Odstranění strabismu v dospělosti

Odstranění strabismu v dospělosti

marwin99  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je možné operací zcela odstranit strabismus v dospělosti. Mám tupozraké pravé oko, které ujíždí k vnějšímu koutku. Problém se objevil v předškolním věku, pomohla korekce brýlemi, šilhání se upravilo. Nyní v 26 letech mi oko opět začíná ujíždět, což mě trápí osobně i pracovně. Rád bych zjistil, zda je možné podstoupit zákrok, který by strabismus zcela odstranil a jestli je taková operace hrazená pojišťovnou a nebo se platí, v tom případě jak se pohybuje cenově. Děkuji mockrát. Martin
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane Martine,
děkuji Vám za Váš dotaz. Základním předpokladem úpravy strabismu je vyrovnaná zraková ostrost obou očí, což při tupozrakosti není. Postavení oka je možné zlepšit, ale většinou ne trvale. Operace je hrazená pojišťovnou a má dobré výsledky i u dospělých.
S podzravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Operace šilhání u dospělých nemají dobré výsledky pokud nejsou provedeny tzv. technikou nastavitelných stehů. Klasická operace , která je hrazena pojištovnou vee často k přehnanému nebo nedostatečnému výsledku. Bohužel tento postup (nastavitelné stehy) pojištovny nehradí.
Cena oprace je 20000 korun.
Pokud se budete chtít objednat na vyšetření, zavolejte prosím na níže uvedená tel. čísla. Sekretářky vás budou informovat o aktuálních termínech na objednání k paní doktorce Vodičkové, která má s totu technikou největší zkušenost v ČR.

Děkuji za váš dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel: XXXXXXXXXXX
tel: XXXXXXXXXXX
mobil: XXXXXXXXXXX
fax: XXXXXXXXXXX
e-mail: XXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXX
Martina  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý večer pane doktore,
mám strabismus a dioptrie +2,5 chci se zeptat pokud bych chtěla absolvovat operaci strabismu ,pomocí postupu nastavitelných stehů a měla bych zájem se zbavit brýlí úplně v jaké cenové relaci bychom se u Vás na klinice pohybovali? Postup nastavitelných stehů je nejlepší možnost? děkuji za odpověď Martina

Reakce na Martina

prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý večer paní Martino,
abych mohl stanovit Váš individální léčebný plán t.j. operace šilhání a event. odstranění Vaší dioptrické vady , je nezbytné
komplexní vyšetření- min. 12 parametrů. Na základě zhodnocení všech testů Vám mohu seriozně doporučit nejvhodnější postup. Výsledky operací několika tisíc dospělých pacientů se šilháním na naší klinice byly publikovány v odborné literatuře.
Obecně výsledky operací šilhání technikou "adjustable sutures",
za které se v privátních centrech platí 20-25 tis. Kč NEJSOU
lepší než klasické operace dávkované přesně dle velikosti úchylky vyjádřené v prismatických dioptriích opakovanými speciálními testy.
Tyto jsou na naší klinice plně hrazeny pojištovnami.
Záleží zejména na zkušenostech , kvalitě a pečlivosti provedeného chirurgického zákroku.
Pokud máte zájem , můžete se objednat
telefonicky nebo e- mailem na osobní vyšetření a konzultaci u mne:
tel. + fax : XXXXXXXXXXX (336, 201), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA
přednosta oční kliniky LF MU a FN Brno
vedoucí laserového centra oční kliniky LF MU a FN Brno
předseda České společnosti dětské oftalmologie a strabologie ČLS JEP
tel. + fax : XXXXXXXXXXX (336, 201), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Martina

Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Pokud máte +2,5 dioptrie a v brýlích nešilháte, bude stačit odstranit dioptrie a tím se srovná i šilhání. Natavitelné stehy bychom použili jen pokud by nestačil tento postup. Cena operace je 20000 Kč
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice

Telefon: XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX
Mobil: XXXXXXXXXXX
Fax: XXXXXXXXXXX
E-mail: XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXX

marcule
marcule  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Je mi 41le. Jsem tupozraká od dětsví. Šilhám, mám 3 a 4 dioptrie. Šilhání je vidět i s brýlemi. Lze v mém případě odstranit natrvalo šilhání, popř. i dioptrie? Děkuji.
prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý den,

