Zánět rohovky a délka léčby

Zánět rohovky a délka léčby

Laduš  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,velice se omlouvám za možná hloupý dotaz,ale dnes mi byl diagnostikován zánět rohovky na obou očích a můj dotaz spočívá v délce léčby.Madikaci mám : ciplox kapky.Dále bych se chtěla informovat kdy mohu začít nosit kontaktní čočky a hlavě kdy mohu začít se sportem,nebo zda se může sportovat při tomto zánětu? Velice děkuji a přeji krásný večer.Malá
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 539 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den paní Malá,
léčba keratitidy (tj. zánětu rohovky) je dlouhodobější. Při mírnějších formách je to obvykle 2 týdny a další týden se čočky ještě nedoporučují. Závažné formy keratitid se léčí i více jak měsíc. Sportovat můžete, jen není vhodné plavání a saunování.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
DANA  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den
asi před měsícem mi byl diagnostikován zánět rohovek a dostala jsem na léčbu kapky maxitrol.
kapala jsem si je asi 14 dní a potíže přetrvávaly. šla jsem opět k lékařce a ta mi napsala multifokální brýle a zvlhčující kapky do očí.
pracuji na počítači a každý den, je pro mě ,,peklo,, protože mi oči bolí a špatně vidím..
je ještě možnost nějaké jiné léčby?? prodože se vpodstatě nic nezměnilo.
moc děkuji za odpověd
dana lišková

Související recenze a zkušenosti

Jarda07 1.10.2018
Spokojený/á

Vážená paní Doc. Dastychová, nikdy jsem v nemocnici neležel. Přišel jsem na Vaší kliniku s opuchlýma očima. Vaše reakce, lůzkové oddělení. Čtrnáct dnů jsem si u Vás poležel. Váš profesionální přístup k pacientům , „ klob... Více 

Doktor ve Vašem okolí