek, v tomto případě stačí ledovat. V případě, že problémy budou přetrvávat doporučuji vyhledat oční lékaře k vyloučení tzv. "nablikání do očí"co je častým příznakem práce s se svářečkou. Příznakem je enormní bolest obou očí, léčba je v aplikaci očních mastí.

S pozdravem,

MUDr.Mojžiš, Ph.D., FEBO

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 27.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Ve finále jsem sice žádný zákrok nepodstoupil ale veškeré vyšetření a konzultace případných opatření byla na špičkové úrovni. Celý logistický řetězec od poptávky po vyšetření byl bez chyby.

Doktor ve Vašem okolí