Vaše oční potíže jsou natolik závažné, že vyžadují komplexní
a detailní vyšetření a na základě zhodnocení všech testů
si Vám dovolím navrhnout optimální léčebný postup, který Vám
opravdu pomůže. Pokud máte zájem objednejte se prosím
telefonicky nebo e- mailem na osobní vyšetření a konzultaci u mne:
XXXXXXXXXXX (336), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA
přednosta oční kliniky LF MU a FN Brno

Reakce na prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA

Karlos  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám stejný problém, provádí ještě někdo korekcí šilhání v Česku,moc děkuji.
Nikča  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
Je mi 13 let a už od malička šilhám. Chtěla bych poradit jestli je možná nějaká operace která by mi odstranila strabismus. Děkuji za odpověď.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
operace šilhání u mladistvých a dospělých běžně provádíme a to i u pacientů již dříve neúspěšně operovaných. Používáme tzv. metodu nastavitelných stehů, která má vynikající výsledky.
Pokud se budete chtít objednat na předoperační vyšetření, zavolejte prosím na níže uvedená čísla. Sekretářky vás budou informovat o aktuálních termínech na objednání.

Děkuji za váš dotaz a zdravím.


MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice

Telefon: +XXXXXXXXXXXXXXX, +XXXXXXXXXXXXXXX
Mobil: +XXXXXXXXXXXXXXX
Fax: +XXXXXXXXXXXXXXX
E-mail: XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Oční klinika NeoVize Brno

Nikča  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
A ohla bych se zeptat..Jestli by to něco stálo ? A popřípadě kolik. :) Děkuji za odpověď.

Reakce na Nikča

Štěpán  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Gg stojí to 20k nikde nahoře to bylo ,možná to je podle toho kde to dělají ale nahoře jsem viděl 20k ,to raci budu jak Žižka a nosit pasku twl
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
šilhání obecně lze upravit operací, u dospělých pacientů ale nemusí mít trvalý efekt,pokud je operované oko tupozraké.
Na některých pracovištích není tato operace hrazená zdravotní pojišťovnou
MUDr.Kateřina Šinclová
sany  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,na levé oko šilhám a mám ho tupozraké,od mala nosím brýle,v době dospívání jsem brýle nenosila oko mi ujelo občas,od 18let jsem už musela nosit brýle,v brýlích mi nebylo vidět šilhání,postupem věku mi ale začlo ujíždět i v brýlích což mi stěžuje život,šilhám přez brýle,když jsem unavená nebo ve stresu,myslím že to šilhání není dioptrickou vadou,mám +2,75d.je možná nějaká operace?můj oč.lékař mi řek že v žádném případě pro mne žádná operace není dobrá,ale mne to stěžuje vše,je mi 35let.
psuk  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

mám dotaz, je mi 22let a léčím se se strabismem od asi 3 let, možná i dříve.

Ve 3-4letech jsem byla operovaná na jedno oko, později na druhé. Nosila jsem brýle na šilhání, chodila pravidelně na kontroly.
Ve 14 letech mi operovali obě oči najednou taky na strabismus.
Šilhání se trochu zlepšilo, ale za pár týdnů po operaci to bylo stejné.

Teď mám 22 let a docela mě to trápí. Když jsem unavená, tak šilhám opravdu dost (levé oko mi jde ven), vidím dvojitě, na to levé oko vidím o dost hůře.
Dá se i po tolika operacích něco změnit? Zlepšit vidění a dát oči do roviny? Nebo jsou nějaké nové metody léčení?
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jsou ještě jiné druhy skel do brýlí než ty s čárkami a se zesíleným krajem - mám je celkem silné a moc parády to nenadělá...

Další dotaz se týká mého 10měsíčního syna. Přijde mi, že po mě to šilhání zdědil. Už jsem to říkala i dětskému lékaři, ale ten mi řekl, že jestli se to nezlepší na roce, tak nás pošle na oční. V diskusích jsem četla, že už by se to mělo podchytit v 6.měsících, nemám ho co nejdřív odvézt k očnímu? Nechci aby s tím měl takové trápení jako já.

