Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Koleno po artroskopii - shaving menisků a plastika křížového vazu - ACP – léčba krevní plazmou - Diskuze

Koleno po artroskopii - shaving menisků a plastika křížového vazu

Koleno po artroskopii - shaving menisků a plastika křížového vazu

ROMYmusil
ROMYmusil  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den,
jsem po úraze z 2009, ale následky se projevily až v roce 2013, nohy jsem měla vždy v dobrém svalovém korzetu díky své práci a její náročnosti, takže se na vše přišlo až v roce 2013, kdy jsem byla na artroskopii a zjistily se následky starého úrazu z 2009, že mám zpřetrhaný přední křížový vaz. I s tím jsem vydržela 3-fázové tréninky, takže nějaká ta bolest v menisku na zevní straně mě nějak nezneklidňovala, až v říjnu 2013 se to řešilo artroskopií po opakovaných otocích kolene zhruba 4 měsíce v kuse. Nyní po 4 měsících musím říct, že bolesti zvládám asi více díky sportům, takže chápu i jiné pacienty, kteří nejsou zvyklí. Objektivně se koleno lepšilo až 4. měsíc, předtím hodně vadila ortéza, pokud nemáte kvalitní tak vám může i ublížit- zlenivění a ochabnutí svalstva, ztuhne kloub a tím pádem se neprokrvuje chrupavka a z toho jsou i ty bolesti. Ty se musí odstranit postupně usilovným cvičením a rehabilitací pod vedením. Dále mohu doporučit a mám vyzkoušeno pravidelné zařazení doplŇkové léčby a to 2x denně pít nálev z přesličky rolní, levnější varianta je v bylinkách pít přímo, obsahuje křemičitany a protizánětlivé léky. Lepší než analgetika, kloub se zklidní. Dále užívám koncentraci chondroitinu a glukosaminu v denní dávce 2700 miligr. Jinak to nemá cenu v nižších dávkách denné. Píši proto, že jsem taky byla nešťastná, ale vše jde - jen to nevzdávejte. Nejhorší je přejít na analgetika a ulevovat nemocné noze, to pak jde skutečně k horšímu. Nyní řeším otázku ACP metody do kloubu, protože si myslím, že po plastice kolenního kloubu by mohla zabrzdit i moji artrozu I.-II. stupně, kterou mám také jako následek po úraze v této noze. Děkuji za každý názor, radu či odkaz.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
rozumná taktika - doporučuji.
prim. Moster, Revmacentrum
Vanda Bočková  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
na základě informace o léčbě artrozy metodou ACP na vašem pracovišti odvysilané TV NOVA 7.3.2014 Vás chci požádat o možnostech léčby ve Vaši nemocnici. Důležita je pro mne taky informace, zdá to že léčba je hrazená zdravotní pojišťovnou, jak bylo uvedeno v TV, je pravdivá, nebo platí to jak uvádite, že jedna aplikace stoji 4000,-Kč.
předen děkuji za odpověď

Vanda Bočková

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velmi špatně jsem chodila, hlavně mi dělaly potíže schody. Dr.Kopala jsem si našla na internetu, jelikož jsem hledala lékaře který tuto metodu provádí. Zjistil arthrosu obou kolen II. stupně. Po rentgenu a vyšetření mi l... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí