Máte unavené a zarudlé oči? Péči o ně nepodceňujte!

Věděli jste, že červené oči jsou nejčastějším důvodem k návštěvě očního lékaře? Dlouhá doba strávená čtením nebo prací na počítači totiž způsobuje nadměrné zatížení našeho zraku, které se projevuje právě zarudnutím očí spojeným s řezáním, štípáním, pocitem suchého oka nebo pálením.

1
Oči máme jen jedny. Proto je třeba vybírat kvalitní kapky a sledova jejich složení.

Naše problémy s očima vidí i okolí

O tom, že máme problémy s očima (zarudlé oči, nemoc suchého oka aj.) se zcela určitě dozví i naše okolí. Kapilární síť ve spojivce, která je totiž za běžných okolností průhledná, se při zvýšené námaze naplní krví a oko zčervená.

Všechny výše uvedené symptomy přitom patří mezi běžné projevy únavy očí. Potíže se mohou o to častěji vyskytovat s příchodem jara, kdy začíná pylová sezóna a alergická reakce se nepěkně podepisuje na našem zrakovém orgánu. Jarní pylová sezona přitom může (v letech o něco teplejších, než byl rok letošní) odstartovat už v únoru, a to se všemi důsledky.

Citlivější jedinci to dobře znají – ani nestačí odložit kapesník přilepený u nosu kvůli mrazu, a už otevírají další balíček, tentokrát kvůli první alergické reakci. Všem lidem, kteří trpí alergiemi nebo kteří jen pociťují únavu očí po celodenní práci na počítači, přijde vhod mít po ruce prostředek pro zmírnění jejich obtíží.

eye 122707 1920
Nenechte péči o oči až na poslední chvíli.

Pomoci si můžete i vhodnou prevencí

Před tím, než vyhledáte odbornou pomoc lékaře, můžete následky únavy očí zmírnit sami. Řešením problému bolavých a zarudlých očí mohou být kvalitní oční kapky, které je navíc snadné mít vždy při ruce - ať už v kabelce nebo v kapse jarní bundy při výletě do přírody. Jedním z takových nástrojů první pomoci jsou oční kapky Similasan. Díky vyrovnanému pH a složení, které je podobné přirozeným slzám, dokáží oči rychle a šetrně zklidnit. Similasan, oční kapky švýcarské kvality, jsou v nabídce ve třech variantách, jejichž názvy už mnohé napovídají: Červené oči, Svědící oči a Unavené oči.

Nevíte, jaké kapky zvolit? Udělejte si jednoduchý test!

Cítíte, že máte problémy s očima, ale nejste si jisti, zda se jedná o alergickou reakci, unavené oči z práce na počítači či diskomfort způsobený špatným výběrem kontaktních čoček? Není nic jednoduššího, než si vyplnit rychlý on-line test sestavený spolu s odborníky. Jděte na www.similasan.cz a odpovězte na několik jednoduchých otázek. Zabere vám to pár minut a odpovědí vám bude výběr těch nejvhodnějších očních kapek, které se hodí právě pro vaše obtíže.

Jaké jsou vlastně kapky, které vám mohou v testu od Similasanu vyjít?

Kapky Unavené oči se vyplatí použít, pokud pracujete s počítačem, sledujete či hrajete počítačové nebo konzolové hry, často čtete nebo pokud je součástí vaší denní rutiny řízení auta na dlouhé vzdálenosti. Ve složení kapek Unavené oči jsou obsaženy mimo jiné bylinky starček přímořský a routa vonná, kterou za zlepšení svého zraku velebil dokonce sám Leonardo da Vinci!

Kapky Svědící oči jsou naopak nejlepší pomocí při alergiích na různé druhy pylu (tzv. sennou rýmu), na zvířata, roztoče, spory plísní, kosmetiku či parfémy. V jejich složení naleznete světlík lékařský, který k léčení očních chorob používaly už starověké národy.

Kapky Červené oči pak nejlépe poslouží při podráždění očí z nachlazení nebo chřipky. Uleví také, pokud je oko podrážděné mechanicky - ať už kvůli cizímu tělesu (různým nečistotám), kontaktním čočkám, prachu nebo kouři, či pokud mu vadí ostré světlo či slunce. Kromě světlíku lékařského jsou jednou z jejich hlavních složek i různé minerály.

2
Švýcarské kapky do očí z léčivých bylin.

Kapky do očí s kontaktními čočkami

Důležité je první příznaky podrážděných očí nepodceňovat a nebát se sáhnout po vhodných kapkách včas. Similasan dokáže zmírnit zarudnutí, otoky, svědění, pálení či slzení, a to díky své kvalitě i citlivému složení z čisté přírody. Oční kapky lze používat i při nošení kontaktních čoček a jsou vhodné již pro děti od 2 let.

Publikováno: 13.4.2017

Doktor ve Vašem okolí