Moc děkuji za odpovědi.
S pozdravem
Petra
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den Petro, strabismus i v těchto letech je možné řešit operativně a to i po několika provedených operacích v minulosti. Operace by připadala v úvahu, pokud Vaše oko je permanentně ujeté, což znamená, že Vaše oči nemají paralelní postavení. Po této operaci se upraví postavení oči, ale zrak se nevylepší, zůstane stejný jako před operací. Pokud oko ujede při únavě, v tomto případě léčba spočívá v nošení brýlí. Co se týče Vašich silných skel, existují ztenčená skla, o ně můžete požádat v optice.

Dětské oči mohou zašilhat do věku 6 měsíců. Pokud je u Vašeho syna zjevné šilhání, doporučuji Vám nechat ho vyšetřit co nejdříve a to i vzhledem k pozitivní rodinné anamnéze.
s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

zhoršování šilhání již několikrát operovaného oka je běžný problém, pokud je Vaše šilhající tupozraké, je třeba počítat s faktem, že se šilhání po operaci může u Vás opět objevit.
Jakákoli další operace šilhání na oku již v minulosti pro šilhání operovaném je pro pacienta náročnější - operace probíhá na terénu operačně posunutých nebo zkrácených a často zjizvených svalů, proto by k opakovanému operačnímu zákroku mělo dojít pouze tehdy, pokud je postavení očí esteticky patrné a rušivé. V extrémním případě Vám vyšetřující strabolog operaci nemusí vůbec doporučit.
Pokud se Vám postavení očí zlepší nošením brýlí, můžete uvažovat i o operací dioptrií.

Co se týče Vašeho syna, objednejte ho co nejdříve na vyšetření na pracoviště, kde se věnují diagnostice léčbě šilhání u dětí, v Praze v Motole a na Oční klinice Královské Vinohrady, v Brně je to pak Dětská oční klinika v Brně Černých polích.

Operaci šilhání provádíme na naší klinice pouze u dospělých pacientů ambulantně formou jednodenní chirurgie v celkové anestezii, cena je
20 000 Kč.
Pokud máte zájem, ráda s Vámi zkonzultuji možnosti, jak Vám pomoci.

Na vyšetření se objednejte prostřednictvím naší recepce, kontakty naleznete níže nebo na webu kliniky.

Děkuji za Váš dotaz a zdravím,

Ivan11  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Syn je cca 5 týdnů po těžkém úrazu /pádu z výšky cca 15m/ a jedním z následků je u jednoho oka horizontální pohyblivost do necelé poloviny normální dráhy. V oblasti krčních obratlů došlo k jejich zlomenině a otoku míchy. Je šance, že se pohyblivost oka vrátí k normálu? Prozatím léčen páskou přes oko. Děkuji. Ivan
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pane Ivane,
na otázku, zda se stav upraví samovolně, je jen z Vašeho popisu velmi těžké odpovědět. Všeobecně vzato, šance tu je. Pro přesnější prognózu je moc neznámých. Záleží na věku syna a na tom, jak složitá byla zlomenina obratlů a jakou rychlostí se otok míchy vstřebává. Nedošlo náhodou i k poškození očnice
(soubor kostí, v kterých je oko uloženo)? Dále je podstatné, do které strany je pohyblivost oka omezena (nemůže k nosu nebo ven). Podle toho lze usuzovat, který nerv, případně sval, je poškozen. Je omezení pohyblivosti doprovázeno ještě jinými faktory (spadlé horní víčko, rozšířená zornička)?
Léčba páskou je zatím nejideálnější. Kdyby se stav samovolně neupravil, tak o nějakém zákroku by se rozhodně nemělo uvažovat dříve než za půl roku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Ivan11  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, pane doktore. Jen doplním, věk syna je 25 let, oko nemůže směrem ven, okolo očí je vše v pořádku, oko se pohybuje nahoru dolů, okem "zakoulí" - jen v té jedné polovině oka. Chtěl jsem se jen ještě informovat, zda má význam trénovat oční pohyby, prostě trénovat oko navíc mimo obvyklou činnost. Děkuji Vám. Ivan

