Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět rohovky a délka léčby - Léčba očních zánětů - Diskuze

Zánět rohovky a délka léčby

Zánět rohovky a délka léčby

Laduš  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,velice se omlouvám za možná hloupý dotaz,ale dnes mi byl diagnostikován zánět rohovky na obou očích a můj dotaz spočívá v délce léčby.Madikaci mám : ciplox kapky.Dále bych se chtěla informovat kdy mohu začít nosit kontaktní čočky a hlavě kdy mohu začít se sportem,nebo zda se může sportovat při tomto zánětu? Velice děkuji a přeji krásný večer.Malá
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Malá,
léčba keratitidy (tj. zánětu rohovky) je dlouhodobější. Při mírnějších formách je to obvykle 2 týdny a další týden se čočky ještě nedoporučují. Závažné formy keratitid se léčí i více jak měsíc. Sportovat můžete, jen není vhodné plavání a saunování.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Eva Ivanková  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Vážený pane doktore, od května 2023 trpím chronickým zánětem obou rohovek s cca měsíčním intervalem akutního stavu zánětu. Vždy následuje léčba antibiotiky - rovněž maxitrol dueressa, i jiná atb. Účinky zmírnění obtíží vydrží cca 2 týdny, kdy používám umělé slzy Thealoz. Potom se opět pozvolna zvyšuje podrážděnost
slzení, bolestivost oka. Měl byste pro mě, prosím, návrh jiného účinnějšího lékařského postupu? Jak zjistit příčinu zánětu? Děkuji. Eva Ivanková Jablonec n. N
DANA  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den
asi před měsícem mi byl diagnostikován zánět rohovek a dostala jsem na léčbu kapky maxitrol.
kapala jsem si je asi 14 dní a potíže přetrvávaly. šla jsem opět k lékařce a ta mi napsala multifokální brýle a zvlhčující kapky do očí.
pracuji na počítači a každý den, je pro mě ,,peklo,, protože mi oči bolí a špatně vidím..
je ještě možnost nějaké jiné léčby?? prodože se vpodstatě nic nezměnilo.
moc děkuji za odpověd
dana lišková

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 27.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Ve finále jsem sice žádný zákrok nepodstoupil ale veškeré vyšetření a konzultace případných opatření byla na špičkové úrovni. Celý logistický řetězec od poptávky po vyšetření byl bez chyby.

Doktor ve Vašem okolí