Reakce na Ivan11

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
podle doplněných informací se jedná o poškození nervu abducens (VI. hlavový nerv). Pokud tedy nedošlo k poškození okolo očí, tak je problém pouze v inervaci. Jestliže ještě zcela neustoupil otok, tak je ještě pořád šance, že se stav upraví. S cviky rozhodně pokračujte, je totiž šance, že si mozek vytvoří jako alternativní cestu v případě, že by ono poškození současné inervace bylo trvalé.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Daniela  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 17 let a už od dětství šilhám. Nosím proto brýle, přes které moje vada není viditelná.Začíná mi to být na obtíž. Chtěla jsem se zeptat jaká operace by byla nejvhodnější a kolik by případně stála, nebo jestli je nějaká možnost hrazení od pojišťovny. Děkuji za odpověď.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená mladá dámo,
děkuji za dotaz. Operace šilhání se provádějí ve Vašem věku i u starších, jsou plně hrazené pojišťovnou. Výsledek závisí na spolupráci očí, tj jejich funkcích. Nejlépe bude, když se obrátíte na oční oodělení krajské nemocnice v ústí nad Labem.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
jelikož se jedná o kosmetickou operaci je proplacení od pojišťovny možné jen na očních klinikách nemocnic. Operaci (ať už v nemocnici nebo na soukromé klinice) je možné provést ... věk zde je důležitým faktorem, ale ne limitujícím. Samotnému zákroku musí předcházet vyšetření binokulárních funkcí (tzn. spolupráce očí) a zrakových funkcích šilhajícího oka. Až podle výsledků těchto a dalších vyšetření lze provést kvalifikovaný závěr, která metoda operace bude pro Vás nejvhodnější.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
BABETA  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den.od malinka jsem byla na vice operacich.od 1roku se mi stacelo oko dovnitr a hodne.operace moc nepomohla.v 18letech jsem byla na laseru kde mi odstranili asi 5 a 6dioptrii a silhavost na leve oko se velice zlepsila skoro az vytratila..mam ho ale tupozrake stale, coz vim ze vylecit nelze.ted je mi 33let a zda se mi ze se mi oko zase vice staci do koutku.mam o 2dioptrie na dalku vic.muze to byt tim?co mi radite?chtela bych hlavne odstranit silhavost..2dioptrie na dalku ani nepozoruji..co je pro mne nejvhodnejsi?moc dekuji za odpoved.take mne zajima zda zakrok pro mne vhodny hradi pojistovna..jsem z pardubic tak asi bych zasla do nemocnice.
BABETA  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.od malinka jsem byla na vice operacich.od 1roku se mi stacelo oko dovnitr a hodne.operace moc nepomohla.v 18letech jsem byla na laseru kde mi odstranili asi 5 a 6dioptrii a silhavost na leve oko se velice zlepsila skoro az vytratila..mam ho ale tupozrake stale, coz vim ze vylecit nelze.ted je mi 33let a zda se mi ze se mi oko zase vice staci do koutku.mam o 2dioptrie na dalku vic.muze to byt tim?co mi radite?chtela bych hlavne odstranit silhavost..2dioptrie na dalku ani nepozoruji..co je pro mne nejvhodnejsi?moc dekuji za odpoved.take mne zajima zda zakrok pro mne vhodny hradi pojistovna..jsem z pardubic tak asi bych zasla do nemocnice.

4.8.2011 15:03

Kvalitní (0) Nekvalitní (0) odpovědět

Reakce na BABETA

prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
operace šilhání v dospělosti je možná, i když ve Vašem případě nelze její úspěšnost zaručit vzhledem k předchozím výkonům a tupozrakosti. Je hrazena zdravotními pojišťovnami a na očním oddělení v Pardubicích by Vám měli poradit jak pokračovat.
S pozdravem

Reakce na BABETA

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,

nejjednodušší by bylo znovu odstranit dioptrie, ale vzhledem k tupozrakosti oka nepřinese tento typ zákroku trvalé výsledky. Bude to jak teď, když jsou dioptrie odstraněny, tak je postavení oka v pořádku a s narůstajícími dioptriemi se opět uchýlí. Proto bych se u Vás přiklonil k technice nastavitelných stehů, které je možno kdykoli jakoby „přitáhnout“, pokud se postavení opět zhorší. Tento zákrok se ale považuje za nadstandardní a pojišťovna ho tudíž neproplácí.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Libusska  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,mám takový dotaz.Ve 3-4letech jsem prodělala dvě operace strabismu obou očí.Pár let po operaci jsem nosila i brýle.Strabismus mi úplně nevymizel,ale o mnoho se po operaci zlepšil.Jenomže čím jsem starší (22let) tím více pozoruji,že šilhám o něco více.Ke všemu se mi začal zhoršovat zrak na dálku.Je to tak měsíc co jsem začala pociťovat časté tiky v levém koutku oka.Nedávno se mi tikání přidalo i do druhého oka je to velice nepříjemné.Zvlášť když to začne v obou očích.Chtěla jsem se zeptat jestli toto tikání může mít souvislost se strabismem.Není možné že čím jsem starší se mi ty oční svaly natahují a vyvolávají záškuby?Předem vám moc děkuji za odpověď s pozdravem Libuše :)
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená pnaí,
děkuji za dotaz. Určitě bude dobře navštívit očního lékaře a s ním situaci řešit. Nejprve bude potřeba korigovat Vaší vadu lomivosti - brýle a pak eventuelně zvážit další operaci. Nepříjemné pocity mohou souviset s nadměrným zatížením očí, které nemají dostatečnou rezervu ke zvládnutí daného stavu.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den
určitě navštivte očního lékaře. Kombinace ujíždějících očí a zhoršení zraku znamená potřebu brýlí na dálku. Jelikož se oči (zejména tedy oční svaly)nadměrně namáhají, když musí překonat oční vadu a ještě zaostřovat na blízko, lze v nekorigované vadě spatřovat i příčinu Vašich očních záškubů. Předpis správné korekce by mohl vše vyřešit.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Vlasta  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,

chtela bych se zeptat, jak postupovat v mem pripade. Je mi 29 let a silhat jsem zacala zhruba ve 12 letech a me prave oko se stacelo ven, kdyz jsem koukala do dalky, nebo v pripade unavy, nebo rozcileni. Na ocnim mi zjistili, ze mam cylindrovou vadu a potrebuji bryle na dalku 0,5 dioptrie, ale nikdy jsem od ocni lekarky nedostala specialni bryle na silhani. Pozdeji jsem podstoupila vysetreni kvuli operaci, ale bylo mi receno, ze kdyz oko nesilha konstantne, tak by operace nepomohla, nebo bych mohla zacit videt dvojite, tak jsem operaci nepodstoupila. Momentalne mam stale bryle na dalku, akorat slabsi. Muzete mi, prosim, rict jak se specialni bryle odborne nazyvaji? Da se brylemi zakryt vada? Myslite, ze v mem pripade by operace mela smysl?

Mnohokrat dekuji.

Vlasta Trzicka
MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

tak jak potíže popisujete, mohla by Vám pomoci laserová korekce dioptrií, pokud s brýlemi nešilháte, je velmi pravděpodobné, že stejný efekt přinese operace dioptrií.
Objednejte se k nám na vyšetření, nazývá se refrakční vstup, na základě konkrétních hodnot Vám sdělíme řešení, které je pro Vás nejlepší.

S pozdravem,
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.
Oční klinika Neovize, Brno
maty  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobry den chtěla bych se zeptat jesli se operace plati do 18 let..? Děkuji Martina
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
u některých typů operací šilhání je zákrok plně hrazen zdravotní pojišťovnou bez ohledu na věk. Ovšem jsou diagnózy a typy zákroků, které by musel schválit revizní lékař. V takovém případě se předem žádá o navýšení úhrady u Vámi zvoleného lékaře. Doporučuji obrátit se na pracoviště, které má smlouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou a tam se na základě vyšetření a následně doporučené operace domluvit na dalším postupu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Eyes  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,

můžete mi prosím napsat kontakt na nějakého doktora (asi nejlíp v Praze), který provádí vyšetření k tomu, zda se dá operativne odstanit šilhavost a dioptrie u dospělého člověka (24 let), a který by i následne posoudil, jakú částku z tyhle operace by hradila VZP.

Předem děkuji za odpověď
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
ve vašem případě bude nutnéí podrobné strabologické vyšetření ve specializované oční ambulanci.
Vaše oční lékařka či lékař vám jistě poradí,kde ji hledat.
MUDr.Kateřina Šinclová

Reakce na MUDr. Lenka Ottová

Eyes  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
bohužel moje oční lékařka zrovna neovlýva profesionalitou a na základe toho, že jsem neuměl přečíst písmena dospěla k názoru, že se s tím už nic nedá dělat.
A to je důvod, proč hledám kontakt na doktora, který vykonává podrobné strabologické vyšetření.
maty  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jeslti se operace plati do 18 let? Děkuji martina
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
operace šilhání je plně hrazena pojišťovnami v jejich smluvních zařízeních bez ohledu na věk.
S pozdravem
eva  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 27 let a mám kombinaci 3 očních vad. Od dětství šilhám (v 15ti letech jsem podstoupila operaci, ale nepomohla), mám tupozraké levé oko a zároveň na levém +6 dioptrií a na pravém +5. Ráda bych se zbavila šilhání, brýle mi nevadí.

Zajímalo by mě, jestli je možné se šilhání vůbec zbavit, když se u mě projevuje trochu zvláštním způsobem. Jakmile rozostřím pohled, nešilhám vůbec, ale vidím špatně, jakmile zaostřím pohled, levé oko mi ujede k nosu, ale vidím téměř jako zdravý člověk, což je také důvod, proč mám v brýlích jen +3 a +4, protože při této hodnotě není šilhání skoro patrné. Navíc když se dívám levým okem, šilhá mi pravé, když se dívám pravým, šilhá mi levé. Nevím, jak to vysvětlit a ani čím je to způsobené.
Teri  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Omlouvám se Evi, že vstupuji do diskuze jako laik, ale jsem ve zvláštní situaci, hledám informace a vy jste jediná, která má podobný problém. Je mi 29 let, šilhám od mala, špatně vidím na dálku, nosím brýle. Čeká mě až nyní v dospělosti první operace a nejsem si jistá, zda není jiná možnost. Navíc co mě nejvíce zajímá, je můj zvláštní pocit-přesně jak popisujete, když se dívám jedním okem, zajede druhé. Když se soustředím na druhé, zajede to první. Bez ohledu na to, jeké je dominantní. Nikdo mi nikdy nevyšetřoval oko na pohyby zvlášť. Lékaři mi tvrdí, že mám zkrácený sval, proč ale když se dívám tím šilhavým okem, pohybuje se normálně do všech stran jakoby nikde zkrácené svaly nebyly? Vůbec mi nevadilo si s Vámi o některých zkušenostech popovídat, kdybyste měla chuť i Vy posílám zde email, ozvěte se tam. Děkuji. terezakotaiova@seznam.cz nejsem si jstá, zda je tento fakt, to střídavé šilhání normální a jestli to tak má každý člověk, který šilhá, jaká je příčina. Přeju Vám mnoho zdraví a ať se daří. Tereza.
Páťa  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Je mi 15 let a mám tupozrakost už od dětství.Dioptrie mám okolo 3. Chtěla jsem se zeptat jestli by byl možný nějaký operační zákrok.Pokud ano,jak by to probíhalo a byli by potom nějaké jizvy?Děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,

ve Vašem případě bych doporučoval ještě tři roky stimulovat tupozraké oko...např. půl až jednu hodinu denně doma (obkreslování, hraní interaktivních počítačových her, některé stolní hry atd). Z dlouhodobého hlediska je možné mírné zlepšení a v 18 letech (pokud máte hypermetropii) pak provést refrakční operaci, pokud předoperační vyšetření prokáže zlepšení vidění při vykorigování plné dioptrické vady tupozrakého oka. Odstranění dioptrické vady probíhá buď laserem nebo implantací nitrooční fakické čočky. Ani po jednom zákroku nejsou patrné žádné jizvy. Oba zákroky probíhají po umrtvení oka prostřednictvím kapek a samotný zákrok je pak nezbolestný. Na sále jste u laseru okolo 7-10 minut, u čočky 15-20 minut na jedno oko.
Pokud budete chtít odstranit dioptrie již teď, je to možné, ale je lepší počkat na úplné dokončení vývoje.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Jirka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám dotaz,kdy není pacient vhodný k operaci strabismu nastavitelnými stehy a ještě jak dlouho trvá hospitalizace Děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
kontraindikace k provedení zákroku metodou nastavitelných stehů jsou stejné jako u klasické operace strabismu. Jedná se zejména o případy s vysokým rizikem navození dvojitého vidění. Výhoda, kterou přináší tato metoda, spočívá v neutažení stehu na svalu. Takže po probuzení z narkózy je možno po spolupráci s pacientem ještě doladit polohu oka. Je tak docíleno nejlepšího možného kosmetického efektu. Obvyklá doba hospitalizace jsou 3-4 dny.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Týnka:D  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám podobný problém s tím rozdílem že nejsem ještě dospělá a je mi 13 let . Mám asi tak od šesti-sedmi let takovou vadu-strabismus ( doktorka nedávno říkala něco jako astigmatismus ) . Doktorka mi doporučila a bych nosila přes pravé oko okluzor, ale pes něj se mi špatně vidí, nemůžu se učit ( špatně se mi čte apod . ) , když se dívám na televizi tak vidim dost rozmaněně , prostě jsou s tím probémy tak na to tak trochu ,,kašlu,, a zapomínám .. ( okluzor každý den na jednu hodinu ) :( Také vidím každým okem trochu jiné odstíny barev a štve mě dvojité vidění ( ale snažim se to korigovat a nevnímat to tolik , takže to moc nevnímám ) .. nosím brýle , které moji vadu dá se říct trochu kryjí , protože je to opravdu nevzhledné ... nejspíš to mám genetivně , protože můj tatínek také jako malinký šilhal , ale vylečil se z toho díky své důstojné mamince . Nevim přesně ale nějka v devíti letech sem podstoupila operativní zákrok na klinice na Karlově náměstí v Praze , ale jak to tak vipadá tak to nepomohlo . Na druhou operaci mám jít tetno rok v září-říjen a celkem se bojím že to opět nepomůže .. chtěla bych se vás zeptat zda by mi podle vašich zkušeností operace pomůže a co by jste mi doporučili abych dále dělala jen abych se té škaredosti zbavila :/
děkuji za odpověď Kristýna ( Týnka:D )
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
to, že je s okluzorem vše obtížnější je důsledkem snížených zrakových funkcí levého oka. Zakrytím lepšího oka stimulujete to horší a nutíte ho, aby se namáhalo a fungovala. V okamžiku, kdy sundáte okluzor je pravé oko okamžitě velmi dominantní a levé jakoby potlačí. Před operací je tedy nutné tuto okluzorovou terapii dodržovat. Důslednost je na místě a to i ze strany Vašich rodičů. Zda zákrok pomůže záleží na mnoha faktorech, hlavně na zachovalých binokulárních funkcích (bez vyšetření není možné určit). Ale jelikož Vám byl zákrok doporučen, tak je potenciál ke zlepšení. V opačném případě by se operace neprováděla.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
Vážený paciente, operace šilhání nikdy neodstraní šilhání zcela. Je to kosmetická operace, jejímž cílem je, aby osy obou očí při pohledu vpřed směřovaly vpřed! Při ostatních směrech pohledu je vždy jistá nekoordinace postavení očí, vzhledem k tomu, že jde o poruchu funkce okohybných svalů. Symetrické postavení očí je navíc kontrolováno a podmíněno dobrou zrakovou funkcí oka-tedy obou! ( ALE Vaše jedno oko je tupozraké! tedy se na kontrole postavení nepodílí!)Zde musí zvážit specialista-strabolog-operatér, zda by operace vůbec přinesla pro Vás nějaký zisk. Z8leží na zvoleném pracovišti, zda mu zákrok Vaše pojišťovna uhradí nebo ji budete hradit sám, pak cenu stanoví provádějící pracoviště.
monas  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych podstoupit operaci strabismu v dospělosti. Jsem z Královehradeckého kraje a je mi 35 let, je nutné mít do strabologické ambulance v FNHK doporučení a je tato operace hrazena pojišťovnou? Děkuji za opodvěď a přeji pěkný den. Monas
jarča  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné operací zcela odstranit strabismus v dospělosti. Mám tupozraké pravé oko, které ujíždí k vnitřnímu koutku. Strabismem trpím již odnarození cca ve 4 letech jsem byla přijatá k operaci obou očí, ale bohužel právé oko se nezlepšilo. Chtěla bych se zeptat zdali by levé oko šlo nějak kosmeticky upravit děkuji.
Eyes  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Je mi 24, a jsem šilhavý od malička. Existuje nějaká šance jak tuto vadu lze ještě odstranit a zlepšit zrak postiženého oka? Nebo se s tím už nic nedá dělat - pouze "posunout" oko tak aby působilo esteticky do přirození polohy?

Do jaké výši (a zda vůbec) tyhle zákroky hradí VZP?

Děkuji za odpověď
Lančár
Lančár  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Při operaci seřiditelnými stehy nastavíte oko tak přesně, že nemůže dojit k dvojímu, nebo posunutému vidění? Nebo si min. úchylku organismus následně dorovná sám?
Lze narovnat tupozraké oko, které se projevuje užším zorným polem?
Je běžné, že když se dívám "hlavním "okem, tak střed sledovaného obrazu dopadá u "vedlejšího" tupozrakého oka na jeho slepou skvrnu (ta mi připadá větší než u výhradně používaného oka) a tím si mozek u mne už 60 let eliminuje dvojité vidění?
Nevidím prostorově,(nejhorší u míčových her) vzdálenost určuji jako slepice - vychylováním celé hlavy o rozteč očí. Oči můžu jednotlivě přepínat jako TV kamery.
Dala by se u mne zrealizovat oprava šilhání? Mám rozdílné dioptrie a válcovou optickou vadu. Omlouvám se za používání českých slov.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
záleželo by na stupni spolupráce mezi oběma očima. U tupozrakosti oči často netvoří prostorový obraz a riziko dvojitého vidění není. Jestli Vaše oči alternují(střídají), troufla bych si říct, že u Vás toto riziko také není.
Při zachovalé spoupráci obou očí je skutečně riziko dvojitého vidění po operaci vysoké. Dost často má totiž mozek vytvořený nějaké kompenzační mechanismy a operace stabilizovaného stavu ho "rozhodí". Operace šilhání jsou bez vyjímky nejúspěšnější v obodobí dětství.
Určitě by bylo vhodné vyřešit nejprve Vaše dioptrie a event. zbytkovou odchylku(šilhání) v případě nutnosti odoperovat.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
výhoda metody nastavitelných stehů spočívá v možném dokorigování pozice operavaného oka těsně po operaci. Jde tedy o metodu umožňující očekávanější a přesnější výsledky. Riziko pooperačního dvojitého vidění je ale stejné jako u klasické metody. A podle popisu usuzuji, že u Vás bude toto riziko vysoké. Nicméně přesnou odpověď je možné dát až po strabologickém vyšetření. Doporučuji tedy absolvovat konzultaci na pracovišti, kde tento typ zákroku provádí a vše Vám vysvětlí.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
fantoci  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den

mohu se zeptat jestli jde operovat šilhavost v 39 letech ? naučil jsem se koukat jedním okem, vidím perfektně a druhé je o něco slabší je taková operace možná ? a jestli je placená ? jsem z Královéhradeckého kraje jestli je tu nějaká specializovaná klinika.

děkuji a přeji příjemný den
Brambora333  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 19 let a od dětství trpím tupozrakostí. Bohužel se to nezačalo řešit včas a tak teď vnímám pouze jedním okem a druhé šilhá. Dočetla jsem se, že se dá šilhání zbavit nějakým zákrokem.I když počítám s tím, že na tupozrakosti se tím nic nezmění. Během života sem si zvykla, ale šilhat nechci. Jak je to tedy? A jak je to s cenou? (když jde jen o kosmetickou úpravu, pojišťovna se asi nezapojí, co?) Děkuju, Bára P.
Martina1989  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jmenuji se Martina a je mi 24 let. Narodila jsem se s šedým zákalem na pravém oku. Po dvou operacích šedého zákalu je mé oko tupozraké. Přibližně od sedmnácti let šilhám víc než dřív. Mám velké problémy se soustředit na práci kuli dvojitému vidění. To se objeví vždy při soustředění na drobné věci, a při únavě. Občas mě začne za okem i bolet, a někdy mě bolí i půlka hlavy. Při těchto potížích se mé pravé oko vždy posune až k nosu. Objednala jsem se na operaci šilhání do Brna,v listopadu jdu na předoperační vyšetření. Operace stojí 25 000,- . Jsem pojištěná u České průmyslové pojišťovny. Je nějaká možnost aby mě operace stála méně? Děkuji Martina z jihočeského kraje.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí